Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Шарнир-има ли лимит за пробег

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Шарнир-има ли лимит за пробег

    Бих искал да чуя мнението ви за това дали шарнирите имат определен лимит на пробег? Ако примерно си изминал 200 000км. и са здрави трябва ли да ги смениш? Знам, че звучи малко глупаво но една случка ме накара да задам тоя въпрос и да се допитам до вашето мнение. Говорих с един майстор но той казва, че шарнир се сменя когато се "разбие". Някой ако знае какво пише в дебелите книги по въпроса ще се радвам ако го сподели.
    Чисто здрав оригинален (не е сменян с някое менте) шарнир се скъса на равен без дупки път. Благодарение на господ, че колата се движеше с около 10км/ч. (ако беше с 110км/ч.) Въпросния шарнир е на 428 000км. от Опел Вектра Б малко невероятно но си е чисто здрав в смисъл не е разбит, не скърца има си грес, маншона си е здрав, нитовете към носача стегнати и здрави.
    Поздрави
    Прикачени файлове

  • #2
    До: Шарнир-има ли лимит за пробег

    умора на матереала, ускорена с микропукнатини. При проектирането се задава и този сценарии и е подсигурено многократно да не се случи.
    http://www.agentura.ru/specnaz/gru/spezi_1.jpg
    Lancia Kappa TDS (такъв...италиянски петак) / Land-Rover 88 Series 3 FFR, 2.25Petrol

    Коментар


    • #3
      До: Шарнир-има ли лимит за пробег

      Първоначално публикуван от Asen - Dezki Преглед на мнение
      умора на матереала, ускорена с микропукнатини. При проектирането се задава и този сценарии и е подсигурено многократно да не се случи.
      Колата е на 8 години и на тези км. това значи ли, че трябва да сменявам шарнири на около 350 000км.? Дори те да са здрави..
      Поздрави

      Коментар


      • #4
        До: Шарнир-има ли лимит за пробег

        не мога нищо да те посъветвам нищо - вероятно е случайно-бил е дефектен
        http://www.agentura.ru/specnaz/gru/spezi_1.jpg
        Lancia Kappa TDS (такъв...италиянски петак) / Land-Rover 88 Series 3 FFR, 2.25Petrol

        Коментар


        • #5
          До: Шарнир-има ли лимит за пробег

          Или някой го е стягал хамалската.
          Точно там където е скъсан натоварването при движение е никакво.
          Обикновено при зверски удар се късат над ябълката, ама тогава и цялото окачване става мармалад.

          Коментар


          • #6
            До: Шарнир-има ли лимит за пробег

            Според мен причината е в разхлабване на гайката и след това в конуса. Вижда се, че конусът е кородирал там, където трябва да лежи плътно и да е лъскав. Въпреки годините. Този луфт може и да не се усеща, но осукването е точно там - в началото на резбата и рано или късно се къса.

            Коментар


            • #7
              До: Шарнир-има ли лимит за пробег

              Първоначално публикуван от Паджеровод Преглед на мнение
              Според мен причината е в разхлабване на гайката и след това в конуса. Вижда се, че конусът е кородирал там, където трябва да лежи плътно и да е лъскав. Въпреки годините. Този луфт може и да не се усеща, но осукването е точно там - в началото на резбата и рано или късно се къса.
              Уверявам ви нямаше никаква хлабина, корозията която я виждате на снимките е съвсем лека (преобладава лъскавото). За зверско стягане - трябва да са го направили производителите.
              Пак ще кажа, че се скъса на равен път без дупки със скорост от 10км. След като видях какво се е счупило ум не ми го побира. Това никога не можеш да го предвидиш и да го смениш за да не ти се случи.
              Поздрави

              Коментар


              • #8
                До: Шарнир-има ли лимит за пробег

                Първоначално публикуван от misho22 Преглед на мнение
                За зверско стягане - трябва да са го направили производителите.
                Искаш да кажеш че за 350 000км не сте сменяли нищо по амортисьора или полуоската.

                Коментар


                • #9
                  До: Шарнир-има ли лимит за пробег

                  Първоначално публикуван от kinex Преглед на мнение
                  Искаш да кажеш че за 350 000км не сте сменяли нищо по амортисьора или полуоската.
                  Прав си това е работна кола и всички разходи по нея се водят както и преди колко километри. Та шорнира е свалян от шенкела за подмяна на амортисьора преди 91 638км. на 06.08.2007г.
                  Поздрави

                  Коментар


                  • #10
                    До: Шарнир-има ли лимит за пробег

                    Е, тогава спри да се чудиш от какво е, а питай "майстора" как го е свалял. Данеби да е било с големия чук?
                    Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                    Коментар


                    • #11
                      До: Шарнир-има ли лимит за пробег

                      Като гледам снимките(малко са разфокусирани), шарнира се е закъсал преди доста време и това, че се е докъсал на гладък асвалт е чисто съвпадение. Според мен трябва да търсиш причината в нещо, което се е случило преди време.

                      Коментар


                      • #12
                        До: Шарнир-има ли лимит за пробег

                        Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
                        Е, тогава спри да се чудиш от какво е, а питай "майстора" как го е свалял. Данеби да е било с големия чук?
                        В 80% от случаите аз сам си ремонтирам колите. Шарнира го демонтирам като сваля болта който го законтрия и разтварям шенкела със секач. Шарнира почти сам изпада (с леко под чукване). А бе доста се почудих защо точно така се получи но не мога да си отговоря.
                        Поздрави
                        Последно редактирано от misho22; 01-09-08, 21:31.

                        Коментар


                        • #13
                          До: Шарнир-има ли лимит за пробег

                          Първоначално публикуван от krumal Преглед на мнение
                          Като гледам снимките(малко са разфокусирани), шарнира се е закъсал преди доста време и това, че се е докъсал на гладък асвалт е чисто съвпадение. Според мен трябва да търсиш причината в нещо, което се е случило преди време.
                          Доста го разглеждах и аз мислех, че има стара пукнатина но през цяло си е скъсано. В единия край ми се вижда малко като фабричен дефект (много малки шупли) но не съм съвсем сигурен, че е така.
                          Поздрави

                          Коментар


                          • #14
                            До: Шарнир-има ли лимит за пробег

                            Според мен оградената част от шарнира се е скъсала последна, но ти можеш да го видиш по-добре

                            Коментар


                            • #15
                              До: Шарнир-има ли лимит за пробег

                              Първоначално публикуван от krumal Преглед на мнение
                              Според мен оградената част от шарнира се е скъсала последна, но ти можеш да го видиш по-добре
                              И според мен така. А и в случая има много насложени фактори - умора на мерала, монтаж/демонтаж, а вероятно и скачане по някоя дупка, за което изобщо е забравено.
                              Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X