Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Какво да избера:Новия Форестър или Нисан Кашкай

Свий
Темата е затворена.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #46
    До: Какво да избера:Новия Форестър или Нисан Кашкай

    Първоначално публикуван от Andro_Pajero Преглед на мнение
    Малее, аз от 78г. се "самоопипвам", "изваждам", и "мушкам" и още не са ми омекнали китките.
    Андро, майтап бе пич. Та нали и аз досега се "самоопипвах" къде е пустия му ключ, "изваждах", и "мушках". Ама сега липсата на тези движения не знаеш как ми вдигат адреналина. Много се кефя - което исках и да обясня де. Няма лошо другите да се кефят на нещо различно - нали за това сме разни хора! Иначе - ехх (самоцензуриран вариант ) ти скуката...

    Коментар


    • #47
      До: Какво да избера:Новия Форестър или Нисан Кашкай

      Първоначално публикуван от geolexbg Преглед на мнение
      Всъщност, за да влезеш в "яката кал", трябва да си извън режима 4х4. За Кашкай правиш следното:
      1. Минаваш в режим LOCK (блокаж на междинен диференциал);
      2. Изключваш системата ESP - за да контролираш изцяло оборотите на двигателя.
      3. Минаваш на ръчен режим на превключване на скоростите. И ... се ръгаш в яката кал (което, аз, разбира се, никога няма да направя).

      За онези, които се колебаят, обяснявам върховния кеф от Кашкая при всеки етап от шофирането:
      1. Сутрин отиваш към колата. Някъде в джобчето ти е радиопредавателя, чрез който Кашкай те разпознава. Хващаш дръжката на вратата, натискаш едно гумено копченце и Кашкая се отключва автоматично. Дотук не си направил каквото и да било излишно усилие.
      2. Сега си мислите, че трябва да извадя някакво желязо и да го мушна на известното място. Нищо подобно. Докато другите всяка сутрин упражняват мантрата - "себеопипвам се", като фльорца от сериал след пулунощ, за да го намеря; "изваждам го" и го "мушкам", ти само завърташ едно копче и Кашкая, който вече те е разпознал при отключването, пали.
      3. Влизаш в познатото задръстване. Всички около тебе, които се намират в ламаринените си ковчези и гледат в амбразурата отпред, се нервят и псуват. В това време ти любопитно гледаш нагоре. Там някъде правят салта есенните листа. Или пада дъжд и всяка капка се пръска по различен начин на стъкления ти покрив. Всички мислят, че си в трафика. Нищо подобно - ти си на театър. Седенето в задръстване се превръща в голямо развлечение.
      4. Стигаш, където трябва. Излизаш, натискаш познатото ни вече гумено копченце и Кашкая се замозаключва. Тръгаваш ухилен и мяташ един поглед през рамо. Другите, излезли с кръвясяли очи от ламаринените ковчези, отново правят познатото "себеопипване", "изваждане" и "мушкане" ... което ще правят, докато обърнат резбата ... и в този миг ти разбираш, че си един век преди тях.
      Е това е кефа от Кашкая, а форестърът си е ковчег с амбразура като всички останали.
      Това са много важни качества за един "легендарен всъдеход"
      Само не мога да разбера за какво ти е "джип", щом няма да го вкарваш е гората
      Колкото до стъкления покрив - ти пък никога няма да изпиташ удоволствието от пълната му липса при УАЗ със свален берзент, както и удоволствието да минаваш откъдето си искаш. Приятната емоция от карането извън пътя в приятна компания,също няма как да разбереш. Отключването и заключването без ключ доста отдавна се прилага, включително при дъртото ми Исузу, че даже и двигателя си паля дистанционно )). Употребата на автомобила като ***** enlarger в този форум може да предизвика само снизходителни усмивки. (особено пък на автомобил за 60К)
      "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

      Коментар


      • #48
        До: Какво да избера:Новия Форестър или Нисан Кашкай

        Първоначално публикуван от Чавдар (V93) Преглед на мнение
        Е те crossover-ите са си точно това - леки коли с претенции за имиджа на "джип".
        Да, де, ама повечето все пак са с къщички като на джипка или миниван отгоре. Заедно с произтичащите от това предимства и недостатъци, като например изправената стойка и по-добрата видимост. Съответно и влошената стабилност, де. Кашкая обаче отива към съвсем друга граница, при положение, че вече има ужасно много нормални леки коли 4х4, при него остават само по-големите гуми. Дори и къщичката не е като на кросоувър.
        Грамотността е прозорец към интелекта, ако човек не може да усвои дори майчиния си език, то потенциала му за нещо повече е под въпрос.

