Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Проблем с мотор - Aprilia RX 50 1996 година.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Проблем с мотор - Aprilia RX 50 1996 година.

    Значи искам да се извиня че само пиша теми ,
    но се пак сам само на 13 и не знам още много неща .
    Сега и ще ви кажа какъв ми е проблема :
    На 10 май си изкарвам аз мотора и се возиме с един фр той с хонда доминатор аз да вида дали ще мога да го бягам дадох повечко гас на едно трасе което от патия излизат камани около 10-15 см високи и какво става ли? дигам 50 км и удрям един камък удържам мотора,след това още един и една дупка и след малко се вартях по земята а той тичше към мен да ми помогне (поне го бях бягал ).Той отиде до тях и остави неговия мотор и викна сестра му да ме закара до нас а той отбува мотора ми ,то кокалите на прастите ми бяха излязли ,но не е това проблема.Проблема е че като се въстанових започнах работа да си въстановявам мотора, оправих си скоростния лост съединителя и още няколко неща.Тръгвам да карам но усещам че има проблем като загре губи обороти и започва да дига най ного 5 хиляди оборота (имам километраж и оборотомер за това знам колко ) и започва като когато няма бензин да прекасва сменях свеща и сега вече няма проблем с оборотите някакси го оправих .Но пак загряла много бързо както го изкарам след 5 мин вече мерише на изгоряло.Надявам се да си кажете мнението от какво може да се получи това,това е за сега и чакам с нетарпение ваще отговори

  • #2
    До: Проблем с мотор!

    Тебе не ти требе спонсор а БОЙ ПО КАНЧЕТО. На баща ти също...
    Преди седмица спрях на 10 см от един като теб, който реши да се изтъркаля със скутера си пред джипа ми. Оказа се 10 годишен... Що за родител трябва да си да дадеш на детето си МПС и да го пуснеш по улиците и пътищата???
    Айде на писта, полилон добре, ама по улиците особено по селата е пълно с деца с мотори, които наистина не могат да ги управляват адекватно
    "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

    Коментар


    • #3
      До: Проблем с мотор!

      Аз не сам сагласен с тебе Поне за мене карам от една година с каска и гащеризон и отдол дрехи и с ракавици (сега вече търся екип да си зема).И всеки пада неможе да караш без да си паднал и един път ! (Мое мнение де)Аз те питам как да си направя мотора ти ми казваш че немога да карам да си ме виждал да го казваш????? Очаквам мнението ти де

      Коментар


      • #4
        До: Проблем с мотор!

        Първоначално публикуван от R3sp3k7 Преглед на мнение
        Аз не сам сагласен с тебе Поне за мене карам от една година с каска и гащеризон и отдол дрехи и с ракавици (сега вече търся екип да си зема).И всеки пада неможе да караш без да си паднал и един път ! (Мое мнение де)Аз те питам как да си направя мотора ти ми казваш че немога да карам да си ме виждал да го казваш????? Очаквам мнението ти де
        А как караш? Аз също карам от дете мотор, но досега съм цял. Описаната от теб случка говори, че НЕ МОЖЕШ още да караш. Да навиеш ръчката до дупка, без мисъл и да си извадиш костите от пръстите не значи, че можеш, нали?
        За 16г и кат. "М" поне не говоря, защото всеки е почнал партизанската. Искам да ти кажа да не се завираш там, където има коли и хора. Щях да убия 10г. хлапак, без да имам каквато и да е вина.
        И накрая искам да ти кажа, че мотористите са два вида - смели и ЖИВИ.
        Тренирай на безопасни места и с РАЗУМ.

        Какъв е моторът? С какво охлаждане? 2Т, 4Т???
        Последно редактирано от Scrapheap; 25-07-08, 10:44.
        "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

        Коментар


        • #5
          До: Проблем с мотор!

          2Т с водно охлаждане

          Коментар


          • #6
            До: Проблем с мотор!

            Сега точно какъв е щото в миналия ми пост не бях точен.Значи мотора е:Aprilia RX 50 1996 година водно охлаждане 2Т това е инфото ако те интересува още нещо пиши

            Коментар


            • #7
              До: Проблем с мотор!

              Aprilia RX50 2T Водно охлаждане!

              Коментар


              • #8
                До: Проблем с мотор!

                Колегата е много прав.Някой много добре беше казал-за моторите резервни части има,но за нас няма.Опичай си акъла.Както и да е.Дай да видим как да ти оправим мотора.Какъв е точно,какви бяха пораженията.
                Това на снимката естествено не съм аз.Обикновено тия изпълнения ги правя без да искам!


                "... ние ще направим това не защото е лесно , а защото е трудно! "
                Джон Кенеди

                Коментар


                • #9
                  До: Проблем с мотор!

