Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Версия 4.60 e готова!

Свий
Темата е затворена.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Версия 4.60 e готова!

    Картата е готова!

    Всички с OFRM Geotrade ще получат e-meil с връзка от къде да си изтеглят новите gmapsupp.img файлове заедно с инструкция как да си обновите картата.

    Старите клиенти, които не са преминали на OFRM Geotrade могат да си изтеглят OFRM Bulgaria v.4.60 от тук:

    http://htftp.offroad-bulgaria.com/sa...6.30-CDVersia/

    Силно препоръчвам на всички които не са преминали към OFRM Geotrade да го направят, защото разликите между 2-те карти стават все по големи, а и с последната оферта където получавате +12 месеца безплатен ъпдейт съвсем няма смисъл да стоите още на старата карта.

    Какво включва новата карта може да видите тук:

    http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=36641

    За въпроси и проблеми моля обръщайте се към karta маймунка offroad-bulgaria.com.

  • #2
    До: Версия 4.60 e готова!

    Моля не ми пишете лични съобщения, за кодове и абонаменти. Има си човек който се занимава с това и ще ви свърши работа по бързо от мен, защото излизам отпуска една седмица от днес и достъпа ми до интернет ще е ограничен.

    За проблеми с кодове, абонаменти и всички останали пишете на karta (majmunak) offroad-bulgaria.com

    Коментар


    • #3
      До: Версия 4.60 e готова!

      Какво включва новата карта може да видите тук:

      http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=36641
      нещо съществено по офроуд часта прави ли се (нови пътеки, туристически, POI ...) ?
      Или наблягате на тоя етап на градското

      Коментар


      • #4
        До: Версия 4.60 e готова!

        Един въпрос към Сабин:
        Аз съм закупил твойта карта на SD , мога ли да я прехвърля в уреда а в слота искам да ползувам SD ,на което съм си качил картите на Гърция , Турция и Адриатика по един метод на "milstan" нойто го прочетох във форума.По този начин ще имам всичко , което ползувам най-много , без да се налага да разнасям и сменям различни носители на карти.
        Поздрави

        Коментар


        • #5
          До: Версия 4.60 e готова!

          Първоначално публикуван от velizar6507 Преглед на мнение
          Един въпрос към Сабин:
          Аз съм закупил твойта карта на SD , мога ли да я прехвърля в уреда а в слота искам да ползувам SD ,на което съм си качил картите на Гърция , Турция и Адриатика по един метод на "milstan" нойто го прочетох във форума.По този начин ще имам всичко , което ползувам най-много , без да се налага да разнасям и сменям различни носители на карти.
          Поздрави
          ако си я купил на SD това означава, че картата е заключена към SD-то. питай Събин за унлок код за самото устройство и тогава можеш да я прехвърлиш, като промениш името на файла, но изчакай той да ти каже какво точно да направиш.
          последна версия на спийд камерите и засадите: http://paralax.org/garmin/

          Коментар


          • #6
            До: Версия 4.60 e готова!

            Първоначално публикуван от gadev Преглед на мнение
            ако си я купил на SD това означава, че картата е заключена към SD-то. питай Събин за унлок код за самото устройство и тогава можеш да я прехвърлиш, като промениш името на файла, но изчакай той да ти каже какво точно да направиш.

            Да , зная ,че е заключена,за това питах Сабин как да постъпя

            Коментар


            • #7
              До: Версия 4.60 e готова!

              При предишната версия -4.5 жилищните блокове в София бяха показани с всичките си входове , а сега виждам ,че са изобразени само с по един вход.Като пример БЛ 10 ЗОНА Б-5 сега е само с вход Б , а в предишния вариант беше с два входа -А и Б , което беше вярната информация. Нарочно ли направена така новата версия или е пропуск? При един блок с 8 или 10 входа изобразяването в предишната версия беше по-удобно и коректно.
              Поздрави

              Коментар


              • #8
                До: Версия 4.60 e готова!

                Първоначално публикуван от velizar6507 Преглед на мнение
                При предишната версия -4.5 жилищните блокове в София бяха показани с всичките си входове , а сега виждам ,че са изобразени само с по един вход.Като пример БЛ 10 ЗОНА Б-5 сега е само с вход Б , а в предишния вариант беше с два входа -А и Б , което беше вярната информация. Нарочно ли направена така новата версия или е пропуск? При един блок с 8 или 10 входа изобразяването в предишната версия беше по-удобно и коректно.
                Поздрави
                Съгласен съм, и за мен това беше много важно, сега на места ги показва, а има и такива дето въобще не ги изписва кои номера са!!!
                TLC 90 1KZ-TE 2000г.
                "Социализмът приключва тогава, когато чуждите пари свършат!" - Маргарет Тачър

                Коментар


                • #9
                  До: Версия 4.60 e готова!

