Обява

Свий
Няма добавени обяви.

С какво да залепя спукан радиатор ??

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • С какво да залепя спукан радиатор ??

    Както се спомена в друга тема - вчера пукнах левия радиатор на мотора.
    Някой знае ли нещо ефективно за запушване на такива течове?
    2010 CRF 250 R

  • #2
    Запояване Ама ако е меден. Пластмасата - може да се завари, може и да не се(( Много малка дупка - разните коркови течности, ама трябва да сипеш много малко, и не съм сигурен че на толкова малки двигатели им понася.

    Коментар


    • #3
      Мисля че е алиминиев

      Вътре не сипвам нищо, квото ще да става.
      2010 CRF 250 R

      Коментар


      • #4
        Митак аз съм си правил радиатора на старата кола.
        с течен метал стана и години след това съм го карал, даже още веднъж го лепих след това и си е 6.

        свяляш радиатора, на спуканото место премахваш алуминиевите пластинки за да достигнеш до спуканата тръбичка (това наистина е кофти ама няма как) след това почистваш добре за да може да се захване здраво течния метал, ако е възможно може да запушиш отвора или да притиснеш тръбичката с клещи но все пак внимаваш да не я сплескаш така че да не може да върви течността, накрая нанасяш течния метал и чакаш да втърди. При колата това дейтвие беше успешно, за мотора незнам, кофтито е че при висока тампература се вдига налягането и може да избие.
        Другия вариянт е при някой автотенекеджия които прави и радиатори на коли, ще ти го запои
        Husqvarna WR125 94-->Honda CR125 97-->Yamaha YZ125 04-->KTM 200EXC 07-->KTM 250EXC 06-->KTM 250EXC 09

        Коментар


        • #5
          Освен че няма да сипвам вътре нищо, за нищо на света не ща да ходя и при автотенекеджии.

          В къщи ми се мотае една опаковка течен метал, но не съм сигурен че ще стане добре с него. Преди 2 години съм го купувал, може и да се е скапал. Вземал съм и едно такова което е 1 тубичка течност и 1 прахче (произведено в БГ) което е май специално за радиатори

          Все пак пуснах тази тема заради това че може някой да знае нещо още по-подходящо, а освен това може да е полезно за други хора които още не са се сблъсквали с такъв проблем.
          2010 CRF 250 R

          Коментар


          • #6
            димитре ако искаш имам един резервен радиатор като нов е нито е удрян нито нищо
            ако може да се сложи временно
            а твоя ще го дадем в кърджали има един дето ги лепи много яко аз съм му давал преди години да ми залепи радиатор

            Коментар


            • #7
              Който търси намира - поредно потвърждение на това е че намерих "ЦИАЛИТ-КОМПОЗИТ".

              Ако препиша всички приложения за които е описано в упътването за които може да се използва, ще ми трябва много време. Ето някои от тях: Възстановява пробити ... автомобилни радиатори ... паро и газопроводи

              Някой има ли опит с такова лепило?
              2010 CRF 250 R

              Коментар


              • #8
                Това в повечето случаи върши работа, но трябва много добре да изчистиш мястото.
                Веднъж на пътя ми се спука радиатора и един приятел имаше в колата влакнест кит - до днес си е така и няма ядове
                "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

                Коментар


                • #9
                  Надявам се че ще свърши работа. Ако дупката е мъничка, дето се казва и тиксо ще свърши работа.

                  С тоя циалит-композит съм лепил метал преди и имам добри впечатления.
                  2010 CRF 250 R

                  Коментар


                  • #10
                    Със сигурност ще свърши.
                    Как го спраска?
                    "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

                    Коментар


                    • #11
                      Поксипол ние лепнахме на една кола резервоара и нема проблем...
                      "Опознай Родината за да я обикнеш"

                      Коментар


                      • #12
                        Един мой познат има автосервиз и лепи даже картерите на автомобилите (когато са спукани - колата е опряла отдолу в някой камък например) с Поксипол - досега няма нито една рекламация!
                        Та си мисля, че и за радиатора би трябвало да свърши работа, само че лепилцето може би трябва много хубаво да влезне И в малката дупчица, а не само "външно".
                        Hristo Draganov
                        http://htftp.domainbg.com/HD/

                        И аз искам България чиста ! ! !

                        Коментар


                        • #13
                          1-во минахме с едра шкурка
                          после с по ситна и най-накрая го намазахме хубаво с Поксипол изсъхна и от тогава нема проблем и все пак това е на резервоара и наливаме бензин...нема проблеми лепи всичко аз си лепнах накладките на мотора с СМОЛА и карам без забелешки вече доста време а фиродото взех от съединителя на ШКОДИЧКА от тез старите..
                          "Опознай Родината за да я обикнеш"

                          Коментар


                          • #14
                            Първоначално публикуван от Scrapheap
                            Как го спраска?
                            Ами хвърлих го настрани Иначе ставаше лошо за мене.

                            При лепенето на радиаторите има една малка подробност 120 С. Тия поксипол са за по-ниски температури май. Вече е решено - ще го лепя с циалиткомпозит. Това е нещо като каноколит с пълнител. Втвърдява се много бързо и само си влиза по дупките
                            2010 CRF 250 R

                            Коментар


                            • #15
                              Ще ти свърши работа и при 120оС.
                              "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X