Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Доволни ли сте от сервиза на Тойота

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Доволни ли сте от сервиза на Тойота

    Няма страхотни марки,няма свръх-автомобили(поне в нашия сегмент)има хора,които са научени да ти тровят живота,които не са създадени за мястото,което преобритават,аз самия не зная как го правят,никога не съм оставал с добри чувства към разните измислени (дилъри-дупета),които с извинение получават преждевременна дефекация още щом се появи сериозен купувач.Извинявам се на форума,но съм безумно разочарован от дилърите на Тойота също,затова НЯМА да си купя кола от България,първо заради цените им и второ ,поради сервиза им.Моля модераторите да не поместват писанията ми,ако не им отърват .Убеден съм,че МОЯТА България,не е поредния гей-парад,който обратните очакват с изискуемия за това трепет.Благодаря Ви за вниманието.

  • #2
    До: Nissan Patrol, Nissan Pathfinder или TLC 120, нови?

    И с какво толкова си разочарован от всичките 14 дилъра на марката за ТВОЯТА България?

    Коментар


    • #3
      До: Nissan Patrol, Nissan Pathfinder или TLC 120, нови?

      Първоначално публикуван от Джамбазов Преглед на мнение
      И с какво толкова си разочарован от всичките 14 дилъра на марката за ТВОЯТА България?
      Не е много по темата, но и аз съм разочарован от обслужването в магазина на Тойота на Цариградско шосе, чаках 45 мин. да ми обърнат внимание и на всичко отгоре ми образуваха комплекси за малоценност от обявените цени на чарковете, иначе съм голям почитател на марката от много време, но не бих си купил друга марка само заради обслужването на няколко келемета с приповдигнато самочуствие !
      Явно колегата вътршно си е искал Тойотка и това му е било добре дошло като оправдание
      С кеф да си я кара !

      Коментар


      • #4
        До: Nissan Patrol, Nissan Pathfinder или TLC 120, нови?

        Първоначално публикуван от Джамбазов Преглед на мнение
        И с какво толкова си разочарован от всичките 14 дилъра на марката за ТВОЯТА България?
        Аз знам защо е разочарован. Той си е въобразил че тук във форума е забранено да се критикува, и за това предполагам че няма да каже.
        И как няма да си го въобрази, като единственото което чете е че Тойота е най-здравото нещо произвеждано някого. Практически вечно. най-най-най. И аз съм му го казвал. За което разбира се ме обвинява че съм част от заговора. Ама аз какво да кажа, като и аз само това чувам. Облъчване до дупка.
        Та в същото това време, за да си ремонтира Тойотата в фирмен сервиз, трябва да си запише час за след три месеца. А той Любо хич не е толкова тъп за да предположи че опашките пред сервизите са за смяна на накладки и масла. Или че половината коли в България са Тойота, та за това наплива за ремонти е толкова огромен.
        Разочарован е я. Като знае че съединител за Рав4 е 1800лв, а неговия джип е точно два пъти по-голям. Срамота бе майна. Равчето, дето е съвсем обикновена кола. Дори не е скъпа. А съединителя все пак е консуматив, и на 100-150 000 се сменя дори и на Тойота.
        А цената на услугата не разочароваща, ами направо депресираща.
        За смяна на 6 свещи дето са отгоре и само лулите трябва да се издърпат и да се развият, работа 15мин за неквалифициран персонал - 180лв +ДДС
        Добре че си ти да помагаш че иначе колко клиенти щяха да се откажат от марката, не е истина.

        Коментар


        • #5
          До: Nissan Patrol, Nissan Pathfinder или TLC 120, нови?

          Първоначално публикуван от Джамбазов Преглед на мнение
          И с какво толкова си разочарован от всичките 14 дилъра на марката за ТВОЯТА България?
          Айде сега да обиколи човека всички 14 дилъри на Тойотатова ли предлагаш,и след това да искаже недоволството си.Аз не съм доволен от Миркат в София и какво да ида в Пловдив или Бургас да видя тяхното обслужване и цени ли?
          "Човек е толкова голям колкото са големи мечтите му"

          Коментар


          • #6
            До: Доволни ли сте от сервиза на Тойота

            Ясно е , че става дума за дилърите на Тойота в България , но не вървам колегата да ги е обиколил всичките, явно е пропуснал да упомене от кои точно не е доволен. Аз например съм доволен от Тиксим - дилърите за Пловдив и Пазарджик. А от ТМ Ауто София на Цариградско въобще не съм доволен.

