Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Suzuki DR-250S - Проблем

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Suzuki DR-250S - Проблем

    Купих едно SUZUKI DR 250 S от едно мом4е от форума,няма значение от кого но сега имам два проблема,като го купувах ги нямаше,смених му маслото и филтъра и сега :
    1:мотора чука горе в главата откъм ауспуха,мисля че е верига но не съм сигурен и
    2:като загрее започва да пуши но не мирише на масло ами на много богата смес поне на мене така ми се струва.

    Ако някой може да ми каже от какво може да се получават тези два проблема




    ПОМОЩ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

    - ЗАГЛАВИЯ ВКЛЮЧВАЩИ "ПОМОЩ" И МНОГО УДИВИТЕЛНИ СА ЗАПАЗЕНИ ЗА НАИСТИНА СПЕШНИ СЛУЧАИ, ЗАСЯГАЩИ КРИТИЧЕСКИ ВЪПРОСИ - СПАСЯВАНЕ НА ЗДРАВЕ ИЛИ ЖИВОТ НАПРИМЕР

    - ШАНСЪТ ДА ПОЛУЧИШ СЪДЕЙСТВИЕ Е ОБРАТНО ПРОПОРЦИОНАЛЕН НА БРОЯ НА УДИВИТЕЛНИТЕ КОИТО СЛАГАШ ВЪВ ВЪПРОСИТЕ СИ. ДОБАВИ ОЩЕ НЯКОЛКО АКО ИСКАШ ДА СИ СИГУРЕН ЧЕ НИКОЙ НЯМА ДА СЕ ЗАИНТЕРЕСУВА ОТ ПРОБЛЕМИТЕ ТИ.
    Последно редактирано от Goblin; 07-07-08, 22:45.
    Nissan Patrol GR TD28T
    Chevrolet Orlando 2.0
    Peugeot 308

  • #2
    До: Suzuki DR-250S - Проблем

    - Как точно смени маслото ? Какво масло сипа ? Какво количество ?
    - Каква точно е миризмата на "много богата смес" ? Как мирише ? Какъв цвят пуши ?
    Издъних се на Тюринг теста

    Коментар


    • #3
      До: Suzuki DR-250S - Проблем

      Първоначално публикуван от dido123456 Преглед на мнение
      Купих едно SUZUKI DR 250 S от едно мом4е от форума,няма значение от кого но сега имам два проблема,като го купувах ги нямаше,смених му маслото и филтъра и сега :
      1:мотора чука горе в главата откъм ауспуха,мисля че е верига но не съм сигурен
      Ами приятел ако беше чел по упорито форума щеше да разбереш че мотора си трака и преди да го купиш.И тогава вече щеше да помислиш.Сега е късно ще трябва да си го направиш.Закараи го на някои дето ги разбира тея вериги,клапани и.т.н та да ти каже диагноза,щото ако не си пипал наи вероятно няма да се оправиш сам.Пък и от форума едва ли само по разкази и картинки ще се оправиш.

      Коментар


      • #4
        До: Suzuki DR-250S - Проблем

        Когато прочетох това мнение: http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...9&postcount=30
        Бях в очакване на темата в която пиша сега...

        Това ще е твоя горчив опит момко....
        Дано за в бъдеще се предпазиш от такива продавачи - от теб зависи, не от продавачите

        А за мотора - потърси читав майстор ....

        А това защо не е чукал в момента в който си го купил нека продавача да поясни
        Щото той отдавна си чукаше и пушеше по негово мнение

        Дидо чети тук: http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=35552

        Коментар


        • #5
          До: Suzuki DR-250S - Проблем

          Първоначално публикуван от Goblin Преглед на мнение
          - Как точно смени маслото ? Какво масло сипа ? Какво количество ?
          - Каква точно е миризмата на "много богата смес" ? Как мирише ? Какъв цвят пуши ?
          Както си се сменя масло(като на всички други).Маслото е Motul-10w40 минерално, 1,7 литра.
          Мирише на суров бензин и пуши бяло и черно на високи обороти
          Nissan Patrol GR TD28T
          Chevrolet Orlando 2.0
          Peugeot 308

