Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Стара Планина, Средна Гора и Родопите 10-17 Авг 2008

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Стара Планина, Средна Гора и Родопите 10-17 Авг 2008

    Решихме в Камерен състав да си направим импровизирана разходка (тоест напреки на подготвеният план, всеки ден си решавахме до къде да стигнем и накъде да хванем според настроението).
    Идеята беше малко из Стара планина, малко из Средна Гора и после из Родопите, така и стана макар че чак на третият ден спахме в предвиденото място, но по ред

    Маршрута 1295км





    Първи ден:

    Потеглихме от София само аз и Яро (Мишо дооправяше колата), тръгнахме из неминавани пътечки над Бухово - много красиво макар и в ужасен дъжд (и предишният ден бе валяло и този продължаваше). Видяхме прекрасни кътчета имаше и адреналин, но като слезнахме към Ботевград (с. Врачеш) нещо ентусиязма ни да стигнем до крайната цел Враца беше понамалял, а и Мишо потегляше вече от София (17:30 ), та решихме да го изчакаме на Лукоил-а на магистралата и от там да хванем маршрута за вторият ден (така или иначе вече бяхме закъсняли с един ден, плановете бяха да тръгнем в Събота а беше Неделя). Докато го чакахме се разходихме по старият път Ботевград-София, прекрасни местенца има там.
    Вече в Пълен състав заизкачвахме планината в посока Пирдоп, но пак промяна в плана "Хайде да спим в Ямна" (Яро беше), речено - сторено, след едно паднало дърво и много красив залез (надолу ще сложа снимки с коментари), бяхме в Прекрасният хотел който освен перфектна кухня и обслужване, вече има и Басейн.

    Ден Втори:

    На сутринта се разделихме за 15 минути, който ми се сториха като 3 часа (всъщност си станаха 3 часа които аз пропуснах чакайки геройте в хотела на Пирдоп), от където потеглихме по набелязаният маршрут, супер красиви места има в Средна Гора!
    Някъде към Копривщица установих че трябва да долея масло и отново плановете се промениха, радикално, вместо към Стара Планина, свърнахме надолу към Старосел по едни непознати нам пътчета, беше прекрасно и с много "лирични отклонения" и безцелни обикаляния на баирите. Все пак стигнахме Хисар (макар и излизането от Старосел да ни отне 15 минути така са си организирали движението) където хапнахме в Чинарите, който за наше най-голямо съжаление се беше комерсиализирал и доста поразвалил, нямаше и свободни места за спане , та добре че собственика на един от хотелите ни упъти към хотел в село Труд , беше ни по път и решихме да рискуваме. Заслужаваше си - хотелчето е много приятни и напълно неочаквано (виж снимките)!

    Ден Трети:

    Потеглихме отново по непознати нам маршрути (това беше и една от основните идеи) към село Лилково и от там към хижа Персенк, където хапнахме и се чудихме на голямата сграда на "англичаните". Не рискувахме да се пробваме по римският път през върховете (няколко човка ни предупредиха, че няма минаване) и потеглихме към с. Орех и от там към Чудните Мостове - изненадах се че Мишо не беше посещавал тази забележителност - разгледахме я само срещу левче за паркинг (новост за мен).
    От там хванахме през Глухите Камъни (където се отказахме миналата година от много паднали дървета, сега беше "магистрала") и от там поехме към Стойките, по пътя пак импровизирахме около село Кукувица, където освен прекрасните гледки се нагледахме на огради и забранителни знаци направо на черното пътче (планините стават яко частни и скоро ще ги гледаме само на картичка).

    Ден четвърти:

    Тръгнахме кум Перелик до който намерихме само асфалт, но пак си струваше - красотата на този район е Страхотна. Пробвахме естествено наколко пътеки, но бързо се отказахме и потеглихме по известният трак (с Мечката) към Мугла, по пътя освен много малини срещнахме и Гранична полиция Усмихнатите граничари ни провериха и пожелаха приятна разходка. От Мугла решихме бързичко да отидем до Ягодино (сещате се защо надявам се) и хванахме "асфалта" към Гьоврен, но бързичко видяхме тонове камъни преградили пътя, явно не от скоро, наложи се да търсим алтернативен път, който се оказа ПРЕКРАСЕН - гледки като в приказките. Тук е момента да кажа че освен красиви Родопските пътчета са и Много каменисти, което след повечко километри почва да натоварва, особено собствениците на къси бази. Стигнахме Грохотно и от там по "еднолентов път с насрещно движение" (цитат от знака забоден на входа на Ягодинското Ждрело) отидохме до заветната кръчма, където вече прекалихме, щях да гръмна, а ни чакаше "черешката на тортата" тракче което получих от моя позната Водач на Групи, който се оказа приказно красив - от Ягодино, Попина Лъка, Кожари, та до Водни Пад и Триград - "Швеицария" - чисто подредено с чисти крави (направо ти иде да ги погалиш), беше Фантастично, а и отново беше по Залез, та остатъка от плана трябваше да се "прескочи" по асфалт.