            Коментар


            • #7
              До: Доволни ли сте от сервиза на Тойота

              Не разбрах дали коментираме дилърите, или сервиза на Тойота... За първите нямам преки впечатления, но пък имам много и все положителни, от сервиза в Бургас... Всъщност, ако трябва да съм обективен, преди години, когато съфорумникът ни Джамбазов, работеше в Мото-Фое, имах добро впечатления от Мото-Фое... Май без да искам стигнах до извода, че е важен т.н. субективен фактор...
              Не карам Тойота, дори никога не съм имал, но определено предпочитам техния сервиз в Бургас.
              Land Rover Discovery I; Jeep Wrangler 4.0; Jeep Grand Cherokee 5.2.
              Honda Transalp XL600V; Suzuki DR-Z400; BMW F800GS.

              Коментар


              • #8
                До: Доволни ли сте от сервиза на Тойота

                Първоначално публикуван от giorgio Преглед на мнение
                ...Всъщност, ако трябва да съм обективен, преди години, когато съфорумникът ни Джамбазов, работеше в Мото-Фое, имах добро впечатления от Мото-Фое... Май без да искам стигнах до извода, че е важен т.н. субективен фактор... ...
                Напълно прав.
                В крайна сметка не големите имена и марки правят нещата да се случват, а хората работещи там.

                Коментар


                • #9
                  До: Доволни ли сте от сервиза на Тойота

                  Моят допир с този сервиз е от преди мнооооого време, с лека кола Корола със счупен фар и огънат капак и калник - 3 месеца!!! Стила им на работа тогава беше (за сега не знам) - проверяваме отгоре - отгоре какво ще ни трябва (НЯМАХА НИЩО в склада!!!) поръчваме от някъде си - 2 седмици, разчастваме за да сменим чарковете, о чудо още неща ще ни трябват, пак поръчваме, пак 2 седмици и така при мен 3 месеца!!! Като последните две седмици бяха за някакво кабелче и за жилото на капака което бяха изгубили в предшестващите 2 и половина месеца
                  Още по-рано ми скърцаха спирачките, записах си час 2 седмици напред, огледаха ги и казаха "ми така си скърцат - нишо им няма", дай 5000лв (1998 ма година) - за какво питам аз (колата е чисто нова в гаранция), "ми тя гаранцията не ви се губи" беше отговора.
                  Надявам се сега да са се подобрили много все пак собственика се смени Стискам им палци!

                  Коментар


                  • #10
                    До: Доволни ли сте от сервиза на Тойота

                    Не сме доволни /и аз и съпругата ми/ от сервизите на тойота в Бг. И от Варненския и особено от Бургаския. Обслужването е отвратително. В сервизите са некоректни, лъжат, крадат и мамят клиентите си. Макар, че не ми издадоха фактура, мога да дам примери и да докажа това, което пиша. И това, че М. Джамбазов е готин и точен-една птичка пролет не прави.
                    Цялата им структура на дилърската мрежа е трагично-комична, същото важи и за сервизите.

                    Мога да ви засипя с примери и факти, само от закупуването и обслужването на 1 автомобил, имам и много мои познати, които са си купили тойоти и са недоволни от сервиза.
                    Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

                    "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

                    Коментар


                    • #11
                      До: Доволни ли сте от сервиза на Тойота

                      Тойота карам от известно време (рав 4) и имам некой преки сблъсъци с ТМ-ци. Съединителя въобще не е 1800лв.....това е лъжа .... точно 1759лв. е! Тия хорица нема елементарни неща на склад.... за накладки за дискове и т.н. консумативи се чака 2 седмици.....тия имат само два варела с масло и три вида филтри у склада...сигурен съм. Иначе работят горе - доло добре......като ми смениха дискове и накладки отпред, на излизане по цариградско щех да се утепам щото не ги беха обезвъздушили .... леки скандали и работа до 9 вечерта (механиците беха позеленели). Друг колега с ХиЛукс ходи през 2 дена и му правят секи път нов списък с повреди и си те чарджат секи път по 35лв. за преглед. Накрая ги питаме не мое ли наведнъж да ги диагностицирате тия проблеми, все пак за два дена висене на паркинга на Тойта колата освен да се е самострошила....и т.н....ама нещата се оправят със скандали...така че трее а сте по-серт и нема ядове!