        Коментар


        • #49
          До: Какво да избера:Новия Форестър или Нисан Кашкай

          Първоначално публикуван от Чавдар (V93) Преглед на мнение
          Ако разходът на гориво те притеснява, значи просто не можеш да си го позволиш. А това не е добре за имиджа ...
          И да мога никога няма да го направя, защото инвестицията в ламарина не е от най-добрите по мнението на всички икономисти. Пък аз съм ходил на училище. Иначе що е "джипка" - никой в този форум не може да даде еднозначен отговор. За мен това е просто по-високо проходима кола и толкова. Това я отличава от всички останали. Вече в рамките на по-проходимите има също сериозна диференциация, за което никой не спори. Който иска да ходи на лов за прасета избира едно, който на лов за мацки - естествено, друго !
          Последно редактирано от Тодор (Zaarin); 29-09-08, 10:10. Причина: Поправен цитат

          Коментар


          • #50
            До: Какво да избера:Новия Форестър или Нисан Кашкай

            Първоначално публикуван от geolexbg Преглед на мнение
            ..... който на лов за мацки - естествено, друго !
            Ако ловиш мацките си с джип, определено имаш проблем...
            "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

            Коментар


            • #51
              До: Какво да избера:Новия Форестър или Нисан Кашкай

              Първоначално публикуван от geolexbg Преглед на мнение
              ... Ама сега липсата на тези движения не знаеш как ми вдигат адреналина...
              Това вече е сензация! Поне за мен... Адреналина при нормалните хора се вдига от наличие на опасност, обикновено причинена от някакви активни действия, или създала се неочаквано обстановка, но от бездействие, или от липса на движения...
              Land Rover Discovery I; Jeep Wrangler 4.0; Jeep Grand Cherokee 5.2.
              Honda Transalp XL600V; Suzuki DR-Z400; BMW F800GS.

              Коментар


              • #52
                До: Какво да избера:Новия Форестър или Нисан Кашкай

                Първоначално публикуван от Scrapheap Преглед на мнение
                Това са много важни качества за един "легендарен всъдеход"
                Така е! Най-великите офроудъри на нашето време се познават по сходните имена - Кашкай, Кайен и т.н. Поради което разбирам твоята примирителна позиция...

                Коментар


                • #53
                  До: Какво да избера:Новия Форестър или Нисан Кашкай

                  Не мога да разбера защо го отписвате така Кашкая.И аз мисля да взема един за жена ми-гледах,четох и не видях по добро дамско 4х4 в тоя клас
                  offroad фен
                  1983 XL500R ->1996 XR600R ->2004 WR450F ->2008 KLX450R ->2009 BETA 450RR Factory ->2009 KTM 990 Adventure + 2013 Husaberg FE450
                  TOYOTA Hilux 3.0 D-4D

                  Коментар


                  • #54
                    До: Какво да избера:Новия Форестър или Нисан Кашкай

                    Първоначално публикуван от giorgio Преглед на мнение
                    Това вече е сензация! Поне за мен... Адреналина при нормалните хора се вдига от наличие на опасност, обикновено причинена от някакви активни действия, или създала се неочаквано обстановка, но от бездействие, или от липса на движения...
                    Какво ти разбира главата на тебе от "имиджов офроуд"!
                    Ние не сме неутрални!

                    Коментар


                    • #55
                      До: Какво да избера:Новия Форестър или Нисан Кашкай

                      Първоначално публикуван от giorgio Преглед на мнение
                      Това вече е сензация! Поне за мен... Адреналина при нормалните хора се вдига от наличие на опасност, обикновено причинена от някакви активни действия, или създала се неочаквано обстановка, но от бездействие, или от липса на движения...
                      Адреналина или кефа се пораждат от различни неща. Ако трябва да се ръгнеш в някакава опасност, за да го вдигнеш - това е много труден начин ... пък и мисля, че няма да продължи дълго...

                      Коментар


                      • #56
                        До: Какво да избера:Новия Форестър или Нисан Кашкай

                        Да бе, ама тук е форум за Offroad
                        "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

                        Коментар


                        • #57
                          До: Какво да избера:Новия Форестър или Нисан Кашкай

                          Първоначално публикуван от Гълъбин Колев Преглед на мнение
                          Не мога да разбера защо го отписвате така Кашкая.И аз мисля да взема един за жена ми-гледах,четох и не видях по добро дамско 4х4 в тоя клас
                          Наистина в този клас няма по-добро - Форестърът с изкопаемия се хоризонтален двигател и липсата на иновативни екстри изобщо не може да е база за сравнение, което се опитвам да обясня. Иначе - кажи за "мъжкото" - то по-четвъртито ли е някак? И "голямата" кал дали има също значение? После кой да обяснява, че римските легиони първо правили пътища и някак си не щели да газят в калта. Ма женчовци, то затова империята пропадна. Пък нас от едно време си ни е било хубаво в калта (като на онова животно, дето по Коледа...).

                          Коментар


                          • #58
                            До: Какво да избера:Новия Форестър или Нисан Кашкай

                            Първоначално публикуван от Scrapheap Преглед на мнение
                            Да бе, ама тук е форум за Offroad
                            Точно този форум е за Кашкай и Форестър! Затова съм тук. Някъде да си ме мяркал по форумите за коли с "р"?

                            Коментар


                            • #59
                              До: Какво да избера:Новия Форестър или Нисан Кашкай

                              Първоначално публикуван от geolexbg Преглед на мнение
                              Точно този форум е за Кашкай и Форестър! Затова съм тук. Някъде да си ме мяркал по форумите за коли с "р"?
                              Off topic: Кога ще се научиш да правиш разлика между "форум" и "тема"?
                              Ние не сме неутрални!

                              Коментар


                              • #60
                                До: Какво да избера:Новия Форестър или Нисан Кашкай

                                Колега geolexbg, това което постоянно се опитвате да ни внушите, са просто цитати от рекламните проспекти на търговците на автомобили... При това писани от технически неграмотни хора...
                                Land Rover Discovery I; Jeep Wrangler 4.0; Jeep Grand Cherokee 5.2.
                                Honda Transalp XL600V; Suzuki DR-Z400; BMW F800GS.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X