Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Защита на кормилната щанга и диференциала - Land Rover

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #46
    До: Защита на кормилната щанга - Диско 1 и Рейндж Класик

    Първоначално публикуван от 5-ракиев Преглед на мнение
    Имам въпрос, ще се промени ли нещо в здравината, ако вместо огъване на абкант се направи с допълнителна планка + заварка?

    Станимире ако имаш възможност направи някоя снимка по-детайлна,като захващане ... моля.
    Май ще стане доста по-лесно с планка и заварка, не знам как се огъва толкова дебело желязо и то близо до ръб. Не, че не става, ама сигурно ще е трудно.
    Тук има малко снимки на желязото. Не знам дали стават, ама с официалния панталон - толкова Ако трябват други, ще нахлузвам работните дрехи.

    Имай предвид, че тези отвори, които са очертани, може и да не стават - моята защита я носих на фрезист да оправи отворите, защото се разминаваха с тези на бронята, на тази снимка си личи най-задния болт как не пасва точно.

    A Land Rover would never turn up to collect an Oscar.

    Коментар


    • #47
      До: Защита на кормилната щанга - Диско 1 и Рейндж Класик

      При мен на Класика паснаха точно и седят страхотно, аз върху поцинкованото желязо пръснах черна акрилна боя, хем двойна защита, хем по естетично седи на моя зелен звяр.
      LZ1LRE, Range Rover 300Tdi
      www.ADV-Bulgaria.com

      Коментар


      • #48
        До: Защита на кормилната щанга - Диско 1 и Рейндж Класик

        Първоначално публикуван от Nightcrawler Преглед на мнение
        Имай предвид, че тези отвори, които са очертани, може и да не стават - моята защита я носих на фрезист да оправи отворите, защото се разминаваха с тези на бронята, на тази снимка си личи най-задния болт как не пасва точно.
        При мен в лявата се получи разминаване с 5мм.
        Другата по шаблон легна точно.
        То ще се чуе.
        Прикачени файлове
        Последно редактирано от PETER PETRAKIEV; 28-04-09, 06:28.
        Land Rover Discovery:
        - ... "Най-хубавото на тази джипка е, че като закъсаш, можеш да си седиш вътре комфортно.".
        Land Rover, може да те закара навсякъде, но може и да не те върне!

        Коментар


        • #49
          До: Защита на кормилната щанга - Диско 1 и Рейндж Класик

          Първоначално публикуван от zzlatev Преглед на мнение
          При мен на Класика паснаха точно и седят страхотно, аз върху поцинкованото желязо пръснах черна акрилна боя, хем двойна защита, хем по естетично седи на моя зелен звяр.
          Знаем, при РР всичко трябва да е
          A Land Rover would never turn up to collect an Oscar.

          Коментар


          • #50
            До: Защита на кормилната щанга - Диско 1 и Рейндж Класик

            Днеска я докарах до тук.
            Разглобих (изхвърлих) вече някой ненужни неща който пречеха и на новите "гуменетки".
            Наложих картонените шаблони и всичко си дойде на мястото.
            Утре ще кроим и ще режем железата,няма да мога да огъна 10мм-вите страници и ще ги правя Т-образно със заварка.
            Цената ще е, ... но колко точно утре, по-голяма част от сумата е за обработката на шаблоните/чертежите .... това можехме да го спестим,но здраве да е.
            КЕФА ЦЕНА НЯМА.
            Прикачени файлове
            Последно редактирано от PETER PETRAKIEV; 26-11-14, 08:02.
            Land Rover Discovery:
            - ... "Най-хубавото на тази джипка е, че като закъсаш, можеш да си седиш вътре комфортно.".
            Land Rover, може да те закара навсякъде, но може и да не те върне!

            Коментар


            • #51
              До: Защита на кормилната щанга - Диско 1 и Рейндж Класик

              Значи сега е момента да направиш от картон и самата централна част (същинската защита) и да провериш дали няма да е удачно да промениш някои ъгли, така и така ще си правиш всичко сам, можеш да й скосиш малко ъгъла, например. Ама трябва да се помисли добре дали ще "работи" правилно и дали братята англичани вече не са минали по този път и не са намерили оптималния ъгъл...
              A Land Rover would never turn up to collect an Oscar.

