Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Проблем с карбураторите - Aprilia Pegaso 97

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Проблем с карбураторите - Aprilia Pegaso 97

    Не мога да разбера какво и става.
    На бавни обороти работи добре, когато я подкарам вдигам 5-6000 оборота на първа без прекъсване, включвам на втора и преди да превключа на 3-та се спира след това започва да припалва да гасне и накрая гасне. Изчаквам 2-3 минути пак пали нормално и по същия начин започва да прекъсва и да гасне. Сякаш бензина не стига. Съмнява ме, че с карбораторите има проблем и не достига дебита на бензина.
    Незнам какво да правя вече вдигнах ръце.
    Моля дайте предложения какво да проверя.
    Някой да се е сблъсквал с подобен проблем

    Предварително Благодаря.
    Aprilia Pegaso 650 - 1997.

  • #2
    До: Проблем с карбораторите - Aprilia Pegaso 97

    може да е от запушен карбуратор или проблем с нивото по бедна смес

    Коментар


    • #3
      До: Проблем с карбораторите - Aprilia Pegaso 97

      Намерих една статия за прочистване на карборатори Микуни БСД 33.
      Видях, че на вход в карбураторите има едно филтърче и мисля да го проверя. Преди седмица ми свърши бензина и предполагам, че може да се е задръстил.
      Възможно ли е от това да ми дава такива ядове ???
      Aprilia Pegaso 650 - 1997.

      Коментар


      • #4
        До: Проблем с карбораторите - Aprilia Pegaso 97

        Първоначално публикуван от vladaeca Преглед на мнение
        Намерих една статия за прочистване на карборатори Микуни БСД 33.
        Видях, че на вход в карбураторите има едно филтърче и мисля да го проверя. Преди седмица ми свърши бензина и предполагам, че може да се е задръстил.
        Възможно ли е от това да ми дава такива ядове ???
        Да.
        Мотора ти върви докато свърши бензина в поплавковата камера май.
        2010 CRF 250 R

        Коментар


        • #5
          До: Проблем с карбураторите - Aprilia Pegaso 97

          Колеги оказа се, че проблема е точно такъв.
          Като свърши бензина в камерата на поплавъка, двигателя започва да прекъсва и в последствие да гасне. Това се дължи на малкия дебит бензин, който пропуска запучения филтър. След като намерих и почистих споменатото по-горе филтърче мотора върви като бесен и нямам никакви заблежки.
          Ето и схема на карба да се знае къде се намира филтъра.
          Търсете го под номер 5.



          Благодаря на всички отзовали се.
          Aprilia Pegaso 650 - 1997.

          Коментар


          • #6
            От: Проблем с карбураторите - Aprilia Pegaso 97

            Здравейте ,
            аз имам горе долу същият проблем , проявява се неочаквано независимо на коя скорост и колко оборота. Пали нормално от първият път без абсолютно никакъв проблем след това си върви добре , но например след 30мин започва да придърпва като връщам предавките се чува пукане от ауспуха и гасне. Като го припаля веднага гасне , ако изчакам 2 минути пали от веднъж все едно нищо му е нямало и не знам от какво може да е , май ще трябва да го водя на диагностика , ще съм благодарен ако препоръчате някой свестен майстор или сервиз в София

            Коментар


            • #7
              От: До: Проблем с карбураторите - Aprilia Pegaso 97

              Първоначално публикуван от vladaeca Преглед на мнение
              Ето и схема на карба да се знае къде се намира филтъра.
              Търсете го под номер 5.

              Не излиза снимката, може би става въпрос за No:2-Fuel filter?
              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:diagram_32-Pegaso.jpg.gif
Прегледи:1
Размер:21.2 КБ
ID:5291182

              Коментар


              • #8
                От: Проблем с карбураторите - Aprilia Pegaso 97

                Sollo обади се на:0878652126-Яне той ми излекува моето Пегасо.

                Коментар


                • #9
                  От: Проблем с карбураторите - Aprilia Pegaso 97

                  Преди да правиш каквото и да е по карбураторите си провери отдушника на резервоара и кранчето за бензин. За начало направи едно кръгче с отворена капачка на резервоара.
                  Провери и кранчето дали има достаъчна пропускателна способност.
                  Ако всичко е ОК - отваряй карбураторите.
                  "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

                  Коментар


                  • #10
                    От: Проблем с карбураторите - Aprilia Pegaso 97

                    Между другото забелязах нещо като го изгася се чува съскане от капачката на резервоара , обаче мислех , че не е нещо важно...
                    Ами как да проверя отдушника и кранчето ... съжалявам , обаче съм нов и почти нищо не разбирам

                    Коментар


                    • #11
                      От: Проблем с карбураторите - Aprilia Pegaso 97

                      Щом съска от капачката - това ти е проблемът. Просто, когато бензинът изтича през кранчето, неговото място се заема от въздух. Когато няма откъде да влезе въздух, бензинът просто спира и моторът ти гасне от глад С други думи нямаш реален проблем. Просто погледни отдушника.
                      "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

                      Коментар


                      • #12
                        От: Проблем с карбураторите - Aprilia Pegaso 97

                        Кое точно е отдушника и как да го проверя?

                        Коментар


                        • #13
                          От: Проблем с карбураторите - Aprilia Pegaso 97

                          Така , ново развитие карах без капак на резервоара около 100км без абсолютно никакъв проблем нищо му нямаше благодаря на Scrapheap , обаче как да оправя отдушника

                          Коментар


                          • #14
                            От: Проблем с карбураторите - Aprilia Pegaso 97

                            Не познаван въпросния мотоциклет, но или има отвор(и) някъде по капачката, или тръбичка, минаваща под резервоара и свързана с маркуч към капачката.
                            След като не виждаш отдушник, най-вероятно е през капачката. Огледай я добре. Свали гуменото уплътнение и я накисни в коресилин. Ако е пластмасова недей
                            Просто я разгледай и виж откъде би могъл да влиза въздух.
                            Ако си фен на радикалните решения (цигании) и дупни един отвор 0,5 -0,8 и си у джаза.
                            "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

                            Коментар


                            • #15
                              От: Проблем с карбураторите - Aprilia Pegaso 97

                              http://www.af1racing.com/store/prodi..._46-Pegaso.jpg
                              Обърни внимание на номер 9-преливника за бензина вижда се дупчицата от която прелива бензина ако се сипва до капачката, обикновенно маркучето е пусното задно с тези от карбураторите и акумулатора, аз не бих си продупчил капачката при никакви обстоятелства. Смени бензиновия филтър ако има външен такъв, филтъра на кранчето от резервоара-номер 6 от схемата: http://www.af1racing.com/store/Scrip...=1795...има с какво да се заиграеш

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X