    Ден Пети, Шести и Седми:

    Потеглихме си към София, но аз свърнах към Етрополският Балкан където, се отдадох на почивка и лежерни разходки за откриване на нови пътчета, който ми струваха много Страх (бях сам и все в най зачуканите места), един стоп, но и много кеф и удовлетворение!!!
    Особено след поредната среша с ограда насред пътя, хванах по едва видима следа която ме прекара през огромни папратови масиви в който не виждш къде караш, а отдолу си е доста блатисто, на баир и със страничен наклон, но всичко е добре когато завършва добре, добре че падналото на пътя ми дърво се оказа сухо и успях да го натроша лесно иначе щях да се позабавлявам яко)

    Като заключение искам да изкажа Благодарности на Тодор Христов, Кънчо и Калина, както и на Сабин за картите и траковете без който щеше да е много трудно осъществяванто на тази експедиция.
    Искам да Благодаря и на моите спътници за прекрасното изкарване!!!

    П.С.
    Общо изминати 1256 км (е имаше и асфалт, но не много)
    Последно редактирано от alex_markov; 03-02-09, 10:04.

  • #2
    До: Стара Планина и Родопите 10-17 Авг 2008

    Тръгваме
    Над Бухово





    Моторджииско трасе, добре че не виждате как моят "Шлеп" взима тези завой в калта







    Тук Яро откровенно си се пързаляше





    Дъждът намалява- УРА





    Еи това е Голямата екстра на този тип врати, седиш си на сухо и Удобно



    Яро все още с яке





    Но поне гледките си ги биваше - както и през цялото пътуване!











    Къщи имаше почти навсякъде и не всички бяха изоставени!







    Яро едва не се нарани за да махне клон през който вече беше минал
    но се връщахме





    Тази снимка ме кефи!
    Коне на билото









    Падналите дървета - заобикаляхме или режехме, добре че Яро беше взел този път триона, а Мишо демонстрира Опит





















    КауБой



    Залезите са Прекрасни



















































    На върха

















    Много Фотграфи имаше!!!











    Вкусотия

    Последно редактирано от alex_markov; 18-08-08, 10:11.

    Коментар


    • #3
      До: Стара Планина и Родопите 10-17 Авг 2008

      Май за малко сме се разминали в Родопите.

      Първоначално публикуван от alex_markov Преглед на мнение
      ... няколко човка ни предупредиха, че няма минаване ...
      Е каква по-основателна причина да се провери дали наистина е така!
      Ние не сме неутрални!

      Коментар


      • #4
        До: Стара Планина и Родопите 10-17 Авг 2008

        Чакама Групата, поне е на хубаво място - хотела в Пирдоп







        Вече сме на път, прекрасно е там







        Злати казва че има интересни елементи на това място, но карането е като в пустинята, а и е красиво



        Поглед от горе









        Странни камъни - около Панагюрски Колони, пътя към Копривщица















        Кръстовище



        Водоем точно до Старосел





        Хотела в Труд!!!



















        Пътя към Лилково - Прекрасен, но в Ремонт





        Лилково





        Гараж!!!



        Сечище - навсякъде са и спокоино си хвърлят дърветата на пътя, добре че е Мишо





        Споменах за Малините, нали




        Тук комбинирахме хапването на Малини със сваляне на филчета, Вили се оказа Продуктивен и Даровит оператор!!!



        Хижа Персенк - готини хора



        Изненадваща техника!





