Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Каква е разликата между yamaha wr/f и yz/f?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Каква е разликата между yamaha wr/f и yz/f?

    здравейте колеги
    решил съм да си купя мотор
    спрял съм се на ямаха и колкото и да гледам и чета не намирам съществена разлика между WR i YZ
    разликата дали се изразява само във фара и стопа на WR-a или има и нещо друго което само познавачите знаят че съществува

    и друго - мога ли на YZ да му сложа маска с фар и задан стоп?
    не за друго ами съм си предпазлива душа и искам пред мен и зад мен да са нясно с мераците ми
    и по принцип на мотор който няма мога ли да му сложа?

    предварително ви благодаря
    EnduroX Alba-Damascena 2019

  • #2
    До: каква е разликата между yamaha wr/f i yz/f?

    Първоначално публикуван от todos Преглед на мнение
    здравейте колеги
    решил съм да си купя мотор
    спрял съм се на ямаха и колкото и да гледам и чета не намирам съществена разлика между WR i YZ
    разликата дали се изразява само във фара и стопа на WR-a или има и нещо друго което само познавачите знаят че съществува

    и друго - мога ли на YZ да му сложа маска с фар и задан стоп?
    не за друго ами съм си предпазлива душа и искам пред мен и зад мен да са нясно с мераците ми
    и по принцип на мотор който няма мога ли да му сложа?

    предварително ви благодаря
    Ето ти няколко разлики, ти решаваш дали са съществени:

    - Двигател (маховик, предавки, май и клапаните са различни)
    - Окачване (по-твърдо и с по-модерни компоненти при кросовия)
    - Вълшебно копче. При WR. На кормилото. Като детайл към него вървят ел.стартер, акумулатор, различна ел. система.
    - Запалване и алтернатор
    - 18 цола задна гума при WR, 19 при YZ.
    - Пластмаси

    Фар и стоп можеш да изведеш с готов комплект алтернатор+фар+стоп и окабеляване, или просто да си направиш на батерия.

    Ето ти малко четиво тук:

    http://forum.offroad-bulgaria.com/showpost.php?p=153573&postcount=38
    Издъних се на Тюринг теста

    Коментар


    • #3
      До: каква е разликата между yamaha wr/f i yz/f?

      Първоначално публикуван от Goblin Преглед на мнение
      Ето ти няколко разлики, ти решаваш дали са съществени:

      - Двигател (маховик, предавки, май и клапаните са различни)
      - Окачване (по-твърдо и с по-модерни компоненти при кросовия)
      - Вълшебно копче. При WR. На кормилото. Като детайл към него вървят ел.стартер, акумулатор, различна ел. система.
      - Запалване и алтернатор
      - 18 цола задна гума при WR, 19 при YZ.
      - Пластмаси

      Фар и стоп можеш да изведеш с готов комплект алтернатор+фар+стоп и окабеляване, или просто да си направиш на батерия.

      Ето ти малко четиво тук:

      http://forum.offroad-bulgaria.com/showpost.php?p=153573&postcount=38
      благодаря ти много за четивото - наистина ми свърши работа
      и без това съм се насочил към WRF
      EnduroX Alba-Damascena 2019

      Коментар


      • #4
        До: каква е разликата между yamaha wr/f и yz/f?

        /todos/Правилно си се насочил!!! Не ти трябва YZ-та,карал съм и двата-WR-а е мнооооооого по добър за OFFRoad!
        http://www.stairwaytoglory.com/en/

        Коментар


        • #5
          До: каква е разликата между yamaha wr/f и yz/f?

          каква я мислихме а к'ва стана тя...
          спрях се на yzf 400 - по чисто финансови причини

          знчително по - евтин и да ви кажа честно не усетих голяма разлика между yz400 i wr 426

          във вторник го взимам, мисля да го карам цял ден и ще докладвам впечатления
          EnduroX Alba-Damascena 2019

          Коментар


          • #6
            До: каква е разликата между yamaha wr/f и yz/f?

            400 е по-старо от 426 предполагам затова е по-евтино. А иначе е пълно с YZ преправени на WR (само фар сложен). Незнам дали наистина си карал WR.
            Моя YZ ми идва доста твърд и с дълга първа... което за офроуд е минус. Следващия ако ми е Yamaha ще е WR
            Успех с покупката

            Коментар


            • #7
              До: каква е разликата между yamaha wr/f и yz/f?

              Първоначално публикуван от todos Преглед на мнение
              каква я мислихме а к'ва стана тя...
              спрях се на yzf 400 - по чисто финансови причини

              знчително по - евтин и да ви кажа честно не усетих голяма разлика между yz400 i wr 426

              във вторник го взимам, мисля да го карам цял ден и ще докладвам впечатления
              Ще съжаляваш,вземи си ендуро мотор.Тези са много изпомпени и са предразположени към много повече разходи.Икономииката ще ти излезе скъпа ще видиш.Кросовите Ямахи са от 1998 до 2000 год и по мое мнение не са останали много читави.Ти си знаеш ама аз един път се пусках по тази пързалка.

              Коментар


              • #8
                До: каква е разликата между yamaha wr/f и yz/f?

