Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Лека Разходчица II

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Лека Разходчица II

    Днес беше хубав горещ и прашен ден. Амбициран от друга тема реших да събера всички тежки трасета за ATV с дребни изключения от обичаините ни маршути. Изглежда както ще разберете по нататък стана голям купон . Малко за трасето, беше много прашно, много горещо, много камъни (малки, големи), много странични наклони, много сериозни спускания и качвания в улеи. По моя преценка по шестобалната система трасето е 6. Наистина имаше места на които ми беше задаван въпроса дали е възможно да се мине тук ! Всички „аганца” обаче се справиха повече от добре. Лошото е само че един от нашата група при падане спука две костици на ходилото и му предстои операция във вторник и известно време ще бъде зрител. Казва се Ролик и му пожелавам бързо възстановяване!
    Нека Ви направя една малка ! ретроспекция на днешния ден. Вземете пуканки и се забавляваите със жертвите!

    Първи доиде Ицо които ми партнираше със ендуро!

    Моя милост, рядко ще ме виждате защото бях репортера и се стремях да се качвам по бързо от другите за да ги снимам!

    Едно от аганцата , за по кратко жертва. Въпреки че показа класа и високо ниво като само на отделни места му се налагаше асистенция!

    Другите две жертви , ухилени и щасливи. Ако знаеха къде ще ги водя може би щяха да се качат и в София. Иначе се представиха мъжки, държаха до краи.

    Тук Пацо с новия прякор „мазохиста” се качва по първия екстриим.

    Мариан!

    На края на качването имаше каменен праг и всеки го превземаше от различно място




    Тук лек баипас от едната пътека до другата. Може да се каже че на такива места си отпочиваха !!!



    Тук вече на другата пътека!

    Баипаса беше заради този улеи. Всеки както може!


    Не са ли благи !!!

    Края на пътеката, доста е тесничък!


    Едно от любимите ми качвания, много е неравно, стръмно и със страничен наклон. На всичкото отгоре има праг точно накрая!



    Едно улеиче на което някои от жертвите имат лош спомен отпреди!

    Такаааа, започна се.... 1-ви опит

    2-ри опит!

    Заход и атака


    Лошооо, повторението е маика на знанието ама то си шесторение!!!

    Най-накрая. По едно време си мислех че ще замръкнем там!!!

    Ето го и учстника със лошите спомени. С голям хъс от първия път го превзе!

    Една снимка от архива!

    И навлязохме в същноста. Еи тук им взех здравето хихи ! Не е да се хваля но тук не слизам от ATV-то!

    Опълченците на шипка. Поне има колегиалност!

    Втората жертва захожда!


    Бегаитеееееееееееееее, не че ще стигна далече

    И нестигнах....

    Аиде и другата жертва....

    Позната вече картинка


    1-ви опит успяшен за Илиан

    1-ви опит....

    Неуспешен, повторение!

    Добре че имаше асистенция че Пацо още отрано се мъчеше да провери ATV-то дали се търкаля красиво!

    Аре пак, дано успеее...

    Качването от раз изисква добър старт и позиция!

    ..... к’во да ви кажа!


    Оп, та дотам. Обаче на другите им омръзна и го издърпаха, иначе беше решил да пробва пак.



    Доиде му ред и н Мариан

    И се започна...

    Само че му писна и се превърза, каза че наи добрия приател на ATV-ста е WARM!!!


    В идианска нишка всеки се мъчи да се добере до машината. Темперетурата на участниците беше по голяма от на моторите. Но няма жал...

    Я някои ме е снимал и мен.

    Това е по нагоре от улея преди малко! Пак доста яко.

    Сборен пункт за изчакване на жертви. Едно аганце ми липсва....

    А ето идва.

    Веднага след това яко спускане на славом между дървета

    Както се очаква и качване.

    Някои стигат от 2-ия път до горе.




    Опааааа замалко, бил си видял нещо на земята.

    Спокоино има време....

    И времето доиде. Две салта с финес.

    То и на мотора му писна и рече да си почине.

    Пацо: Ставаи ша ти е.а маиката


    Завалишкото, Пацо не му дава мира.

    Тук Мариан толко бързо успя да се обърне че неможах да го снимам, а и мотора идваше със страшна сила към мен.

    И Мариан се осамоти с мотора, нешо си говориха чух само ... маиката.

    Аре пак...

    Ееее браво.

    Тук Ицо от скука взе че скочи от скок и се тресна в дървото, няма жертви.

    Изглежда разговора с техника помага

    И тук се овеличаваме с още една жертва. Ролик

    1-ви опит успешен

    По нагоре Илиан позира
    ...
    Последно редактирано от Desislav Cekov; 21-07-08, 01:38.