        Сградата на Англичаните



        Шаро беше много готин, а и ще стане Мнооооого Голям



        Над Орехово













        ШортКът-че
        Някой като този например бяха Много Приятни и Интересни!!!
        Тук май открих, че Шишарките не друсат като камъните



        Наближаваме Чудните Мостове и вече има доста подобни образования






        Камък излиза от дървото



        Чудните Мостове



































        Така се разчаства трактор (не сме участвали)







        Глухите Камъни

        Коментар


        • #5
          До: Стара Планина и Родопите 10-17 Авг 2008

          Глухите Камъни











          Прекрасно Животно, на един красив но задънен път, поне покарахме по нещо което напомняше пясък но не беше







          Това чудо пързаляше колата яко и с огромен Кеф



          Поредният Залез













          Паркинг



          Към Перелик





          Тук е бил Джаз Концерта
          Маитапа е че има камери из района и табели "Уважаеми Туристи обекта е опод видео наблюдение"









          Чешма с беседка - браво на Българите!



          Пътя Мугла - Гьоврен !!!









          Алтернативата Мугла - Грохотно























          Групов Портрет след Кожари





          Познаите кой, кой е?





          Почти на границата





          Водни Пад, едно Възраждащо се селце













          към Триград







          Яко Барбекю, почти му хванах цаката







          Пак залези, изгреши (на луната)



          Хотелчето в Ямна - Страхотни Хора, супер куче и Басеин!!!
          Кучето не знам защо го крият и е много трудно да го видите, а си заслужава - супер пес.





          ШортКътчета около Етрополе







          Много папрат



          Най-горе в ляво се минава през гората и готово







          еи ти пътче





          Поредният залез, дано не е досадно, но слънцето си залязва всеки ден





          и луната в пълнолуние



          Над Пирдоп, по "магистралата". Показвах красотите на Офроуда на един Неизкушен до сега младеж











          Последно редактирано от alex_markov; 18-08-08, 09:58.

          Коментар


          • #6
            До: Стара Планина и Родопите 10-17 Авг 2008

            Алекс, не виждам част от снимките. Вече е О.К, явно бавно зареждам.
            Последно редактирано от zzlatev; 18-08-08, 09:58.
            LZ1LRE, Range Rover 300Tdi
            www.ADV-Bulgaria.com

            Коментар


            • #7
              До: Стара Планина и Родопите 10-17 Авг 2008

              Първоначално публикуван от alex_markov Преглед на мнение
              ... тръгнахме из неминавани пътечки над Бухово - много красиво макар и в ужасен дъжд (и предишният ден бе валяло и този продължаваше). Видяхме прекрасни кътчета имаше и адреналин ...
              Като гледам улейчето и спускането, Тодор ти е дал трака от първия ден на "Адвенчър 2008". Там си беше интересно и на сухо ...
              Ние не сме неутрални!

              Коментар


              • #8
                До: Стара Планина и Родопите 10-17 Авг 2008

                Първоначално публикуван от V93 Преглед на мнение
                Като гледам улейчето и спускането, Тодор ти е дал трака от първия ден на "Адвенчър 2008". Там си беше интересно и на сухо ...
                Наблюдателен си. Интересно си беше особено за дългата 80-ятка, но пък беше интересно

                Коментар


                • #9
                  До: Стара Планина и Родопите 10-17 Авг 2008

                  Замислих се колко "Софт" сме станали, нито една лебедка, нито едно закъсване (е имам счупен стоп, ама то е от невнимание), нещата станаха още по "подозрителни" когато видях средният разход на "камиончето" за цялото пътуване - 12.8 !!! По-малко от средното до сега 13.13! Над 2 хиляди оборота май не съм минавал на тази разходка, нещо май не е наред или пък си е в реда на нещата

                  Коментар


                  • #10
                    До: Стара Планина и Родопите 10-17 Авг 2008

                    Първоначално публикуван от alex_markov Преглед на мнение
                    Замислих се колко "Софт" сме станали, нито една лебедка, нито едно закъсване (е имам счупен стоп, ама то е от невнимание), нещата станаха още по "подозрителни" когато видях средният разход на "камиончето" за цялото пътуване - 12.8 !!! По-малко от средното до сега 13.13! Над 2 хиляди оборота май не съм минавал на тази разходка, нещо май не е наред или пък си е в реда на нещата
                    Твърде малко са хората, които инвестират не малко в колите си и после карат само Хард. Поне тези, които аз ги познавам. От друга страна, за мен в случая няма нищо обезпокоително (моя среден разход е още по-добър ), идеята, поне моята за такова пътуване е да видя гледки, да се кача и на билото, а не само в дерето, да карам с приятели или въобще с хора, с които ми е приятно и ако има 2-3 'тесни' местенце или Интересни шорткът-чета в деня е супер!... Лесно можем да превърнем всичко това в Хард, като се зависим в някое дере или засада половин ден, но тогава тези ~900км. преход, които направихме за 4 дена ще отнемат 10 дена/ 2 седмици.

