Обява

Свий
Няма добавени обяви.

въпрос за скоростите на ямаха хт

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • въпрос за скоростите на ямаха хт

    каква може да е причината да се уцелва неутралната толкова трудно , значи със самите скорости няма никакъв проблем включвам си изключвам си никви ядове , единствения проблем е ако искам да включа на неутрална много трудно се уцелва , каква може да е причината , а забелязах че ако мотора е изгасен проблема е никакъв много лесно се изключва ..........
    бих помолил за някакво обяснение на какво може да се дължи това и възможно ли е да се регулира по некав начин и да си вkлyчвам неутралната без да гася мотора ,спокойно без да се мача по 10 пъти да го изключа !!!!!!!!

  • #2
    До: въпрос за скоростите на ямаха хт

    Залепнали дискове, полирани от непригодено за мотоциклети със съединители в маслена баня масло. Или ако си късметлия - просто от маслото, без да са ти заминали дисковете още.

    Това е малкият дявол, големият ще е да е износено нещо по скоростите.

    Също така виж да не ти е хлабаво лостчето за скоростите.

    Като цяло - пробвай да нацелиш неутралната докато моторът е все още леко в движение. Смени си маслото с масло предвидено за мотоциклети, отговарящо на стандарта JASO-MA
    Издъних се на Тюринг теста

    Коментар


    • #3
      До: въпрос за скоростите на ямаха хт

      +1
      Според мен проблема е най-вече от маслото.Направи си следния експеримент-пробвай как се държи мотора когато е студен,след това го остави да загрее хубаво и опитай пак.Ако има фрапираща разлика проблема най-вероятно ти е от маслото.
      Друг вариант който ми минава през ума е лошо нагласен "съединител". Остави мотора на неутрал и го запали.Виж дали се опитва да тръгне.Ако е така нагласи съединителя да отделя по-високо-по-далеч от кормилото.
      Успех!
      Това на снимката естествено не съм аз.Обикновено тия изпълнения ги правя без да искам!


      "... ние ще направим това не защото е лесно , а защото е трудно! "
      Джон Кенеди

      Коментар


      • #4
        До: въпрос за скоростите на ямаха хт

        няма да се плашиш това и на мен се е случвало това се получава при по старо масло смени го и сичко ще е ок

        Коментар


        • #5
          До: въпрос за скоростите на ямаха хт

          маслото ми е на няма и 500 км мотул 5100 15-50 доста четох тук във форума и реших да сложа именно такова , остава вариянта да съм попаднал на поредното менте което се продава в българия , да давам пак 100 лв да го сменям ............ , а иначе скоростите са си супер влизат си меко и леко , единствено тази пуста неутрална !

          Коментар


          • #6
            До: въпрос за скоростите на ямаха хт

            И при мен е така. Само да попитам - маслото за скоростите отделно ли е?

            Коментар


            • #7
              До: въпрос за скоростите на ямаха хт

              Първоначално публикуван от maikallllll Преглед на мнение
              маслото ми е на няма и 500 км мотул 5100 15-50 доста четох тук във форума и реших да сложа именно такова , остава вариянта да съм попаднал на поредното менте което се продава в българия , да давам пак 100 лв да го сменям ............ , а иначе скоростите са си супер влизат си меко и леко , единствено тази пуста неутрална !
              Пише ли изрично че е за мотори ?

              Може и да не е от маслото. Може дисковете ти да са се изпържили от предишното масло и проблемът да е лъснал с новото масло. Но имай предвид че ако маслото ти не е специфично за мотоциклети със съединител в маслена баня е автомобилно, колкото по-добро е маслото - толкова повече проблеми ще имаш със съединителя.
              Издъних се на Тюринг теста

              Коментар


              • #8
                До: въпрос за скоростите на ямаха хт

                Първоначално публикуван от Goblin Преглед на мнение
                Залепнали дискове, полирани от непригодено за мотоциклети със съединители в маслена баня масло. Или ако си късметлия - просто от маслото, без да са ти заминали дисковете още.

                Това е малкият дявол, големият ще е да е износено нещо по скоростите.

                Също така виж да не ти е хлабаво лостчето за скоростите.

                Като цяло - пробвай да нацелиш неутралната докато моторът е все още леко в движение. Смени си маслото с масло предвидено за мотоциклети, отговарящо на стандарта JASO-MA
                При мен проблема е изобщо със скоростите... трудно се включват, демек, при натискане на лосчето трябва повече усилие и по рязък натиск. Не се вклюзват леко като на останалите мотори, дето съм карал досега. Ползвам масло със същия стандарт (JASO-MA), от както съм си закупил мотоциклета, затова не ми се вярва да е нещо свързано със съединителя. Така превключвам, че понякога се чуда дали има масло в тия скорости?! дайте съвет защото е ужасно...