  • #2
    До: Лека Разходчица II

    ...


    Тук е кофти защото между дърветата трябва да се обърне на 180 градуса.


    Излизаме от пътеката. Обаче едното аганце ми го няма.

    Връщаме се и лошо

    АТV-то беше паднало върху крака му, нещо го болеше и го изпратихме на доктор и стана страшно. Спукване на две костици и разместени с 6мм. Във вторник операция и коване.

    Имаше и леки поражения.


    Едноокия ДЖО

    Тези силно казано екстрими, вече няма какво да ги коментирам.


    Хубаво спускане, технично


    Каменист път ама равен, значи почивка.


    Хубава пътечка, ама да я качваме, а някои видяха зор на спускане!




    Веднага след това качване.

    Някои обаче си чакаха реда.


    Като копие, няма излизане освен....

    ....така.


    700-ката си е като танк.


    Стана ми жал и ги заведох на водопой. Чак се заливаха със ледено стодена вода по главите! 4 часа тук са като 4 дена

    Леко трасенце за почивка.


    Аиде стига толкоз, сускане...



    Ма и то зор бре. Кои негледа от къде минават другите ще бута.

    И веднага пак качване, с стъпало накрая.

    Сигурна работа, и на степенка и на ATV-то

    По нагоре резачката за дърва опря във коловоз.

    Кои му е виновен че се мъчи да кара кросово ATV в гората?

    Направете разликата

    А тук маи е тясно!!!


    Еи па задружни бре!

    Пацо атакува екстрима, и то доста успешно. Маи им хвана чалъма, ще видим.

    Илиан пак импровизира в трасето и се глобна точно преди да излезе между два дънера.

    Тук Мариан атакува, ама маи нещо.... какво си мислите че ще стане....

    ...ами това.

    Аре назад и пак...

    Каза че му омразнало и си почива.

    Е третия път успя.

    Внимаваи да не пропаднеш! Ама кои да те чуе, от тези асуси

    Пацо понеже му беше малко, слезе в деерето и започна да го бори.

    И така 30мин.

    Нова стоика.


    След 30мин.

    Пак място за релакс.

    И нали вече знаете... газ



    1,2,3 всички налице.

    От голямите наклони и горещината през отдушника на резервуара изтича бензин.

    Аиде стига почивахте, че ще се схванете.




    Аиде стига чанч ще ги водя на паша.


    Един по един пристигат

    Всички налице, ама пък и весели бре. Мислех си че няма да могат да говорят а те... Може би си мислеха че това беше, ама не.

    Пацо показва техника

    Илиан също.

    Абе я ги виж какви свежарки, я пак чанч

    Леко качване за слягане на храната.

    Маи не се оказа чак толкова леко



    Аиде малко помощ.


    Я опитаи пак, повторението е маика на знанието (качването)

    Я ново попълнение, Ангел.

    И веднага се глобна между две дървета.


    Има един малък проблем. Не успях да заснема карането до краи защото ми падна батерията по разбираеми причини. Нищо не се случи, освен че Илиан скочи в/у един дънер и спука капака на вариатора. Наложи се да се приберем, а тъкмо предстоеше черешката на тортата. Много ама много сериозно спускане каране по корени и едно леко казана стръмно изкачване. Бях го оставил за десерт да не се почупят на тръгване!
    Аз съм одолетворен от днешния ден, изпълних мисията . Надявам се че и на другите участинци им е харесало. Да ме извинят и да не се обиждат за жаргоните и термините които използвах по горе. Надявам се на читателите да им е харесало.

    Коментар


    • #3
      До: Лека Разходчица II

      Закани се и го изпълни да ни изчанчиш това е да си държиш на думата, винаги съм казвал че най-хубавите карания стават при вас, просто вече ти хванах цаката требва само лекичко да те подразня за да ни поканиш, иначе ние сме много доволни както каза всичко е на 6, готина група като хора още по хубаво трасе и йебано време много жега ама не може всичко да е ОК все едно сме в рая
      Съвеста ми е чиста, просто защото не я използвам.

      Коментар


      • #4
        До: Лека Разходчица II

        Браво на десо ,добре се е погрижил за стадото ,все добри пасища вие намерил,много разнообразна храна за душата и окото

        Коментар


        • #5
          До: Лека Разходчица II

          Първоначално публикуван от brofa Преглед на мнение
          Браво на десо ,добре се е погрижил за стадото ,все добри пасища вие намерил,много разнообразна храна за душата и окото
          A не така с добро, требва да бъзнеш Десо че там не е кой знае какво и ако не си получиш повиквателна веднага ела ма заплюй, иначе от снимките не навсякъде си личи какво е в действителност иначе е мале,мале от екстрийм в екстрийм първите 2-3 часа бех само на 1-ва и чат пат на 2-ра това останалите скорости там просто си не требват
          Съвеста ми е чиста, просто защото не я използвам.

