Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Запитване за MOTUL 15W50

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Запитване за MOTUL 15W50

    Взех за Доминатора MOTUL 15W50 Technosynthese та на колко километра трябва да го сменя че имало разлика с другите масла а в магазина не ми казаха и не пише нищо за него.На другите масла се сменя на 1500хил.км май така беше .
    LIVE TO RIDE/RIDE TO LIVE

  • #2
    До: Запитване за MOTUL 15W50

    Първо, специфично за мотоциклети ли е маслото ?
    Второ, 1500хил. километра са милион и половина километра. Трудно ще изкара толкова
    Някой собственик на Доминатор да се изкаже. Аз бих го сменил към 4-5000км максимум при нормална експлоатация.
    Издъних се на Тюринг теста

    Коментар


    • #3
      До: Запитване за MOTUL 15W50

      Eми не е специфично но един човек така ми вика .
      оххххххх обаркал съм не 1500хил.км а 1500км.моя грешка сори
      LIVE TO RIDE/RIDE TO LIVE

      Коментар


      • #4
        До: Запитване за MOTUL 15W50

        Какво ти вика тоя човек последно ?

        Интервалът за смяна по книга е 3000км. За специфичното и неспецифично за мотоциклети масло - чети тук. Не съм довършил сайта но информацията защо се препоръчва да се кара със специфично за мотоциклети масло е вътре.

        Интересуват те разделите "какво е API" и "какво е JASO"

        С две думи - модерните автомобилни масла могат да изиграят кофти номер на съединителите в мотоциклетите със съединители в маслена баня (какъвто е твоят), и колкото по висок клас е (автомобилното) масло толкова повече шансове имаш да се случи.

        За това съществува легенда че синтетичните масла карат мотоциклетните съединители да приплъзват. Това в повечето случаи е вярно за синтетичните автомобилни масла, но не е вярно за синтетичните мотоциклетни.

        Работата е още по-объркваща понеже в сервизните книжки на моторите произведени в края на 80те и началото на 90те години често пише че може да се кара с автомобилно масло стига да е качествено. Пише го просто понеже по онова време голяма разлика в маслата не е имало. Голямото разклонение, момента при който автомобилните и мотоциклетните масла са тръгнали в различни посоки е някъде средата на 90те години.

        Това не означава че със сипването на автомобилно масло автоматично ще почне да ти приплъзва съединителя - може и да изкараш късмет, зависи от много фактори, включително и от типа машина. Някои модели са по-чувствителни от други.

        Просто за в бъдеще, за да ти е мирна главата търси масло което отговаря на нормите JASO-MA.
        Издъних се на Тюринг теста

        Коментар


        • #5
          До: Запитване за MOTUL 15W50

          Аз моя Мотул, освен че не го карам повече от 3000-3500км, следя и кога двигателя започва да го гори повече. При каране офроуд май това е най-осезаемият критерий. Но има хора, които сменят маслото веднъж на сезон, така че карай си го спокойно и не се притеснявай
          2015 KTM EXC 450 six days Argentina
          Toyota Land Cruiser KDJ 125

          Коментар


          • #6
            До: Запитване за MOTUL 15W50

            аз му слагах КАСТРОЛ ГПС 15 50 маслото се сменя на 5000 км

            Коментар


            • #7
              До: Запитване за MOTUL 15W50

              Маслото на Доминатор650 се сменя на 3000км.За предпочитане 15w50 полусинтетика.

              Коментар


              • #8
                От: Запитване за MOTUL 15W50

                Аз го сменям на 900-1000 км.И аз карам с мотул 15W50
                Балкан 50--->Минск 125--->Кавазаки КЛХ 250---> Beta RR 525 Factory 2009

                Коментар


                • #9
                  От: Запитване за MOTUL 15W50

                  Първоначално публикуван от aleks_ma Преглед на мнение
                  Аз го сменям на 900-1000 км.И аз карам с мотул 15W50
                  А датата на последния пост видя ли, преди да пишеш
                  SUZUKI DRZ SuperMoto

                  Никога няма втори шанс да направиш първо впечатление ...

                  Коментар

                  Активност за темата

                  Свий

                  В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                  Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                  Зареждам...
                  X