Обява

Свий
Няма добавени обяви.

КИРИЛИЗАЦИЯ на GPS-и GARMIN !!!

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    До: КИРИЛИЗАЦИЯ на GPS-и GARMIN !!!

    Ми хайде най-сетне да ги "побългарим", да не сме по-глупави от поляци и руснаци! ...Ето къде мисля че може да се намери решение на проблема! Даже съм убеден! Както се вижда от прикачената снимката руснаците са сложили във Vista руския език на мястото на френският!
    Иначе двата сравнени *.rgn файла на Vista версия 2.70 оригинален и Руски в HexEditor, съм свалил от тук:
    ___p://www.garmin.com/software/eTrexLegendHCx_VistaHCx_forWebUpdater__270.rgn,
    и тук:
    http://forum.offroad-bulgaria.com/showthread.php?p=494008#post494008

    Обаче нещо с тези цифрички отстрани в HexEditor-а не ми е ясно, всмисъл ако се тръгне директно да се превеждат фразите ! Май някъкъв сбор трябва да се следи да е еднакъв на всеки ред, ама като не разбирам ...
    Прикачени файлове
    Последно редактирано от asterix85; 20-10-08, 22:00.

    Коментар


    • #17
      До: КИРИЛИЗАЦИЯ на GPS-и GARMIN !!!

      Аз съм го пробвал преди време на Nuvi310 , но нищо не стана. Гледах да спазвам броя на символите , но нямаше ефект. Мисля , че едни и същи фрази се появяваха на няколко места.
      Най-вероятно аз не съм правил нещо като хората.
      Сега като си помисля се сещам , че променях GUPDATE файла , но не съм го пускал после да се ъпдейтва.Или май го свалях до по стара версия и после го ъпдейтвах с променения GUPDATE от по-нова версия. В крайна сметка не постигнах нищо.
      Последно редактирано от milstan; 20-10-08, 22:08.

      Коментар


      • #18
        До: КИРИЛИЗАЦИЯ на GPS-и GARMIN !!!

        Ето какво открих в полският www.garniak.pl - превод на полски на софтуера на 60CSX/76CSX. Авторът PouchX е кръстил софтуера версия 3.71 :
        h__p://www.pouchx.com/customers/60CSX_76CSX_3.71PL_by_PouchX.ZIP
        а ето и директен линк към оригиналният *.rgn файл от сайта на Garmin:
        h__p://www.garmin.com//software/GPSMAP60Cx_60CSx_76Cx_76CSx_forWebUpdater__370.rgn
        Както може да се види и двата файла са с абсолютно еднаква големина, ако не се лъжа и с еднакъв брой символи! М/удругото както руският и оригиналният *.rgn файл на Vista! Така че може би milstan ти си прав, където си следял броят на символите ! Обаче може би следенето на броят на символите не е единственото! Примерно може да се види че оригиналният *.rgn файл на 60тка завършва на "8", а полският на "*"
        За съжаление аз си продадох 60тка и не мога лично да експериментирам идеите си . Все пак от злощастният ми опит с руската прошивка на nuvi350, ще посъветвам "Деца, не правете това във вкъщи ако не знаете какво правите!". Все пак ако някой си е прежалил уредчето и е с изследователски дух може да пробваме...
        Последно редактирано от asterix85; 22-10-08, 20:20.

        Коментар


        • #19
          До: КИРИЛИЗАЦИЯ на GPS-и GARMIN !!!

          Последните две са чексума на целия фирмуер, затова се различават. (Май темата е изоставена ама сега попаднах на нея )

          Коментар


          • #20
            До: КИРИЛИЗАЦИЯ на GPS-и GARMIN !!!

            Последните две са чексума на целия фирмуер, затова се различават. (Май темата е изоставена ама сега попаднах на нея )
            Здравей,
            По принцип темата не е изоставена само дето май няма много, които да разбират толкова от софтуер, че да дадът решение на въпроса. Макар че виждам че има желание да се преведът GPS-ите на български. Даже и доброволци преводачи от форума се намериха, които биха помогнали, само дето за съжаление достатъчно знания нямаме ...Първият въпрос, на който аз не мога да си отговоря е какво е това "checksum" на файла? Как се определя и т.н.? Ще се радвам някой даде разяснение. Също мисля че е важен въпроса защо преведените на руски(или полски) файлове са с еднаква големина както оригиналните? Примерно аз преведах няколко фрази на български в *.rgn файла на 60 CSX, като следях броят на символите да е еднакъв, и пробвах да го кача в GPS-a, но уреда отказа да приеме файла? Защо не разбрах ...
            Последно редактирано от Pacific; 20-11-08, 21:10.

            Коментар


            • #21
              До: КИРИЛИЗАЦИЯ на GPS-и GARMIN !!!

