Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Kакво се случи през юли с моята машина (Диско 300Тди)

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    До: Kакво се случи през юли с моята машина

    Датчиците и кабелите може да ги огледаме и измерим когато ми се дотъркаляш в Костинброд ако искаш. Колкото до измерването от горе ( през блока за управление на ABS-то ) с четец на грешките и т.н. не се сещам друг сервиз.
    P.S. услугата е на принципа на другарската (джипарската) взаимопомощ, не за пари.
    0877 17 07 27 Понеделник - ден за почивка

    Коментар


    • #17
      До: Kакво се случи през юли с моята машина

      Вчера ги оглеждаха при Голди и казаха, че кабелите са наред. А да преглеждаме всички датчици отвътре няма ли да утрепе много време?

      Коментар


      • #18
        До: Kакво се случи през юли с моята машина

        Първоначално публикуван от velio Преглед на мнение
        Днес бях в М.Пф. - диагностика на ABS - около 66лв. и най-рано след седмица. Някой да знае по-приемливо решение, най-вече откъм срок?
        Ти да не беше оня пич днес сутринта в Мото фое дето питаше за диагностика на ABS, аз бях след тебе и си чаках реда и като те чух си казах бе тоя дали не е Velio ама си затраях.Аз бях с едно малко момиченце ако се сещаш

        Коментар


        • #19
          До: Kакво се случи през юли с моята машина

          Първоначално публикуван от dulo Преглед на мнение
          Ти да не беше оня пич днес сутринта в Мото фое дето питаше за диагностика на ABS, аз бях след тебе и си чаках реда и като те чух си казах бе тоя дали не е Velio ама си затраях.Аз бях с едно малко момиченце ако се сещаш
          По-скоро преди обяд. Аз съм бил, но много-много не гледах кой е около мен. Извинявай!

          Коментар


          • #20
            До: Kакво се случи през юли с моята машина

            Да по обяд беше,ама и аз що не те заговорих да се .... глава

            Коментар


            • #21
              До: Kакво се случи през юли с моята машина

              Намира се първият след датчика куплунг, разкача се и се мери, после другия и така...45мин/1ч. Може да го направи всеки който работи с мултицет. А "огоре през блока за управление на ABS-то" имах превид да го гледат в Пфоето. Оборудването (хардуер и софтуер) е скъпо и за "градински майстор" като мене е излишен лукс
              0877 17 07 27 Понеделник - ден за почивка

              Коментар


              • #22
                До: Kакво се случи през юли с моята машина

                Здравеите и от мен
                Позачетох се в тази тема уж само от любопитство а то накрая се оказа че и аз ще трябва да пиша за проблема с моя АБС на П38 с надеждата някои да ми помогне или поне да ме светне малко, че като отида на маистор да не ми гледа джипа като голям камък и да се чуди от каде да го пофане . Та накратко да разясня. От доста далго време ми свети лампата за АБС-то но както при колегата ту изгасва ту са включва. интересното е обаче, че когато ми свети лампата и натисна педала до дупка на някои пясък АБС-то сработва и хоп след малко лампата изгася. А обикновенно ми изписва проблема след като почне да се надига джипа. Казаха ми че може би е от замарсен датчик и аз и така и не му обарнах внимание. С течение на времето свикнах и със жълтата светлинка долу в ляво на таблото докато в един прекрасен момент педала на спирачките потъна и светна и другата лампа до тази на АБС. Забелязах че тази лампа светва също и като дръпна ръчната. Мина ми през акъла да не да са се изтрили накладките и да светва затова но те са си доста добре. И сега спирачната ми система се задеиства чак когато педала е долу и след няколко секунди почва да се втвърдява и чак тогава почва да спира талигата . Ако някои има някаква идея моля да пише та като отида на маистора да знам (да му покажя) какво да пипа че да не развали нещо друго