                Първоначално публикуван от p.djartov Преглед на мнение
                Ще съжаляваш,вземи си ендуро мотор.Тези са много изпомпени и са предразположени към много повече разходи.Икономииката ще ти излезе скъпа ще видиш.Кросовите Ямахи са от 1998 до 2000 год и по мое мнение не са останали много читави.Ти си знаеш ама аз един път се пусках по тази пързалка.
                джартов - благодаря за съвета но вече го взех и покарах
                мотора наистина е оса - не дава да го пипнеш но ще виждам зор с ритането . понеже взехме и един KTM и се оказах единствения с ботуши, вчера си отритах на ритачите за една седмица напред

                но пък за тези пари няма какво друго и да очаквам.

                за другия сезон вече ще си взема 250 или 400 кубика но със стартер и значително по - нов и запазаен мотор. но на този етап парите до там стигнаха
                EnduroX Alba-Damascena 2019

                Коментар


                • #9
                  До: каква е разликата между yamaha wr/f и yz/f?

                  Според мен дори ХР 600 би бил по-добре от това за в гората, но това е лично мое мнение.. съжалявам за спама...
                  [CENTER][B]Не търся пътя, а ходя там където го няма, за да оставя следа след себе си ![/B] [FONT=&quot]®
                  [/FONT]________________________________________
                  [CENTER] [I][SIZE=1]..Победите се постигат с рискове и компромиси а не със очакване на момента..
                  [/SIZE][/I][FONT=Lucida Console][SIZE=1][B]..[/B][/SIZE][/FONT][FONT=Tahoma][SIZE=1]Давай наставления само на този, който търси знания, осъзнавайки своето невежество. Оказвай помощ само на този, който не умее понятно да изказва своите заветни думи. Обучавай само този, който е способен, узнавайки за единия ъгъл на квадрата, да си представи останалите три[/SIZE][/FONT][FONT=Lucida Console][SIZE=1]..[/SIZE][/FONT]
                  [/CENTER]
                  [/CENTER]

                  Коментар


                  • #10
                    До: каква е разликата между yamaha wr/f и yz/f?

                    Първоначално публикуван от todos Преглед на мнение
                    джартов - благодаря за съвета но вече го взех и покарах
                    мотора наистина е оса - не дава да го пипнеш но ще виждам зор с ритането . понеже взехме и един KTM и се оказах единствения с ботуши, вчера си отритах на ритачите за една седмица напред

                    но пък за тези пари няма какво друго и да очаквам.

                    за другия сезон вече ще си взема 250 или 400 кубика но със стартер и значително по - нов и запазаен мотор. но на този етап парите до там стигнаха
                    Като се научиш да го караш добре в гората смятай че като си вземеш после някой ВР направо ще ти е като играчка.Мани ги тези ХР-и в тях няма характер на агресия а мен това не ме кефи.Той като му подадеш се чуди кога да тръгне.

                    Коментар


                    • #11
                      До: каква е разликата между yamaha wr/f и yz/f?

                      Е все пак честито ти моторче Тоше! Много е хуба'о ако питаш мен. А сритането не се оплаквай, т'ва си е тренировка!
                      КЕФА ЦЕНА НЯМА! Борис Кърчев

                      Коментар


                      • #12
                        До: каква е разликата между yamaha wr/f и yz/f?

                        аз пък колеги дави кажа чесно предпочитам моторчето даси пали от четварт щото с мойта crf-ка скъсах вече 1 ботуш,,fox,,а и не ги караме по магистрали тези мотори.като се заглавиш някаде по гората за бутане тежко а и кат не пали дати е кеф дасе ядосваш

                        Коментар


                        • #13
                          До: каква е разликата между yamaha wr/f и yz/f?

                          Да му е честит новия мотор на колегата със здраве и без аварйно да го кара!!! Та нали човек на трудното се учи със стартер всеки знае а лесно ли е с манивела и непалещ мотор? то това с непаленето на манивела на wr и yz до 2000г. всеки го знае аз колко сам го ритал и бутал тоя wr400. И моля моля нека не обиждаме ХР600 до преди ниаколко години гледахме на него като на космическа технология а и за напред той ще си остане един от най добрите мотори за ендуро употреба ЗДРАВ,НАДЕЖДЕН и НЕПРЕТЕНЦИОЗЕН!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
                          Honda crf450x Nissan patrоl y260 RB25DET
                          Honda doninator 650 4RUNNER 5gen limited

                          Sofrace Offroad Team

                          Коментар


                          • #14
                            До: каква е разликата между yamaha wr/f и yz/f?

                            Да му е честит на колегата.Аз пък преди 4 дни си купих WR 400 в перфектен вид и състояние,и с паленето нямам никакъв проблем.Има още идин минус при YZ-a че като му дадеш рязко газ и първо забива,това е кофти при праговете а и YZ-а за тясни пътечки в гората с баирчета нестава,абе той си е за писта според мен.
                            [SIGPIC][/SIGPIC] Yamaha WR 426
                            ВСЯКО ПАДАНЕ Е ПРЕДПОСЛЕДНО

                            Коментар


                            • #15
                              До: каква е разликата между yamaha wr/f и yz/f?

                              Първоначално публикуван от Jori Преглед на мнение
                              Да му е честит на колегата.Аз пък преди 4 дни си купих WR 400 в перфектен вид и състояние,и с паленето нямам никакъв проблем.Има още идин минус при YZ-a че като му дадеш рязко газ и първо забива,това е кофти при праговете а и YZ-а за тясни пътечки в гората с баирчета нестава,абе той си е за писта според мен.
                              Забива щото не ти е добре карбуратора.
                              Husqvarna WR125 94-->Honda CR125 97-->Yamaha YZ125 04-->KTM 200EXC 07-->KTM 250EXC 06-->KTM 250EXC 09

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X