                П.П. само да поясня, че не винаги е така... но често се случва.
                Последно редактирано от Daniel Gyorev; 09-08-08, 00:28.
                KTM Fen

                Коментар


                • #9
                  До: въпрос за скоростите на ямаха хт

                  Първоначално публикуван от ЕМО Преглед на мнение
                  +1
                  Според мен проблема е най-вече от маслото.Направи си следния експеримент-пробвай как се държи мотора когато е студен,след това го остави да загрее хубаво и опитай пак.Ако има фрапираща разлика проблема най-вероятно ти е от маслото.
                  Друг вариант който ми минава през ума е лошо нагласен "съединител". Остави мотора на неутрал и го запали.Виж дали се опитва да тръгне.Ако е така нагласи съединителя да отделя по-високо-по-далеч от кормилото.
                  Успех!
                  Сега виждам , че съм написал страшна глупост!Ако си на неутрал няма как мотора да се опитва да тръгне.
                  Включи на първа(при запален двигател) и тогава виж дали мотора тръгва да пълзи.Ако е така значи не ти отделя съединителя както трябва и се налага настройка на жилото.
                  Това на снимката естествено не съм аз.Обикновено тия изпълнения ги правя без да искам!


                  "... ние ще направим това не защото е лесно , а защото е трудно! "
                  Джон Кенеди

                  Коментар


                  • #10
                    До: въпрос за скоростите на ямаха хт

                    също може да се получи и от старо и разкъсано жило да засяда в бронята

                    Коментар


                    • #11
                      До: въпрос за скоростите на ямаха хт

                      олега сега след като го обясни повторно , те разбрах какво точно имаш напредвид , наистина когато включа на първа се усеща едно леко придърпване напред , и най вероятно именно това имаш напредвид ще опитам да го регулирам малко за да видя дали това предръпване ще изчезне , ако се окаже че е това ще имам да черпя

                      Коментар


                      • #12
                        До: въпрос за скоростите на ямаха хт

                        колега GOBLIN, абсолютно сам убеден че си е за мотори маслото доста мнения прочетoх тук във форума и знаех какво точно трябва да бъде знаех и това което казваш ти че трябва да си е спецефично за мотори , мисля че някъде в някоя друга тема беше разисквано доста детайлно въпроса с маслата и четох внимателно , значи послушах колегата които ме посъветва и понатегнах малко саеденителя тоест дръжката да отделя по далеч от кормилото и .............. имаше ефект не знам дали си въобразявам само но .......... неутрала го уцелвах винаги и в бвижение и на място ......... единствено не направих теста ако го покарам 100 км да си позагрее както си му е реда и да видя тогава как ще бъде ............
                        а дали има поражения от старото масло ми е болна тема , маслото според мен си беше хубаво но .......... човека които ми го смени си остави ръцете .......... ако споделя сигурно ще паднете от смях , източи маслото само от пробката която е отпред на рамката без да развие тази под скоросното лостче ......... и наля 2,700 грама ново ........ и на всичкото отгоре ми каза мери го сутрин без да си го палил ................. просто ............ ама май имаше оттделна тема за оплаквания както и да е
                        за сега с регулиране на жилото за саеденителя работата е добре , утре ще тествам по сериозно и ще съобщя крайния резултат

                        Коментар


                        • #13
                          До: въпрос за скоростите на ямаха хт

                          Какво придърпване имаш в предвид?Мотора подскача в момента на включването на първа предавка или като вкараш първа леко-леко се опитва да тръгне?Ако е първото , не се надявай да го отстраниш напълно.
                          Между впрочем това , че редиш предавките без проблем не означава , че скоростите са ти наред(има изписана цяла тема"Превключване на предавка без съединител" или нещо такова).Обикновено на ХТ-то сдават втора и/или трета.Познава се по това , че при високи обороти или голямо натоварване изключват самопроизволно.Това е най-често срещания проблем.Получава се при износване на муфата.Разбира се , може да имаш и други главоболия-износени вилки,износен избирач и т.н.НО ако беше така щеше да имаш проблеми не само с неутрала.Най-вероятно е или маслото или жилото или дисковете на съединителя(въпреки че така като се замислям , ако са се лъснали дисковете съединителая щеше да буксува , а не да не отделя).
                          Това на снимката естествено не съм аз.Обикновено тия изпълнения ги правя без да искам!


                          "... ние ще направим това не защото е лесно , а защото е трудно! "
                          Джон Кенеди

                          Коментар


                          • #14
                            До: въпрос за скоростите на ямаха хт

                            Ами щом се оправя от жилото - добре, а за маслото се радвам че си сипал правилното. По принцип може да са много неща, включително и изхабена касета (кошница) на съединителя, но може и да е било просто от жилото. Имай предвид че доста мотори по принцип си имат проблемни скорости, в смисъл трудна за намиране неутрална и т.н.
                            Издъних се на Тюринг теста

                            Коментар


                            • #15
                              До: въпрос за скоростите на ямаха хт

                              Карал съм ТТ600 и XTZ660 Tenere по две години всеки.

                              И при двата намирането на неутрална е гадно ако си спрял. Налучквай още докъто спираш.
                              0888932647

                              Никога не се страхувай да правиш това, което не умееш. Помни, че Ноевият ковчег е направен от любители. Професионалистите са построили "Титаник".

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X