                    Относно лебедките - замисли се това, което спускахме първия ден, както и валеше... Ако трябваше да го качваме, щеше да сме само на лебедки, без особен успех...

                    Коментар


                    • #11
                      До: Стара Планина и Родопите 10-17 Авг 2008

                      Първоначално публикуван от Yaro Преглед на мнение
                      Твърде малко са хората, които инвестират не малко в колите си и после карат само Хард. Поне тези, които аз ги познавам. От друга страна, за мен в случая няма нищо обезпокоително (моя среден разход е още по-добър ), идеята, поне моята за такова пътуване е да видя гледки, да се кача и на билото, а не само в дерето, да карам с приятели или въобще с хора, с които ми е приятно и ако има 2-3 'тесни' местенце или Интересни шорткът-чета в деня е супер!... Лесно можем да превърнем всичко това в Хард, като се зависим в някое дере или засада половин ден, но тогава тези ~900км. преход, които направихме за 4 дена ще отнемат 10 дена/ 2 седмици.

                      Относно лебедките - замисли се това, което спускахме първия ден, както и валеше... Ако трябваше да го качваме, щеше да сме само на лебедки, без особен успех...
                      Яро, не ме разбирай погрешно, не съм фен на закопаванията, заради самите закопавания, разходката ми хареса (нали и аз избирах маршрута), просто се замислих

                      П.С.
                      Ти няма ли да качиш снимки?
                      Последно редактирано от alex_markov; 19-08-08, 02:50.

                      Коментар


                      • #12
                        До: Стара Планина и Родопите 10-17 Авг 2008

                        Страхотни снимки , поздравления !

                        Коментар


                        • #13
                          До: Стара Планина и Родопите 10-17 Авг 2008

                          Момчета, на коя дата бяхте на Перелик?
                          Аз се качих там пеша на 13-ти. Направихме си със сина един преход от 8 часа и половина.

                          От Стойките към Перелик предполагам сте минали през Превала.
                          Има един напълно проходим черен път, наричат го Панорамен, по който се стига от Превала до хижа Ледницата и до с. Мугла. Минах по част от него пешком... дълъг е, но без паднали дървета. Заобикаля връх Турлата над село Солища.

                          А от Кукувица до Стойките през Широка лъка ли слязохте?
                          ДНЕВНИКЪТ НА СТАС
                          СВЕТЪТ НА МАИТЕ. ГВАТЕМАЛА, БЕЛИЗ И ХОНДУРАС

                          Коментар


                          • #14
                            До: Стара Планина и Родопите 10-17 Авг 2008

                            Първоначално публикуван от alex_markov Преглед на мнение
                            Замислих се колко "Софт" сме станали, нито една лебедка, нито едно закъсване ...
                            Я дай да го видим онзи римски път, дето нямало минаване!
                            Ние не сме неутрални!

                            Коментар


                            • #15
                              До: Стара Планина и Родопите 10-17 Авг 2008

                              Първоначално публикуван от Stas Преглед на мнение
                              Момчета, на коя дата бяхте на Перелик?
                              Аз се качих там пеша на 13-ти. Направихме си със сина един преход от 8 часа и половина.

                              От Стойките към Перелик предполагам сте минали през Превала.
                              Има един напълно проходим черен път, наричат го Панорамен, по който се стига от Превала до хижа Ледницата и до с. Мугла. Минах по част от него пешком... дълъг е, но без паднали дървета. Заобикаля връх Турлата над село Солища.

                              А от Кукувица до Стойките през Широка лъка ли слязохте?
                              Точно на 13-и се качихме до Перелик, някъде сме се разминали;
                              Да до Мугла от там май има само един път и той започва от началото на отклонението за Перелик (на него ни засякоха и Граничарите);
                              Да от Куковица се слиза в края на Широкалъка и от там по асфалта, казаха ни че има и по пряк път, но нямахме после време да го търсим


                              Първоначално публикуван от V93 Преглед на мнение
                              Я дай да го видим онзи римски път, дето нямало минаване!
                              За Даване, давам - ето го (ограден в зелено):


                              и Мишо беше много навит да се пробваме, но не остана време, но някой ден може и да стане

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X