Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Проблем с кривката за ауспуха - има много нагар

Свий
Темата е затворена.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Проблем с кривката за ауспуха - има много нагар

    Здравейте! Имам един много сложен проблем, а той е: кривката която излиза от цилиндъра, за ауспуха има много нагар, и неиска да изкарва пушек. Как да махна нагара? Почистих там където можех да бръкна, но на кривото няма как, а точно там е проблема. Явно има доста нагар там. Който знае някакъв начин, нека да каже
    Пази душата си, не гумите!

  • #2
    До: Проблем с кривката за ауспуха

    Пробвай с нагряване с горелка например това е най-добрият вариант нагряваш до червено докато нагара изгори.

    Коментар


    • #3
      До: Проблем с кривката за ауспуха

      Мерси! Така ми каза и един приятел
      Пази душата си, не гумите!

      Коментар


      • #4
        До: Проблем с кривката за ауспуха

        Има и по лесен и ефикасен начин. Вкарваш парче бодлива тел и го движиш вътре

        Коментар


        • #5
          До: Проблем с кривката за ауспуха

          режиш с флекса крвиката после заваряш шлайфаш мястото една боя и си готов

          Коментар


          • #6
            До: Проблем с кривката за ауспуха

            С горелката е най-ефикасно но има риск да прогориш тръбата. Като се нагрее началото на тръбата до червено, трябва да пуснеш кислород - нажеженото ще почне да се движи по тръбата, това е мърсотията която гори. Не съм специалист, тъй че питай майстор, не си играй сам да не стане гаф. Също става със сода каустик но после трябва да неутрализираш с оцет като разяде гнусотиите. Отваряне на тръбата също е вариант, но после боядисване на тръба която така и така се нагрява не ми се вижда разумно.
            Издъних се на Тюринг теста

            Коментар


            • #7
              До: Проблем с кривката за ауспуха

              А няма ли да стане, да му сипа някакъв препарат за прочистване на траби? Аз имам сода каустик, но какво да я правя? Сипвам в кривката и после сипвам вода?
              Пази душата си, не гумите!

              Коментар


              • #8
                До: Проблем с кривката за ауспуха



                А няма ли да стане, да му сипа някакъв препарат за прочистване на траби? Аз имам сода каустик, но какво да я правя? Сипвам в кривката и после сипвам вода? Днес 04:17

                ..лелее..печелиш конкурса за изцепка във форума

                ..нагрей го тоз ауспух с горелката хубаво и това е -сложи го някъде да легне включи горелката вътре да духа и го остави така за известно време..нагрявай и отвън точно мястото където мислиш че е най много нагара..преди това ако искаш го накисни с короселин отвътре ауспуха да постои известно време ..но после да го проветриш преди да бутнеш пламъка вътре де

                Коментар


                • #9
                  До: Проблем с кривката за ауспуха - има много нагар

                  Аз току що си реших проблема с горелката става за 30-40 мин дори със смяна на ватата и боядисване на резонатора с термоустоичив спрей сега мотора ми звъни като звънче има голяма разлика
                  0888 074 049

                  Коментар


                  • #10
                    До: Проблем с кривката за ауспуха - има много нагар

                    Оправих си проблема . Понеже неможах да намеря горелка, запалих старата печката и го сложих . Почна да тече, и накрая и от двете траби се запали. Махнах го, изчаках малко и почнах с чук да удрям точно там където е нагара. И да не повярваш изпада всичко . Благодаря, на всички! Може да заключите темата.
                    Последно редактирано от Di4kata; 01-09-08, 20:42.
                    Пази душата си, не гумите!

                    Коментар

                    Активност за темата

                    Свий

                    В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                    Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                    Зареждам...
                    X