              Първоначално публикуван от asterix85 Преглед на мнение
              ........... ...Първият въпрос, на който аз не мога да си отговоря е какво е това "checksum" на файла? Как се определя и т.н.? Ще се радвам някой даде разяснение. ....
              Checksum e информация за самия файл - колко е голям, колко символи, колко думи, колко цифри, в зависимост от вида на файла, разбира се. За още по-пълна информация, препоръчвам ГУГЪЛ. Той знае всичко
              LR Discovery I, 300 TDI+Grigri+велосипед и кънки+Nitrox+Icom ID-51

              Коментар


              • #22
                Несъвместимост на версиите и нямам BG говор

                Дава ми съобщение за несъвместимост с български език. Как мога да се оправи този проблем
                Прикачени файлове
                Scientia est potentia

                Коментар


                • #23
                  До: КИРИЛИЗАЦИЯ на GPS-и GARMIN !!!

                  Айде колеги че ми писна тая 350-ка да е на латиница ние сме Българи и позлваме кирилица

                  Коментар


                  • #24
                    До: КИРИЛИЗАЦИЯ на GPS-и GARMIN !!!

                    Колеги дайте да си поиграем със системните файлове на тези Гарминчета. С каква програмка се отварят? Някой има ли инфо. Все нещо трябва да може да се направи.
                    Scientia est potentia

                    Коментар


                    • #25
                      До: КИРИЛИЗАЦИЯ на GPS-и GARMIN !!!

                      В прикачения файл е руска прошивка за GPSMAP 60CSX, 76CSX, CX... версия 3.50. Пробвано става ! Файлът е изтеглен от:
                      http://www.gpsclub.tomsk.ru/e107_plu...topic.php?5266

                      -Възможност за търсене на кирилица (Най-вероятно възможност за търсене на български със OFRM!)
                      -Меню на руски

                      П.П.: И пак се питам - а как да го побългарим? Който има идеи и най-вече знания как може да се преведе .rgn файлът на 60csx нека ми пише ЛС ...

                      Поздрави,
                      астерикс
                      Прикачени файлове
                      Последно редактирано от asterix85; 21-01-09, 16:34.

                      Коментар


                      • #26
                        До: КИРИЛИЗАЦИЯ на GPS-и GARMIN !!!

                        Май за нуви 350 няма надежда, не става с подмяна на "language" файла...руските пришивки са доста съмнителни, не ми се остава съвсем без гпс, но май трябва да се мине на другите кирилизирани версий на нувито.

                        Коментар


                        • #27
                          До: КИРИЛИЗАЦИЯ на GPS-и GARMIN !!!

                          Първоначално публикуван от t0nyk Преглед на мнение
                          Май за нуви 350 няма надежда, не става с подмяна на "language" файла...руските пришивки са доста съмнителни, не ми се остава съвсем без гпс, но май трябва да се мине на другите кирилизирани версий на нувито.
                          руските прошивки са на офицялния сайт на гармин за Русия и не би трябвало да правят проблеми. руснаците не се оплакват от тях...
                          последна версия на спийд камерите и засадите: http://paralax.org/garmin/

                          Коментар


                          • #28
                            До: КИРИЛИЗАЦИЯ на GPS-и GARMIN !!!

                            Аз горе вече сложих по-нова руска прошивка за 60-ка. 3.60 е.

                            Коментар


                            • #29
                              До: КИРИЛИЗАЦИЯ на GPS-и GARMIN !!!

                              Колеги някой успя ли да кирилизира nuvi 310 - 360 ?

                              Коментар


                              • #30
                                До: КИРИЛИЗАЦИЯ на GPS-и GARMIN !!!

                                Нова неофициална руска кирилизирана версия на софтуера на GPSMAP 60CSX/76CSX версия 3.70 на http://www.gps-forum.ru/cgi-bin/forum/showpost.pl?Board=gpsgeneral&Number=106953&page=0&view=collapsed&sb=5
                                ...
                                Русифицирана версия 2.40 на фърмуеъра на GPS 60:
                                http://www.gps-club.kz/index.php?showtopic=301
                                ...
                                Русифициран софтуер 3.90 за Rino120 и софтуер 2.30 за Rino530:
                                http://www.gps-club.kz/index.php?showtopic=799
                                ...
                                Русифицирана софтуер 2.69 за Legend Hcx:
                                http://www.gps-club.kz/index.php?showtopic=576
                                ...
                                Русифициран софтуер 4.80 на GPSMap 276C:
                                http://www.gps-club.kz/index.php?showtopic=796
                                ...
                                И дългоочакваното от мен обяснение и инструкции по русифициране (кирилизиране) на шрифт във фърмуеър на по-голямата част на GPS-и Garmin от колегата gromov :
                                http://www.gps-club.kz/index.php?showtopic=805
                                Последно редактирано от asterix85; 06-04-09, 22:17.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X