Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Защита на кормилната щанга и диференциала - Land Rover

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #91
    До: Защита на кормилната щанга - Диско 1 и Рейндж Класик

    Ха честито Пепи. Добре е станало, красиво и здраво, поне на вид.
    LZ1LRE, Range Rover 300Tdi
    www.ADV-Bulgaria.com

    Коментар


    • #92
      До: Защита на кормилната щанга - Диско 1 и Рейндж Класик

      Честито! Тя станала по-хубава от оригиналната тази защита
      A Land Rover would never turn up to collect an Oscar.

      Коментар


      • #93
        До: Защита на кормилната щанга - Диско 1 и Рейндж Класик

        Здравейте, някъде по назад в темата пишеше, че може да се поръча изработка на такава защита. Също така имаше и няколко желаещи за поръчка на такава. Искам и аз да се включа към евентуалната поръчка или ако не е направена, да инициирам нова, групова пръчка. До колкото разбрах има възможност "защитата" да се изработи в Пазарджик със съдействието на Петракиев.
        Последно редактирано от PETER PETRAKIEV; 04-06-09, 21:14.

        Коментар


        • #94
          До: Защита на кормилната щанга - Диско 1 и Рейндж Класик

          Аз засега отпадам от поръчката. Сетих се, че имам булбар, късно, но се сетих. Този ненужен гъзарски аксесоар е захванат между гредите, там където се захваща и защитата. Така е - "кой бръза-бръка"! Аз обкновено бъркам, ама сега се удържах. Ще трябва да се дообмислят нещата. Може пък да се възползвам от предложението на Андро-160 за тръбна конструкция и стоманен рифел. Другият вариант е да правим заедно с Радо Райчев, че и той е гъзар като мене
          За жалост продадох старото муле след 12 годишна езда. Утехата е, че отива при ловец.

          Коментар


          • #95
            До: Защита на кормилната щанга - Диско 1 и Рейндж Класик

            Първоначално публикуван от c_gul Преглед на мнение
            .... Другият вариант е да правим заедно с Радо Райчев, че и той е гъзар като мене
            А мене къде ме слагаш ?
            И аз съм със същото устройство.
            Или след корекцията на комските /от Ком, а не от Коми/ снимки трябва да правя нов членски внос ???
            По принцип съм мислил за некви тръби и ламарини за там долу, но още не съм го домослил.
            Последно редактирано от PETER PETRAKIEV; 12-06-09, 15:52. Причина: цитат
            Тази земя, по която тъпча сега,
            тази земя, която пролетен вятър пробужда,
            тази земя – не е моя земя,
            тази земя, простете, е чужда.

            Коментар


            • #96
              До: Защита на кормилната щанга - Диско 1 и Рейндж Класик

              Ако ползвате булбари, които са провени по оригиналната броня, няма смисъл да я сменяте или режете и съответно няма смисъл от такава защита... Тя трябва само, ако е пипната бронята с цел подобряване ъгъла на атака. Иначе оригиналната броня пази и щангата.
              Грамотността е прозорец към интелекта, ако човек не може да усвои дори майчиния си език, то потенциала му за нещо повече е под въпрос.

              Коментар


              • #97
                До: Защита на кормилната щанга - Диско 1 и Рейндж Класик

                Първоначално публикуван от Тодор (Zaarin) Преглед на мнение
                Ако ползвате булбари, които са провени по оригиналната броня, няма смисъл да я сменяте или режете и съответно няма смисъл от такава защита... Тя трябва само, ако е пипната бронята с цел подобряване ъгъла на атака. Иначе оригиналната броня пази и щангата.
                Е те така изглежда отдолу, но не пази кой знае колко.
                Мисля че ако се сложи поне една тръба по-истинска на мястото на намачканите ще се получат нещата.
                А другата тръба е толкова фалшива, че от крика на нищо не прилича. И тя е за смяна, ама Кремиковци вече не бачка.........
                Прикачени файлове
                Тази земя, по която тъпча сега,
                тази земя, която пролетен вятър пробужда,
                тази земя – не е моя земя,
                тази земя, простете, е чужда.

                Коментар


                • #98
                  До: Защита на кормилната щанга - Диско 1 и Рейндж Класик

                  Ако е рекъл господ, скоро ще се похваля с нещо.
                  Но го пазя в тайна, за да не дърпам дявола за опашката.
                  После всички ще викате "Ура".
                  Ще се разбере в Понеделник (15.06.2009)
                  Клуб Ленд Ровър Ентусиастс България
                  LR Discovery 1, 1993, 200 TDI с разбит лагер на раздатката към преден кардан 23.10.2009
                  Да живееш над възможностите си води до зависимости вместо до независимост.

                  Коментар


                  • #99
                    До: Защита на кормилната щанга - Диско 1 и Рейндж Класик

                    Първоначално публикуван от Тодор (Zaarin) Преглед на мнение
                    .................Иначе оригиналната броня пази и щангата.


                    Моля, какво написа, че не чух.
                    То тогава на тия защити ще им излезе име, като на булбарите-единствено и само за г-рия. /иначе много ми галят окото/

                    Първоначално публикуван от Радослав Райчев Преглед на мнение
                    Ако е рекъл господ, скоро ще се похваля...........
                    А след това и други работи се правят. Придобивката трябва да се "намокри".
                    За жалост продадох старото муле след 12 годишна езда. Утехата е, че отива при ловец.