                      Коментар


                      • #12
                        До: Доволни ли сте от сервиза на Тойота

                        Не е рентабилно явно човек да си купува нова кола, а още по-малко Тойота... аз с такова впечатление оставам след прочетеното до тук...
                        p.s. става въпрос за моментното състояние на нещата в BG
                        Chevrolet Aveo, 1.2 - 4 х 4, почти
                        „Ако Дракула беше веган, щеше да се казва - Брокула..."
                        LZ1EMS

                        Коментар


                        • #13
                          До: Доволни ли сте от сервиза на Тойота

                          Първоначално публикуван от emanuilis Преглед на мнение
                          Не е рентабилно явно човек да си купува нова кола, а още по-малко Тойота... аз с такова впечатление оставам след прочетеното до тук...
                          p.s. става въпрос за моментното състояние на нещата в BG
                          Виж, Въобще не е Рентабилно да си купуваш кола, освен ако не си вадиш хляба с нея, колата е и за кеф, а новата кола е много голям кеф, стига да можеш да си го позволиш (желая го на всеки!)

                          Коментар


                          • #14
                            До: Доволни ли сте от сервиза на Тойота

                            Първоначално публикуван от alex_markov Преглед на мнение
                            Виж, Въобще не е Рентабилно да си купуваш кола, освен ако не си вадиш хляба с нея, колата е и за кеф, а новата кола е много голям кеф, стига да можеш да си го позволиш (желая го на всеки!)
                            От тази гледна точка си прав, но за временното (надявам се) състояние на нещата в BG новата кола (и Тойота) е непосилно удоволствие (начално капиталовложение - т.е. закупуване, застраховка, поддръжка, излишно време за висене по ,,фирмени" сервизи и пр.). Към момента кола на 4-5 г. е по-удачен избор за масовият ни стандарт - поне според мен...
                            p.s. опс, май стана спам - съжалявам.
                            Последно редактирано от emanuilis; 29-06-08, 13:15.
                            Chevrolet Aveo, 1.2 - 4 х 4, почти
                            „Ако Дракула беше веган, щеше да се казва - Брокула..."
                            LZ1EMS

                            Коментар


                            • #15
                              До: Доволни ли сте от сервиза на Тойота

                              Първоначално публикуван от emanuilis Преглед на мнение
                              От тази гледна точка си прав, но за временното (надявам се) състояние на нещата в BG новата кола (и Тойота) е непосилно удоволствие (начално капиталовложение - т.е. закупуване, застраховка, поддръжка, излишно време за висене по ,,фирмени" сервизи и пр.). Към момента кола на 4-5 г. е по-удачен избор за масовият ни стандарт - поне според мен...
                              p.s. опс, май стана спам - съжалявам.
                              Вярно е че спамим темата, но мисля че не си прав, естествено "Съвокупният народ" ще ме оплюе, но аз да си кажа, новото си е ново! Новата тойота обикновенно не ходи до сервиза първите 2-3 години (освен ако не я удариш), т.е. висенето е по за старите коли, новата се качваш и караш. Вярно по-скъпо излиза няма две мнения по въпроса, но ако си сложиш в уравнението и изхабените нерви от висене в безумните сервизи, загубеното време и пари - новата става още по предпочитана и всъщност най-големият избор е за едни пари какво да вземеш по-нисък клас нова или по-Натокана стара - въпрос на избор и конкретни предпочитания, ако имах парите (де късмет) веднага бих си взел нова Тойота ТЛК V8 (200-тица), но понеже не съм папкал и слушкал достатъчно - си карам пра Баба и за едни други пари

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X