Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Как да източа всичката спирачна течност?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Как да източа всичката спирачна течност?

    това е. за диско става дума.

  • #2
    не знам точно за диското, но за всички останали автомобили - развиваш обезвъздушителните щуцери на всички колела и оставяш да изтече. друг вариант - с вакуумпомпа.
    Stop fawkin email me! I'm trying to drink....
    http://www.danasoft.com/sig/mitak.jpg
    http://www.youtube.com/watch?v=A53Mx...eature=related

    Коментар


    • #3
      А с каква цел я източваш?
      "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

      Коментар


      • #4
        Първоначално публикуван от Scrapheap
        А с каква цел я източваш?
        Хубаво се е сетил човека! Тя е хидроскопична и се превръща в една ръждива каша в спирачните цилиндърчета, които не са пипани дълго време. Това хем скапва цилиндърчетата отвътре, хем кипва и намалява ефективността. Всеки знае, че се сменят масла, филтри и ремъци, но същото важи и за спирачната течност!
        Въпроса е каква после ще налее вътре, защото напоследък Приста ме разочароват нещо...

        Коментар


        • #5
          Първоначално публикуван от Паджеровод
          Първоначално публикуван от Scrapheap
          А с каква цел я източваш?
          Хубаво се е сетил човека! Тя е хидроскопична и се превръща в една ръждива каша в спирачните цилиндърчета, които не са пипани дълго време. Това хем скапва цилиндърчетата отвътре, хем кипва и намалява ефективността. Всеки знае, че се сменят масла, филтри и ремъци, но същото важи и за спирачната течност!
          Въпроса е каква после ще налее вътре, защото напоследък Приста ме разочароват нещо...
          УжОс!!! Ти други мръсни думички знаеш ли? Приста...брррр
          Веднъж влюбен в американски автомобил след време с ужас установяваш че всичко най-прекрасно на този свят е или неикономично, или неекологично, или не се побира в гаража.

          Коментар


          • #6
            Номерът е да не я оставя дълго на сухо, защото тогава става още по-зле.
            Най-гот е новата течност да изтласка старата, барабар с боклуците.
            "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

            Коментар


            • #7
              УжОс!!! Ти други мръсни думички знаеш ли? Приста...
              Ами опитвам се да подкрепям българското!

              Коментар


              • #8
                И аз се опитвах, и накрая казах "Абе що ли не ви е..а майката" и се отказах от неравната битка с това качество... Защото правехме супер яки неща, ама вече не...
                Веднъж влюбен в американски автомобил след време с ужас установяваш че всичко най-прекрасно на този свят е или неикономично, или неекологично, или не се побира в гаража.

                Коментар


                • #9
                  За жалост е така...
                  "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

                  Коментар


                  • #10
                    да ги оставя да текат цяла нощ ли? щот развивах и помпах и т.н. ама едва на мин съм за сега. сменям я щот си е за сменяне . през щуцерите да. ще сипя нещо прилично. нито приста нито най-доброто.

                    Коментар


                    • #11
                      Aми ти си наклепал вече каквото има за цапане Остави ги спокойно!

                      Коментар


                      • #12
                        неможайх и да наклепам щот позвах шлаух ... ама са сум смазан да сляза и да ги рзавъртя... уххх. мамка му, много странна работа.

                        п.п. някой има ли схема на спирачната система за диско 1? или поне да знае има ли разпределител на спирачното усилие, как изглежада ако има, каде и и т.нт. щот при мен нещо сякаш го няма кадето трябва да е. или сиреч, единственото различно от трабичка м/у помпата и апаратите е 1 цилиндърче монтирано около десния преден калник...

                        Коментар


                        • #13
                          Налей новата течност в казанчето. Отвори щуцера само на едно колело и помпай, докато изкара чиста течност. Повтаряш процедурата за всяко колело. Хубаво е да не ползваш различна течност.
                          По добре да прежалиш малко хубава течност, отколкото да е някаква смесица. На капачката на казанчето пише DOT-3 или 4.
                          Това е желателно да се спази.
                          Не оставяй системата без течност, защото ще сменяш и гумички после, а и ще се получи конденз в тръбичките. Обезвъздушаваш и си готов.
                          "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

                          Коментар


                          • #14
                            то аз помпам ама до време тече посля сякаш не, утре ще го боря.

                            Коментар


                            • #15
                              Слушай, всичката тая гадост се оправя с компресор за дълги, и с шомпол за къси случаи. А това че някой пие с мене не винаги е гаранция че е спец. Видя един, за малко изпусна друг. И двамата са съседи. Обаче единият има мнение по случаи които не познава, а другият от две ръждиви железа направи развитие на УАЗа без аналози. Доколкото ми е известно) Сега трябва да му се разработи техника на пилотажа при слизане от покриви. Ако се зазяпаш все някъде трябва да спреш ...

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X