Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Кой вид OFRM ползвате?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    До: Кой вид OFRM ползвате?

    Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
    Мен картата в този и вид най ми харесва. Не съм забелязал да има някакво дразнещо забавяне спрямо старата. Единствено TOPO-то върви по-бавно (става въпрос за Colorado), обаче и за това вече си има опция.

    Според мен единствено не е нужно всеки вход на всеки блок да го има на картата. Само номера на блока е достатъчен. Новата иконка за вход също е прекалено голяма. Стария вариант с малкото квадратче според мен беше по-удачен.

    И последно, може би ще е добре блоковете да са с малко по-контрастен цвят. Сега са малко бледички за моя вкус.

    Не виждам никакви предимства от разделянето на картата. А и на по-новите устройства съм убеден че кой-знае каква разлика в бързодействието няма да има.

    Но, всеки гледа от собствената си хралупка все пак.
    +1

    Коментар


    • #17
      До: Кой вид OFRM ползвате?

      Първоначално публикуван от sabin Преглед на мнение
      Мисля си за оптимизация и евентуален нов подход с вариантите на картите и затова отварям тази тема. Освен отговора на анкетата, моля дайте идеи какво може да бъде променено според вас за да стане картата още по-добра. В момента обмислям дали да не раздела офроуд картата от другата, като в офроуд картата ще махна блоковете, а в нормалната пътна карта ще махна цветовете от пътищата, и ще ги остава като "непавиран път" и "пътека".

      Друго нещо което тествам е да сложа блоковете в отделен файл, както и варианти с всички входове и само по 1-2 входа.

      Отделно мисля и за ниво с изо линии (хоризонтални линии с надморската височина като линии).

      Трябва да направя и версия която да е на MapSource, обаче не мисля всички версии да бъдат и за мапсорс, вероятно ще е само на кирилица и само офроуд версия.
      Аз от скоро съм ваш клиент(около 45 дни) и ви станах такъв точно заради картата във варианта в който е в момента(а доста се оглеждах и по другите карти и устроиства). Моето скромно мнение на потребител е че в този вариант картата си е перфектна и разделянето и на части ще доведе до разочерование на сегашните и бъдещи потребители понеже голяма част използват НАВИГАЦИАТА и в гори и поляни където табели няма.
      Относно търсенето по блокове това е огромно улеснение а за номерата на входовете не е кои знае колко важно да ги има написани.
      П.С. ПРОМЯНАТА НЕ ВИНАГИ Е ЗА ДОБРО. МОЛЯ НЕ ПРОМЕНЯИТЕ ТОВА КОЕТО РАБОТИ ДОБРЕ И СМЕ СВИКНАЛИ С НЕГО.

      Коментар


      • #18
        До: Кой вид OFRM ползвате?

        Здравейте колеги,
        Аз съм съвсем зелен от около 15 дена съм горд собственик на Garmin nuvi 255W (жената щеше да ме убие като си го купих). Но не това ми е основния проблем. Карам Рено Меган 2 седан - основно в София и от време на време ходя командировки (не карам по черни пътища). Планирам и кратка почивка до Гърция (остров Тасос).
        МОЛЯ за помощ
        1. Коя от всичките карти да си исталирам (тегля ъпдейтите през интернет -линковете в мейла и ги исталирам чрез USB кабел) за каране в България
        OFRM Geotrade v4.60 ML
        OFRM Geotrade v4.60 CYR
        OFRM Geotrade v4.50 LAT
        OFRM Geotrade TOPO v4.60 ML
        OFRM Geotrade TOPO v4.60 CYR
        Всички карти имат еднакви имена и окончания и предполагам се заместват една друга в основната директория

        2. Трябва ли да исталирам някакви карти за да мога да се ориентирам в Гърция

        Благодаря предварително за помоща

        Коментар


        • #19
          До: Кой вид OFRM ползвате?

          Първоначално публикуван от Леворъков Преглед на мнение
          Здравейте колеги,
          Аз съм съвсем зелен от около 15 дена съм горд собственик на Garmin nuvi 255W (жената щеше да ме убие като си го купих). Но не това ми е основния проблем. Карам Рено Меган 2 седан - основно в София и от време на време ходя командировки (не карам по черни пътища). Планирам и кратка почивка до Гърция (остров Тасос).
          МОЛЯ за помощ
          1. Коя от всичките карти да си исталирам (тегля ъпдейтите през интернет -линковете в мейла и ги исталирам чрез USB кабел) за каране в България
          OFRM Geotrade v4.60 ML
          OFRM Geotrade v4.60 CYR
          OFRM Geotrade v4.50 LAT
          OFRM Geotrade TOPO v4.60 ML
          OFRM Geotrade TOPO v4.60 CYR
          Всички карти имат еднакви имена и окончания и предполагам се заместват една друга в основната директория

          2. Трябва ли да исталирам някакви карти за да мога да се ориентирам в Гърция

          Благодаря предварително за помоща
          Тези карти са за БГ, за Гърция ти трябва карта на Гърция, или такава на Европа в която е включена и Гърция, примерно Сити Навигатор Европа (покритието на Гърция мисля, че не е много добро). Най-добре си купи карта само на Гърция.
          Светът на Владо

          Коментар


          • #20
            До: Кой вид OFRM ползвате?