          Коментар


          • #6
            До: Лека Разходчица II

            Aбе вече доста хора имаха удоволствието да се насладят на Врачанските екстрийми, и мисля че никои не мисли че е леко и лесно. Някои тактично отбягват организираните от мен карания през последните месеци. Хубавото е че няма скорост, трябва много техника и баланс на машината. Инциденти със траини последици рядко се случват и ако се случат са от подценяване на детаила или от слаба екипировка както се получи вчера! Много е забавно и приятно да се кара в тая местност която няма и 10м2 равна част! Иначе всички които желаят не веднъж съм го казвал че са добре доши да си изпробват траял възможностите!

            Коментар


            • #7
              До: Лека Разходчица II

              Оооооо яко яко. Мен ме кефи пича с кросовото АТВ. Да изкараш тоя екстийм с такава машина хич не е малко. Евала.

              Коментар


              • #8
                До: Лека Разходчица II

                Супер сте си изкарали. И мен най-много ме кефи Пацо(Трипер) с 450-ката. Свалил съм си една снимка на неговото АТВ и съм е сложил на десктопа. Трипер ако имаш нещо против пиши на ЛС.
                '05 Suzuki RM 250

                Коментар


                • #9
                  До: Лека Разходчица II

                  Десо , поздравявам те за карането и освен отново да кажа , че си най-големия,друго не ми остава... Вчера Ясен докато карахме ми вика-Не съм сигурен,че ще минеш от тука ,питай го какво му казах: Може , не може , ще опитвам-предстои ми каране с най-големия. Защо не пуснеш една тема и разкажеш малко за траялите и техниката на каране?

                  Коментар


                  • #10
                    До: Лека Разходчица II

                    Първоначално публикуван от zbytsam Преглед на мнение
                    ...Мен ме кефи пича с кросовото АТВ. Да изкараш тоя екстийм с такава машина хич не е малко. Евала.
                    Това си е героиство, и не се отказа никаде въпреки че на мноо места от 2-я път.

                    Първоначално публикуван от naughty_boy Преглед на мнение
                    ... И мен най-много ме кефи Пацо(Трипер) с 450-ката. ...
                    Новия му прекор е Пацо - мазохиста!

                    Първоначално публикуван от zbytsam Преглед на мнение
                    ...предстои ми каране с най-големия. Защо не пуснеш една тема и разкажеш малко за траялите и техниката на каране?
                    Тренираи, но преди това смени машината за да не ти излезе и на теб някои прякор както стана с Трипера! Неможеш с твоето ATV да постигнеш желания резултат!
                    Мислил съм за специализирана тема в която да обясна надълго и нашироко някои от техниките но все неостава време. Преди всичко си трябва тренировки, но и е хубаво да караш с някои които поне малко повече разбира теб за да не хванеш в глуха улица. Аз съм се учил 4г. все по добри от мен!

                    Коментар


                    • #11
                      До: Лека Разходчица II

                      Тази събота или неделя ще има "Лека разходчица III" Като при режисьорите в киното, правят всеки следващ филм по добър и по добър!
                      Очаквайте продължение...

                      Коментар


                      • #12
                        До: Лека Разходчица II

                        Много яко !!!
                        Изтормозил си ги поне

                        Коментар


                        • #13
                          До: Лека Разходчица II

                          Все ми се струва че третата част ще има още повече търкал , аз малко късно се усетих, видим ли те с фотото значи веднага едно на ум че не случайно си там, ще те ползвам за пътна маркировка.

                          zbytsam обаждай се хич да не е един път в седмицата излизаме задължително, Враца ни е малко далече за всяка седмица

                          naughty_boy няма проблем за снимките само бира си требва, като се видим некой път ша та подсета, това е против уроки да не ти се бъгне декстопа
                          Съвеста ми е чиста, просто защото не я използвам.

                          Коментар


                          • #14
                            До: Лека Разходчица II

                            Вече сте започнали да карате и по по нормални трасета.
                            Още малко да надобреете и в Лека Разходчица VII ще доида и аз да си поразходя АТВто със цялата драгалевска тумба...

                            Коментар


                            • #15
                              До: Лека Разходчица II

                              Първоначално публикуван от Desislav Преглед на мнение
                              Тази събота или неделя ще има "Лека разходчица III" Като при режисьорите в киното, правят всеки следващ филм по добър и по добър!
                              Очаквайте продължение...

                              И също толкова много снимки направи .

                              Трипер, никакъв проблем.
                              '05 Suzuki RM 250

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X