                  Още малко по въпроса с липсващите входове.Отново ще използувам същия пример с бл.10 Зона Б-5:
                  Ако се зададе коректно търсене /ВХ А БЛ 10 ЗОНА Б-5/ излиза , че няма такъв адрес /съобщението на уреда е "Няма намерени съвпадения"/, но в действителност има.Ако се търси само по блок /БЛ 10 ЗОНА Б-5/ излиза само вх.Б и когато се отвори картата да се види адреса ясно се вижда грешката.
                  Искаше ми се да прикача 3 снимки за илюстрация , но нещо отказава да ми ги атъчва.Не зная защо.
                  Последно редактирано от velizar6507; 11-07-08, 13:25.

                  Коментар


                  • #10
                    До: Версия 4.60 e готова!

                    Първоначално публикуван от outfaced Преглед на мнение
                    нещо съществено по офроуд часта прави ли се (нови пътеки, туристически, POI ...) ?
                    Или наблягате на тоя етап на градското
                    Май налягат на Града - Доста черни тракове пратих(а съм приготвил и още), но няма промяна по картата
                    за Града супер но нали е ОФФРОАД
                    "Докато умните се намъдруват,лудите се налудуват"
                    "LZ1WAN"

                    Коментар


                    • #11
                      До: Версия 4.60 e готова!

                      Първоначално публикуван от velizar6507 Преглед на мнение
                      Да , зная ,че е заключена,за това питах Сабин как да постъпя
                      проблема при теб е , че е заключена към SD-то , а не към самото устройство. ако не беше така е въпрос на copy-paste. всеки по-опитен във форума може да ти каже как да я отключиш, но не е хубаво да се прескача разрешението на автора на картата. начин има, просто почакай Събин да ти отговори.
                      последна версия на спийд камерите и засадите: http://paralax.org/garmin/

                      Коментар


                      • #12
                        До: Версия 4.60 e готова!

                        Първоначално публикуван от gadev Преглед на мнение
                        проблема при теб е , че е заключена към SD-то , а не към самото устройство. ако не беше така е въпрос на copy-paste. всеки по-опитен във форума може да ти каже как да я отключиш, но не е хубаво да се прескача разрешението на автора на картата. начин има, просто почакай Събин да ти отговори.
                        Естествено , за това зададох въпроса
                        Последно редактирано от velizar6507; 11-07-08, 20:12.

                        Коментар


                        • #13
                          До: Версия 4.60 e готова!

                          Първоначално публикуван от vnsh Преглед на мнение
                          Май налягат на Града - Доста черни тракове пратих(а съм приготвил и още), но няма промяна по картата
                          за Града супер но нали е ОФФРОАД
                          Абе и в градовете не е цвете за мирисане.
                          Днес в Пловдив тотално ме обърка , добре че знам къде отивам.В Стара Загора ме заби в еднопосочна улица/бул."Руски" от Хр.Ботев посока север/ и това само за един ден
                          Искайте и ще Ви се даде,търсете и ще намерите,хлопайте и ще Ви се отвори.

                          Коментар


                          • #14
                            До: Версия 4.60 e готова!

                            Първоначално публикуван от veselintonev Преглед на мнение
                            Абе и в градовете не е цвете за мирисане.
                            Днес в Пловдив тотално ме обърка , добре че знам къде отивам.В Стара Загора ме заби в еднопосочна улица/бул."Руски" от Хр.Ботев посока север/ и това само за един ден
                            Е, идеална карта няма, както се е казвало не веднъж, но ако всички от този форум, да речем, изпращат корекции ще стане доста по-добра картата.
                            последна версия на спийд камерите и засадите: http://paralax.org/garmin/

                            Коментар


                            • #15
                              До: Версия 4.60 e готова!

                              Първоначално публикуван от velizar6507 Преглед на мнение
                              При предишната версия -4.5 жилищните блокове в София бяха показани с всичките си входове , а сега виждам ,че са изобразени само с по един вход.Като пример БЛ 10 ЗОНА Б-5 сега е само с вход Б , а в предишния вариант беше с два входа -А и Б , което беше вярната информация. Нарочно ли направена така новата версия или е пропуск? При един блок с 8 или 10 входа изобразяването в предишната версия беше по-удобно и коректно.
                              Поздрави
                              Нарочно. Много бавят търсенето всичките входове. Каквато и точка да търсиш минава през тях, защото са категория POI. Блоковете с входовете бяха 16000 точки, а с по една точка на вход са само 5000. Разликата при търсене на каквато и точка в българия в 8 секунди, което според нас е доста солена цена, която плащат всички, които живеят в района на София. Осъзнахме проблема с дългите блоково с много входове, но нямаше време да преправим всичко наново. За следващата версия всички блокове ще са с вход А за да може по очертанията на блоковете да се ориентирате къде се намират. Ще тестваме и варианти за преодоляване на проблема със скоростта на търсене, както и ще помислим за варианти да се сложат по 2 или повече входа на много дългите блокове.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X