                  Ми то пораженията бяха скоростното лостче,ръчката на съединителя,жилото на газта,няколко спици на задната гума (нз как са се счупили)друго нямаше!Сичко си оправих,но този проблем немога да го оправя нещо,ако може да предложите как може да го оправя кво да изчистя кво да провера всичко което според вас може да е проблем

                  Коментар


                  • #10
                    До: Проблем с мотор!

                    Първоначално публикуван от R3sp3k7 Преглед на мнение
                    Ми то пораженията бяха скоростното лостче,ръчката на съединителя,жилото на газта,няколко спици на задната гума (нз как са се счупили)друго нямаше!Сичко си оправих,но този проблем немога да го оправя нещо,ако може да предложите как може да го оправя кво да изчистя кво да провера всичко което според вас може да е проблем
                    малкия виж си карбуратора ако му ходи много бензин или пък малко бързо загрява ако е много цапа свещта като е студен и много често даже избива спира да дава ток ако карбуратора ти е с поплавък може от падането нещо да се е разместил или пробил и да пуска повече бензини затова да грее . Друго което се сещам е нали пишеш че е 2Т семерингите на коляновия вал да не са изтървали пак грее обаче тогава си губи ниските а се реже повече на високи. най много се съмнявам да е от карбуратора да му ходи много бензин и като загрее да се дави.ако ходи повечко бензин признаците на студен двигател са много бързо да се форсира до средни обороти ,но да не може да се изцеди а като загрее както казваш не се цеди пак ама и губи тяга . Ако има нещо може да пишеш едно лично че рядко влизам повече от два пъти в една тема(просто не мога да намеря къде съм писал)
                    Dimitar Dyakov

                    Коментар


                    • #11
                      До: Проблем с мотор!

                      Преди всичко провери има ли антифриз в радиатора.
                      Ако няма налей вода. Ако не тече сложи антифриз.
                      Важно е радиаторът да е чист и отвън и отвътре и капачката да е ОРИГИНАЛНАТА.
                      Обезвъздуши системата добре. Ако си го карал повчеко прегрял и без охл. течност може да си духнал гарнитурата на главата. Всъщност тези боклуци май бяха с О-пръстен там.
                      А за това, че не върви провери карбуратора.
                      Най-добре да го правиш заедно с някой, който ома известен опит с това.
                      "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

                      Коментар


                      • #12
                        До: Проблем с мотор - Aprilia RX 50 1996 година.

                        Радиатура си има антифрис аз пробвах да сложа вода,но много бързо загрява и за това пак му сложих антифриса!Карбуратора след падането го чистих,но не сам сигорен дали сам пипал това каде пуска бензин щото и други хора викат че може да е от това.Сега чакам един пич тука в селото да ми каже кога ще е свободен(той се занимава с кросови мотори ) да ми залепи едно место на рамката което се е счупило някакси и един бол да види дали има,лошото е че се и болта и парчето от рамката са който държат двигателя.За карборатора ще го питам като хода и него да почисти Айде това е от мен за сега

                        Коментар


                        • #13
                          До: Проблем с мотор - Aprilia RX 50 1996 година.

                          Да не би водната помпа да не върти охл. течност?
                          Някой маркуч да е пречупен или сплескан?
                          Или пък термостатът да не отваря?
                          Според мен най-вероятно е да не си обезвъздушил системата като хората.
                          Огледай някъде във високите и части за винт, който се отвива докато потече непрекъсната струя и след това се завива, като моторът трябва да е в изправено положение.

                          P.S.
                          Виж моторите са хубаво нещо, ама като гледам как пишеш не е зле да ходиш и на училище понякога...
                          "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

                          Коментар


                          • #14
                            До: Проблем с мотор - Aprilia RX 50 1996 година.

                            Здравейте колеги, имам друг въпрос ако може малко помощ.Значи става въпрос за Априлиа Пегасо 125
                            Сглобих двигателя, но немога да разбера как работи механизма на съединителя.Сглобих го всичко както си беше, но немога да разбера тези прожини колко трябва да са натегнати,и на кутията на картера, където влиза жилото на съединителя там нали едно механизъмче натиска самия съединител и не ми е ясно как трябва да стане.
                            И като го направя по този начин който беше, сложа жилото нали затваярям, натискам съединителя и не работи нищо, не отлепя.Та затова исках малко помощ-съвет или мнение от някой по компетентен.Мерси много предварително.Ще съм благодарен,че вече сумата и време си блъскам главата с тая Априлия

                            Коментар


                            • #15
                              До: Проблем с мотор - Aprilia RX 50 1996 година.

                              хондата ми попринцип като е запалена има съединител
                              сглоби всичка както е било и запали и пробваи дали работи
                              повечето мотори неим отделят съеднителите като неса запалени

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X