          Коментар


          • #6
            До: Suzuki DR-250S - Проблем

            Първоначално публикуван от dido123456 Преглед на мнение
            Както си се сменя масло(като на всички други)
            Не на всички мотори маслото се сменя по един и същ начин. Както и да е, предвид другите теми, работата с тракането май е ясна.
            Издъних се на Тюринг теста

            Коментар


            • #7
              До: Suzuki DR-250S - Проблем

              Колега, каква цена плати за мотора.
              LZ1VMH

              Коментар


              • #8
                До: Suzuki DR-250S - Проблем

                Как трябваше да сменя маслото?
                На мен не ми е много ясно от какво е чукането ако може някой да обясни.
                Nissan Patrol GR TD28T
                Chevrolet Orlando 2.0
                Peugeot 308

                Коментар


                • #9
                  До: Suzuki DR-250S - Проблем

                  Не бой се човече, ще се оправи! Това са бели кахъри. Нищо кой знае какво...клапанче, верига и си готов да даваш газ.
                  Живей за всеки дъх!

                  Коментар


                  • #10
                    До: Suzuki DR-250S - Проблем

                    Първоначално публикуван от roumen5 Преглед на мнение
                    Не бой се човече, ще се оправи! Това са бели кахъри. Нищо кой знае какво...клапанче, верига и си готов да даваш газ.
                    Aбе верно е ама що пък пара е шарила,неможеше ли да го кара този сезон и догодина да прогони евентуални проблеми.

                    Коментар


                    • #11
                      До: Suzuki DR-250S - Проблем

                      Първоначално публикуван от dido123456 Преглед на мнение
                      На мен не ми е много ясно от какво е чукането ако може някой да обясни.
                      Това с две приказки не се обяснява и не се научава.
                      Много неща могат да чукат в един двигател.
                      Изписано е тонове във форума за всички възможни чукания по двигателите. Нали се сещаш, че няма да седне пак някой да пише и да обяснява на ново, защото ти не искаш да потърсиш и да прочетеш написаното. Тук може да зададеш конкретен въпрос към определен детайл, а не "чука ми нещо в двигателя, какво е" - несериозно е

                      Вече ти казах - като начало си закарай мотора на читав майстор. А ти самият, ако имаш желание да добиеш представа от елементарни неща по моторите просто трябва да се интересуваш практически(да гледаш как се правят евентуалните ремонти, да комуникираш с хора които разбират от тея неща, да питаш, АМА НЕ в нета, а на живо) и теоритически(от книги и форуми с много търсене и желание)

                      Това е!



                      Първоначално публикуван от spl77 Преглед на мнение
                      Aбе верно е ама що пък пара е шарила,неможеше ли да го кара този сезон и догодина да прогони евентуални проблеми.
                      Можеше, ако беше оставил "банана" и старото масло...

                      Коментар


                      • #12
                        До: Suzuki DR-250S - Проблем

                        Абе друго имах предвид, слагаш парата в джоба и тръгваш да търсишАма ако не разбираш вземи някои дето разбира,а пък като си решил да вземеш мотор от форума попрочети това онова има си търсачка понамери евентуално този мотор имал ли е проблеми и.т.н все пак пара ще се дава.Що примерно да не покараш един сезон като хората щото си си намерил читава моторетка и на догодина да смениш верига,клапани и.т.н(всеки знае че са консумативи и се сменят тези неща)То всеки може да си хареса мотор по снимка ама как е подържан,от кого и с какви консумативи си е отделен въпрос.Еи го на ама веригата била менте еми кажи му на човека,че е възможно да се разтрака за да го има в предвид(че това е консуматив и е нормално да вземе да трака когато и доиде времето) за да да не задава глупави въпроси от рода на,,,, нещо чука или пък мирише на суров бензин,,,,,,


                        П.П Лошото е обаче че живеем в менте(ЧАЛГА)ДЪРЖАВА и това ни кара да сме по големи ментаци от Държавата даже.

                        Коментар

                        Активност за темата

                        Свий

                        В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                        Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                        Зареждам...
                        X