              Коментар


              • #52
                До: Защита на кормилната щанга - Диско 1 и Рейндж Класик

                Първоначално публикуван от 5-ракиев Преглед на мнение
                Днеска я докарах до тук.
                Разглобих (изхвърлих) вече някой ненужни неща който пречеха и на новите "гуменетки".
                Наложих картонените шаблони и всичко си дойде на мястото.
                Утре ще кроим и ще режем железата,няма да мога да огъна 10мм-вите страници и ще ги правя Т-образно с заварка.
                Цената ще е, ......но колко точно утре,по-голяма част от сумата е за обработката на шаблоните/чертежите .... това можехме да го спестим,но здраве да е. КЕФА ЦЕНА НЯМА.
                Ако наистина излезе под ...... значи просто сме отличници.Аз съм първия поръчал. А онзи черен хубавец от снимките ако беше мой щях да го кръстя Грухчо. Много е готин. Пращам му поздрави от моите четири зверета ! е и от мен разбира се. Сладур/ана/.
                Последно редактирано от PETER PETRAKIEV; 26-11-14, 08:03.
                Тази земя, по която тъпча сега,
                тази земя, която пролетен вятър пробужда,
                тази земя – не е моя земя,
                тази земя, простете, е чужда.

                Коментар


                • #53
                  До: Защита на кормилната щанга - Диско 1 и Рейндж Класик

                  Първоначално публикуван от vladstudio Преглед на мнение
                  .........Аз съм първия поръчал.
                  А аз съм втория

                  Първоначално публикуван от vladstudio
                  А онзи черен хубавец...................
                  Тамън да похваля неаполитанеца, и Влад ме изпревари. На туй куче много му отиват АТ-та на БФГ. Същият цвят, същата сила. Трябва да ги видим заедно извън пътя
                  За жалост продадох старото муле след 12 годишна езда. Утехата е, че отива при ловец.

                  Коментар


                  • #54
                    До: Защита на кормилната щанга - Диско 1 и Рейндж Класик

                    Първоначално публикуван от c_gul Преглед на мнение
                    А аз съм втория
                    И аз на опашката под номер 3.
                    Само моториста знае защо кучето си показва главата през прозореца.

                    Коментар


                    • #55
                      До: Защита на кормилната щанга - Диско 1 и Рейндж Класик

                      Моята е готова и в мен. Ама нещо не ми остава време да я монтирам, наснимам и да сканирам чертежите . Почивните дни обаче със сигурност ще го свърша.

                      При мен подхода за сваляне на размерите беше мерене на едните болтове, правене на картонена планка по тя и пробване с нея и от другата страна. Паснаха. На челната ламарина нарочно не съм изрязал предварително дупки за захващане към ушите на планките. Мисля да ги монтирам и после да я наложа и да ги отбележа с маркер, след което да ги разпробия. подозирам, че е възможно, като сложа ушите да легнат хубаво към гредата, да се получат разминавания.
                      Грамотността е прозорец към интелекта, ако човек не може да усвои дори майчиния си език, то потенциала му за нещо повече е под въпрос.

                      Коментар


                      • #56
                        До: Защита на кормилната щанга - Диско 1 и Рейндж Класик

                        Добре сте го спретнали. И аз искам, но за сега трябва 1-во да преместя демпфера и да сменя щангите с накрайниците за да има повечко смисъл... Ще има ли снимки на готова handmade защита?

                        Коментар


                        • #57
                          До: Защита на кормилната щанга - Диско 1 и Рейндж Класик

                          Първоначално публикуван от 5-ракиев Преглед на мнение
                          Утре ще кроим и ще режем железата,няма да мога да огъна 10мм-вите страници и ще ги правя Т-образно с заварка.
                          Цената ще е под 100лв. но колко точно утре,по-голяма част от сумата е за обработката на шаблоните/чертежите .... това можехме да го спестим,но здраве да е. КЕФА ЦЕНА НЯМА.
                          "Иде ми та ми довада" - така казва една моя колежка,но тя е .... та така и на мен ...

                          До тук ми стуваше :
                          - 2 листа картон/кадастрон + гумичка за триене - 2.00 лв.
                          - Болтове + шайби - 10.00 лв.
                          - Обработката на чертежите,рязане,материял - 130.00лв.
                          - Огъване абкант - 5.00лв.