            Първоначално публикуван от Леворъков Преглед на мнение
            Здравейте колеги,
            Аз съм съвсем зелен от около 15 дена съм горд собственик на Garmin nuvi 255W (жената щеше да ме убие като си го купих). Но не това ми е основния проблем. Карам Рено Меган 2 седан - основно в София и от време на време ходя командировки (не карам по черни пътища). Планирам и кратка почивка до Гърция (остров Тасос).
            МОЛЯ за помощ
            1. Коя от всичките карти да си исталирам (тегля ъпдейтите през интернет -линковете в мейла и ги исталирам чрез USB кабел) за каране в България
            OFRM Geotrade v4.60 ML
            OFRM Geotrade v4.60 CYR
            OFRM Geotrade v4.50 LAT
            OFRM Geotrade TOPO v4.60 ML
            OFRM Geotrade TOPO v4.60 CYR
            Всички карти имат еднакви имена и окончания и предполагам се заместват една друга в основната директория

            2. Трябва ли да исталирам някакви карти за да мога да се ориентирам в Гърция

            Благодаря предварително за помоща
            http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=36646

            http://forum.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=4926

            Коментар


            • #21
              До: Кой вид OFRM ползвате?

              Първоначално публикуван от Леворъков Преглед на мнение
              Здравейте колеги,
              Аз съм съвсем зелен от около 15 дена съм горд собственик на Garmin nuvi 255W (жената щеше да ме убие като си го купих). Но не това ми е основния проблем. Карам Рено Меган 2 седан - основно в София и от време на време ходя командировки (не карам по черни пътища). Планирам и кратка почивка до Гърция (остров Тасос).
              МОЛЯ за помощ
              1. Коя от всичките карти да си исталирам (тегля ъпдейтите през интернет -линковете в мейла и ги исталирам чрез USB кабел) за каране в България
              OFRM Geotrade v4.60 ML
              OFRM Geotrade v4.60 CYR
              OFRM Geotrade v4.50 LAT
              OFRM Geotrade TOPO v4.60 ML
              OFRM Geotrade TOPO v4.60 CYR
              Всички карти имат еднакви имена и окончания и предполагам се заместват една друга в основната директория

              2. Трябва ли да исталирам някакви карти за да мога да се ориентирам в Гърция

              Благодаря предварително за помоща
              Вие не сте ли получили(прочели) обяснение за разликите на картите, в е-мейла за ъпдейт?

              Коментар


              • #22
                До: Кой вид OFRM ползвате?

                Здравейте отново,
                Благодаря за отговорите НО малко съм озадачен . Явно нещата не са толково прости колкото си ги мислех. (Закон на Мърфи - Дай на един човек възможност за избор и той ще направи грешният).
                От мейла не разбрах коя за какво е.
                Просто очаквам някой да ми каже каква карта да си исталирам.
                Моля посъветвайте ме

                Коментар


                • #23
                  До: Кой вид OFRM ползвате?

                  OFRM Geotrade v4.60 ML

                  Коментар


                  • #24
                    До: Кой вид OFRM ползвате?

                    Първоначално публикуван от Леворъков Преглед на мнение
                    Здравейте отново,
                    Благодаря за отговорите НО малко съм озадачен . Явно нещата не са толково прости колкото си ги мислех. (Закон на Мърфи - Дай на един човек възможност за избор и той ще направи грешният).
                    От мейла не разбрах коя за какво е.
                    Просто очаквам някой да ми каже каква карта да си исталирам.
                    Моля посъветвайте ме
                    Твърдо OFRM Geotrade TOPO v4.60 CYR

                    Моля потвърдете като прочете съобщението за да ги изтрия всичките свързани с вашият въпрос, защото темата е за съвсем друго нещо.

                    Коментар


                    • #25
                      До: Кой вид OFRM ползвате?

                      Благодаря за отзивчивостта и помоща.
                      Сега вече мога да се включа и по темата.
                      Горд съм да заявя, че аз използвам OFRM Geotrade TOPO v4.60 CYR
                      Още веднъж благодаря
                      Последно редактирано от Леворъков; 24-07-08, 08:20.