                    Коментар


                    • До: Защита на кормилната щанга - Диско 1 и Рейндж Класик

                      Оригиналната броня е доста ниска и ограничава ъгъла на атака, толкова силно, че е доста трудно нещо да се докопа до кормилната щанга, без преди това да е направило бронята на парчета.

                      Такава защита е крайно необходима в случай, че се сложи метална броня( от Падок, ABR или друга подобна) или се направи тръбна броня. Те обикновено освен, че са по-здрави от пластмасовите, се правят и доста по тесни, за да се увеличи ъгъла на атака... Тогава обаче кормилната щанга лъсва съвсем незащитена и се налага да се сложи такава защита.

                      Вижте по-горе в темата как изглежда моето Диско с броня от Падок и това на 5-ракиев с поорязана оригинална броня и го сравнете с едно с непипана . На снимките на vladstudio пък се вижда как тръбата на булбара, който е плътно по оригиналната броня, е намачкана, а на щангата нищо й няма. Просто бронята е достатъчно ниска и една такава защита ще се падне зад нея... и всъщност бронята ще пази и защитата . Даже и за гъзария нама да става, защото няма да се вижда .

                      Иначе в комбинация с броня не е никак безполезна, спрямо оригиналната броня и булбар се печели както здравина, така и ъгъл на атака.
                      Последно редактирано от Тодор (Zaarin); 13-06-09, 15:34.
                      Грамотността е прозорец към интелекта, ако човек не може да усвои дори майчиния си език, то потенциала му за нещо повече е под въпрос.

                      Коментар


                      • До: Защита на кормилната щанга - Диско 1 и Рейндж Класик

                        Първоначално публикуван от Тодор (Zaarin) Преглед на мнение
                        .....На снимките на vladstudio пък се вижда как тръбата на булбара, който е плътно по оригиналната броня, е намачкана, а на щангата нищо й няма.
                        Решил съм да срежа пластмасата на бронята по линия 3. Да махна тръба 1 /тя си е изпяла песента/ и да сменя тръба 4 с малко по-дълга Ф50 заради джека. Гредите 2 са доста яки, на тях може да се завари нещо /тръби, ламарина петица или четворка с дупки/ да стане като защита.
                        Ама нещо много го мисля........................
                        Прикачени файлове
                        Последно редактирано от PETER PETRAKIEV; 13-06-09, 16:16. Причина: цитат
                        Тази земя, по която тъпча сега,
                        тази земя, която пролетен вятър пробужда,
                        тази земя – не е моя земя,
                        тази земя, простете, е чужда.

                        Коментар


                        • До: Защита на кормилната щанга - Диско 1 и Рейндж Класик

                          Първоначално публикуван от vladstudio Преглед на мнение
                          Решил съм да срежа пластмасата на бронята по линия 3. Да махна тръба 1 /тя си е изпяла песента/ и да сменя тръба 4 с малко по-дълга Ф50 заради джека. Гредите 2 са доста яки, на тях може да се завари нещо /тръби, ламарина петица или четворка с дупки/ да стане като защита.
                          Ама нещо много го мисля........................
                          Ако отдрежеш бронята до 3, а оставиш гредите 2 както са си сега, няма да спечелиш нищо. Ще трябва да преправиш захващането им, за да не висят под бронята, т.е. да се заварят под друг ъгъл. Има си идеални за целта дупки за винтове в шасито, които ще се открият, като отрежеш бронята. Тогава обаче наистина ще ти потрябва и защита. Обаче за да има полза за ъгъла на атака, тя трябва да е прибрана по-навътре, ако е на нивото на сегашните греди 2, няма да промени нищо, защото трябва да е на нивото на долната част на неотрязаната броня, иначе ще е над щангата и няма да я пази.

                          По принцип ми се струва, че от този булбар може да стане прилична тръбна броня. Помисли за варианта да махнеш изцяло пластмасовата броня, да отрежеш всичко под 4 и от вертикалните греди над 4 да пуснеш планки към местата за захващане на бронята. Струва ми се, че ще паснат доста добре. Най-много да се наложи да звариш още две вертикални, ако тези се разминават. Естествено като я няма отзад пластмасовата, можеш да прибереш доста по-назад тръбната и муцуната ще се скъси чуствително, което също подобрява ъгъла на атака . После обаче естествено ще трябва и защита на кормилната щанга
                          Грамотността е прозорец към интелекта, ако човек не може да усвои дори майчиния си език, то потенциала му за нещо повече е под въпрос.

                          Коментар


                          • До: Защита на кормилната щанга - Диско 1 и Рейндж Класик

                            От днес и аз със защита на корминтата щанга. Ръчна изработка, специално издание, с изключителното съдействие на П. Петракиев за което ГОЛЯМО БЛАГОДАРЯ. Изработена в Пазарджик (много скоростно), доставена в Плевен и събрана у нас. Харесва ми как изглежда, Диското придоби по агресивен вид. Тези дни отивам да я пробвам .....
                            Прикачени файлове
                            Последно редактирано от PETER PETRAKIEV; 26-06-09, 13:40.

                            Коментар


                            • До: Защита на кормилната щанга - Диско 1 и Рейндж Класик

                              Защитата изглежда много добре,има ли възможност да се поръча още една ,ако не излиза по скъпо от Падок разбира се
                              _[img]http://htftp.domainbg.com/zzlatev/LR_enthusiast_resize.jpg[/img]_
                              Disco 200 TDI

                              Коментар


                              • До: Защита на кормилната щанга - Диско 1 и Рейндж Класик

                                ако може да се поръчват и аз искам една за мен
                                Discovery I, 300 TDI

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X