                Коментар


                • #23
                  До: Kакво се случи през юли с моята машина

                  Диагностира се лесно : натискаш и пускаш няколко пъти педала на спирачката, ако се вдигне и втвърди: Ниско ниво на маслото в спирачната система въздух в тръбопроводита на спирачкатадоливаш масло(спирачна течност)и обезвъздушаваш е огледай цялата каляска от долу за течове. най-вероятно гумичките на някой спирачен цилиндър са си взели безсрочна отпуска познава се по омаслената отвътре джанта.
                  0877 17 07 27 Понеделник - ден за почивка

                  Коментар


                  • #24
                    До: Kакво се случи през юли с моята машина

                    Днес сложих новия алтернатор и смених тапата за обезвъздушаване, защото сълзеше. Тапата се беше спекла и се скъса с лекота. Мисълта ми е - не разчитайте да използвате при нужда съществуващата тапа. Купих 2 от Трейдкар - Бритпарт. Общо за двете и 2 О-пръстена - 7лв. В наличност имат още 7 тапи. Пластмасови са, както и старата.

                    Коментар


                    • #25
                      До: Kакво се случи през юли с моята машина

                      За ABS-а - бяха се извадили датчиците. Срещу 10лв. в Трейдкар нещата заспаха!

                      Коментар


                      • #26
                        До: Kакво се случи през юли с моята машина (Диско 300Тди)

                        Телеграма: Честито тчк Дълги и безаварийни тчк Толумбички с боза
                        0877 17 07 27 Понеделник - ден за почивка

                        Коментар


                        • #27
                          До: Kакво се случи през юли с моята машина (Диско 300Тди)

                          Първоначално публикуван от дядо владо Преглед на мнение
                          Телеграма: Честито тчк Дълги и безаварийни тчк Толумбички с боза
                          Благодаря! Останаха още 6-7 точки за отмятане.

                          Коментар


                          • #28
                            До: Сбирка на собствениците на Ленд Ровър

                            Първоначално публикуван от velio Преглед на мнение
                            Предложих му с удоволствие да помагам, за да свърши по-бързо, той ме пита какво работя, аз му казах, че съм музикант и на него му стана смешно. Много ми се смеят на професията, когато стане въпрос за коли!

                            Много добре те разбирам, при мене е същата работа. ПИтам да помагам, питат какво работя и като чуят музикант и се разсипват от смях. Но обикновенно седя до тях и като се наложи помощ и няма кой или пък се наложи корекция в поведението на "майстора" и всичко си идва на мястото. Сигурно просто щото не мога да не се изцапам истЕнски в сервиз, дори и да искам .

                            Коментар


                            • #29
                              До: Kакво се случи през юли с моята машина (Диско 300Тди)

                              Ей, дано модераторите не ми се сърдят ама ще оспамя малко.
                              Случая е истински. Музикант с нелошо работеща поддържана кола отива за преглед
                              Музиканта: "е тоя звук вчера го нямаше"
                              сервизиращия: " кой звук"
                              Музиканта: " тоя бе тоя, в сол мажор звучи"
                              сервизиращия:""
                              пак се извинявам за спама ама не знам как звучи "сол" ни в мажорна ни в минорна тоналност, та за това понякога се усмихваме ама не ни се сърдете
                              0877 17 07 27 Понеделник - ден за почивка

                              Коментар


                              • #30
                                До: Kакво се случи през юли с моята машина (Диско 300Тди)

                                Е и аз ги дочувам разни звуци, които не всеки иска да чуе, но избягвам да издавам тоналностите. А и то за да е в тоналност, демек звук /има съществена разлика, звук е нещо с определен брой трептения на вълната, а шумът е с различен брой трептения/ значи лошо, изпаднал е в резонанс.

                                От музикант до музикант и от майстор до майстор, ехеее, разликата е огромна. Някои музиканти сме технически грамотни. При Голди веднъж се бяхме събрали 3-ма/реглажаджията и майсто-ра бяха музиканти, а аз как да не им помагам, то повечето неща с моите инструменти трябваше да правим/ и омазани до ушите се разговорихме и смях, 2-ма пианисти и 1 китарист се оказахме.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X