                      Коментар


                      • #26
                        До: Кой вид OFRM ползвате?

                        А шестата карта (OFRM Bulgaria V4.60) какво включва, понеже до сега не съм я виждал в ъпдейтите да я има.

                        Коментар


                        • #27
                          До: Кой вид OFRM ползвате?

                          Първоначално публикуван от crazyhorse Преглед на мнение
                          А шестата карта (OFRM Bulgaria V4.60) какво включва, понеже до сега не съм я виждал в ъпдейтите да я има.
                          Това е старият проект, който все още се поддържа защото на клиентите му е обещано ъпдейти 12 месеца. Има много ограничения, но те са свързани с ползването на картата по пътищата, а не извън тях. Единственото предимство е че картата е на MapSource може да си я разглеждаш на компютъра и да си я комбинираш с други карти и да ги качиш като пакет в GPS-са.

                          Коментар


                          • #28
                            До: Кой вид OFRM ползвате?

                            Такам - хайде и аз "барабар Петко с мъжете" ...
                            Според мен няма нужда от разделяне - устройствата, които работят с тези карти си ги боравят умело. А аз примерно бих преминал през 100 метра черен път (ако условията позволяват разбира се), вместо километър асфалтов път, ако знам, че това ще ми спести време и гориво. Ако желаете, може успоредно да пуснете просто пътна карта на българия - пътищата до трета класа, населените места, адресите и блоковете в градовете, мостове, тунели и други навигационни особености, и това съответно на по-ниска цена. Един вид даунгрейд на ОФРМ, на който ги няма офроуд-пътищата, планинските пътеки, хижите и подобни. Като за обикновените хора, като снабдителите на магазини например ... Разбира се със запазени рутиращи способности.
                            За блоковете съм съгласен - само номерата са необходими, това с входовете претрупва много картата, особено ако уцелим блок с входове от цялата азбука например.
                            Според мен ще е силен плюс, ако всичките видове карти могат да се разглеждат на компютърен екран, защото така много по-лесно се планират и строят маршрути, чертаят се тракове и тем подобни. Не знам само дали новият формат работи с МапСорс ... Ако не е възможно всичките да се продават в компютърен вариант, тогава може хибридно - компютърен вариант на диск и към него прикрепен чипа с картата за апарата. Съответно чипа трябва да е защитен срещу запис, за да не се програмира случайно компютърния вариант от МапСорс и да трябва да се пише на супорта ...
                            Като общо, трудът ви е похвален. Резултатът е една изключително подробна карта на България, която помага в много ситуации. Пример - последния уикенд бях в София, напълно непознат град за мен, и само благодарение на навигатора си успях да стигна до всичките си дестинации, без излишни разходи. Само веднъж се изгубих и то само защото си мислех, че знам пътя и в този момент игнорирах машинката (тя разбира се после ме изкара от конфуза). Иначе щеше да ми трябва повече време и оттам повече разходи за престой. Съответно и различните села в Бургаско, за половината от които табели по пътищата липсват ... И примери още много ...
                            Разбира се, като всяко нещо, направено от човека и тази карта си има недостатъци. Но въпреки тези недостатъци, поне според мен, тя си остава най-подробната карта за България, която човек може да намери към момента..

                            Коментар


                            • #29
                              До: Кой вид OFRM ползвате?

                              Ето и мнението на един лаик.Аз смятам, че ако е възможно да се направят две карти.Едната да е офроуд - за черни пътища, планини, чукари и т.н., а другата да е за националната пътна мрежа и населените места.Сега картата струва 140лв., тогава двете може да се разделят на по например - 80лв. едната.На който която му трябва , тази ще си купи, ако ли пък му трябват и двете - ще ги вземе и двете.Тогава ще се увеличат и клиентите за картите, пък и ще има конкуренция с други карти правени в България за уреди на Гармин.
                              ПОВЕЧЕ ОРЪЖИЕ, ПО-МАЛКО ПРЕСТЪПНОСТ !

                              ( John R. Lott, Jr.)

                              Коментар


                              • #30
                                До: Кой вид OFRM ползвате?

                                Първоначално публикуван от tomovvd Преглед на мнение
                                пък и ще има конкуренция с други карти правени в България за уреди на Гармин.
                                Цената си е добра. Явно не си забелязал че при другите карти ъпдейтите се заплащат, а при OFRM са безплатни 24месеца. Отделно когато си копуваш уреда с карта, тя ти излиза около 50лв и пак получаваш 24месеца БЕЗПЛАТЕН абонамент!

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X