Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Вдлъбнатина на резонатора

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Вдлъбнатина на резонатора

    Здравейте по време на днешното каране излетях от пътя и мотора се натъкна на голям камак ;удари "кривата" точно под радиатора и има вдлъбнатина около 1см малко по-надолу има втора по-малка . Мисля че мотора работи добре макарче не можах да покарам много след падането понеже едно от пораженията се оказа спукана предна гума. Има ли някаква система вътре в самата крива ,която може да бъде увредена или е просто куха тръба и носи на огъване до някаква степен?

    Другото ,което ми се случи в тоя каръшки ден ,по време на спускането по доста стръмен склон държах задната спирачка около 30 метра постоянно натисната до край понеже избягвах предната заради спуканата гума ,направи ми впечатления че започва да хваща все по ниско и по ниско и накрая спря изобщо натисках лосчето и никакво налягяне сякаш цилиндърчето е празно продължих да карам и след около 10 мин след като по рефлекс натиснах пак задната спирачика вече работеше пак както си трябва ?????? Нямам обяснение !


    И последно дайте идея за нещо против злонамерени бабички щото снощи като се прибирах с мотора една ме нахрани съвсем явно и ето го резултата!!!

    Поздрави!
    [IMG]http://www.maxmediabg.com/moto/bobi2_podpis.jpg[/IMG]

  • #2
    До: Вдлъбнатина на "кривата"

    За спирачката май ти губи налягането някъде по системата,а за бабичките няма спасение .И мене ме нахраниха доволно и сега съм пешеходец
    Където Бирата, Там и Аз...

    Коментар


    • #3
      До: Вдлъбнатина на "кривата"

      Първоначално публикуван от borisgp Преглед на мнение
      Здравейте по време на днешното каране излетях от пътя и мотора се натъкна на голям камак ;удари "кривата" точно под радиатора и има вдлъбнатина около 1см малко по-надолу има втора по-малка . Мисля че мотора работи добре макарче не можах да покарам много след падането понеже едно от пораженията се оказа спукана предна гума. Има ли някаква система вътре в самата крива ,която може да бъде увредена или е просто куха тръба и носи на огъване до някаква степен?

      Другото ,което ми се случи в тоя каръшки ден ,по време на спускането по доста стръмен склон държах задната спирачка около 30 метра постоянно натисната до край понеже избягвах предната заради спуканата гума ,направи ми впечатления че започва да хваща все по ниско и по ниско и накрая спря изобщо натисках лосчето и никакво налягяне сякаш цилиндърчето е празно продължих да карам и след около 10 мин след като по рефлекс натиснах пак задната спирачика вече работеше пак както си трябва ?????? Нямам обяснение !


      И последно дайте идея за нещо против злонамерени бабички щото снощи като се прибирах с мотора една ме нахрани съвсем явно и ето го резултата!!!

      Поздрави!
      -За кривката ако не е много голямо поражението няма голям проблем....нали е 4тактов мотора ти.

      - За задната спирачка си я запалил направо и спирачната течност е кипнала/ завряла затова докато е охладила не е имало спирачка.
      След завиране на спирачна течност е най-добре да се смени защото сега се е напълнила с вода от конденза...и вече няма същите качества,

      - За бабичката/те минавай бавно покрай тях или изобщо избягвай населени места...вържи си червен конец.

      Коментар


      • #4
        До: Вдлъбнатина на "кривата"

        Мотора е двутактов Цр 250 , затова се притеснявам !
        Е това за спирачката си е някакво успокоение , ще сменя течността веднага даже.
        Благодаря !
        И без червен конец незнам дали ше карам пак
        [IMG]http://www.maxmediabg.com/moto/bobi2_podpis.jpg[/IMG]

        Коментар


        • #5
          До: Вдлъбнатина на "кривата"

          Първоначално публикуван от borisgp Преглед на мнение
          Мотора е двутактов Цр 250 , затова се притеснявам !
          Е това за спирачката си е някакво успокоение , ще сменя течността веднага даже.
          Благодаря !
          И без червен конец незнам дали ше карам пак
          Тогава точка първа от отговора ми не е валидна...за 2Т. не знам нищо

          Коментар


          • #6
            До: Вдлъбнатина на "кривата"

            Това дето му викаш "кривата" се казва резонатор.
            За 2т двигатели формата на резонатора играе много важна роля за работата и вървежа. Смея да те посъветвам, че 1 см вдлъбнатина не би била проблем за теб и за мотора... И по-смачкани съм виждал да си карат по много време. По принцип резонаторите подлежат на ремонт(изправяне, чрез различни методи - справка с търсачката в някои от темите за резонатири и ремонти), а и на добър афтър маркет тунинг

            Коментар


            • #7
              До: Вдлъбнатина на "кривата"

              За толкова малко на е фатално. Зависи колко е голямо смачканото "петно".
              [img]http://images26.snimka.bg/005951842.jpg[/img]

              Коментар


              • #8
                До: Вдлъбнатина на "кривата"

                Първоначално публикуван от SIRIUS Преглед на мнение
                За толкова малко на е фатално. Зависи колко е голямо смачканото "петно".
                http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ED%E0%F2%EE%F0
                0888 074 049

                Коментар


                • #9
                  До: Вдлъбнатина на резонатора

                  Ами видях ,че темата вече е доста обширно разисквана във форума и има доста информация за това как става и прочие , само дето това с нагряването на затворените съдове не е за всеки със сигурност понеже знам за конкретен случай завършил трагично!!!!

                  Всичко добре ,но явно или никой не се занимава професионално с подобна услуга в България или се крие в миша дупка някъде

                  Ама ще намериме и ще пишеме няма как

                  Благодаря за отзивите
                  [IMG]http://www.maxmediabg.com/moto/bobi2_podpis.jpg[/IMG]

                  Коментар

                  Активност за темата

                  Свий

                  В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                  Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                  Зареждам...
                  X