                          - КЕФА,МЕРАКА, чертането/рисуването, рязането на шаблоните до окончателното пасване, лежането под джипката, мръсните ръце, ударената кратуна в рамата, стоте пъти ставания за инструмент, писането в 3:50 през ноща защото по законите на гадостите инернета ти го няма когато ти трябва ..... и още други СА ЗА СМЕТКА НА НЕЗНАМ КОЙ ...... - за мен те нямат цена.

                          общо: 147.00лв.


                          Чертежите/патента са за сметка на първия 5-те детайла вече ги има в нужния си там вид (не ги разбирам тия работи,момчето си игра с мойте "глупости" над 2:50мин.)
                          .... те това е правете си сметката вие.
                          ... и снимките, от картонените шаблони до готовия детайл.
                          Прикачени файлове
                          Последно редактирано от PETER PETRAKIEV; 26-11-14, 08:05. Причина: правопис
                          Land Rover Discovery:
                          - ... "Най-хубавото на тази джипка е, че като закъсаш, можеш да си седиш вътре комфортно.".
                          Land Rover, може да те закара навсякъде, но може и да не те върне!

                          Коментар


                          • #58
                            До: Защита на кормилната щанга - Диско 1 и Рейндж Класик

                            Първоначално публикуван от Тодор (Zaarin) Преглед на мнение

                            При мен подхода за сваляне на размерите беше мерене на едните болтове, правене на картонена планка по тя и пробване с нея и от другата страна. Паснаха. На челната ламарина нарочно не съм изрязал предварително дупки за захващане към ушите на планките. Мисля да ги монтирам и после да я наложа и да ги отбележа с маркер, след което да ги разпробия. подозирам, че е възможно, като сложа ушите да легнат хубаво към гредата, да се получат разминавания.


                            ... и аз така предпочетох, после да ги дупча 6-те отвора, намери си помощник или две дърводелски стеги за да я закрепиш,
                            .... вчера колко пъти споменах ...."майката на ..."

                            Аааа за тръбата никой нищо не каза какви са и размерите - диаметър вънншен,отвор, дължина?
                            Прикачени файлове
                            Последно редактирано от PETER PETRAKIEV; 30-04-09, 05:29.
                            Land Rover Discovery:
                            - ... "Най-хубавото на тази джипка е, че като закъсаш, можеш да си седиш вътре комфортно.".
                            Land Rover, може да те закара навсякъде, но може и да не те върне!

                            Коментар


                            • #59
                              До: Защита на кормилната щанга - Диско 1 и Рейндж Класик

                              Браво, Пепи! Както винаги перфекционист. Имам само едно питане: не видях монтирани тръби за джек с приставка. Това нарочно ли е или аз не го виждам на снимките? Ако не си ги сложил, защо? Питам, тъй-като това е най-безболезненото, леко и ефективно решение за вдигане на Диското отпред.
                              За жалост продадох старото муле след 12 годишна езда. Утехата е, че отива при ловец.

                              Коментар


                              • #60
                                До: Защита на кормилната щанга - Диско 1 и Рейндж Класик

                                Първоначално публикуван от c_gul Преглед на мнение
                                Браво, Пепи! Както винаги перфекционист. Имам само едно питане: не видях монтирани тръби за джек с приставка. Това нарочно ли е или аз не го виждам на снимките? Ако не си ги сложил, защо? Питам, тъй-като това е най-безболезненото, леко и ефективно решение за вдигане на Диското отпред.
                                Първоначално публикуван от 5-ракиев Преглед на мнение
                                .........
                                Аааа за тръбата никой нищо не каза какви са и размерите - диаметър вънншен,отвор, дължина?
                                Не знам размерите затова не я виждаш, Станимир, Лазар, Злати могат да ги кажат, тяхните са оргинални,
                                на Тошко и на Станимир имат такива отвори и в броните.
                                Така че размера на "пишльока" на джека, също ще свърши работа,като ги науча и тях ще направя.
                                Последно редактирано от PETER PETRAKIEV; 26-11-14, 08:05.
                                Land Rover Discovery:
                                - ... "Най-хубавото на тази джипка е, че като закъсаш, можеш да си седиш вътре комфортно.".
                                Land Rover, може да те закара навсякъде, но може и да не те върне!

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X