Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Карбуратор Suzuki RM125

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Карбуратор Suzuki RM125

    Здравейте първо. Въпроса ми е колко ориентировъчно струва един карбуратор за сузукито. В момента е с някав dellorte (или нещо такова. Не знам точно как се пише. Италянски е). Деллорте-то не може да "храни" двигатела. Работи само на смукач и не може да се изфорсира. Стигам до мисълта, че свършва бензина в чашката и мотора спира да работи. Проверил съм дали кранчето работи - работи без грешка. Мотора е около 90-та година. Ако има вариант да си остане този карбуратор ще е супер. Моля да ми помогнете .
    '05 Suzuki RM 250

  • #2
    До: Карбуратор Suzuki RM125

    Първо почисти добре карбуратора "Dellorto"
    Възможно е просто да имаш запушени жигльори и затова да не "храни" карбуратора ти. Продухваш ги добре с компресор и готово.
    2010 CRF 250 R

    Коментар


    • #3
      До: Карбуратор Suzuki RM125

      Карба ти просто е мръсен или има проблем в настройките, не бързай да го сменяш. Почисти го, погледни жиглиори, поплавък и тн. Колко мм е карба? На моята Априлия 125 е 34 мм, предполагам на Сузукито ще е 24. Не бързай да го сменяш. Тея карборатори са доста опростени и са лесни за разглабяне.
      [img]http://images26.snimka.bg/005951842.jpg[/img]

      Коментар


      • #4
        До: Карбуратор Suzuki RM125

        На моя бивш РМ250 карбът беше Mikuni. Мисля, че е такъв и на 125.
        "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

        Коментар


        • #5
          До: Карбуратор Suzuki RM125

          Значи проблема е следния. Мотора работи само на смукач и като пробвам да му дам газ - гасне. Чистел съм го 3 пъти със спрей за карбуратори и съм продухвал жигльорите. Едно нещо не ми е ясно. На карбуратора пластинките дето регулират нивото на бензина трябва ли да са закачени към 2та поплавъка или 2та поплавъка трябва да са под 2те пластинки? Пробвахме да го запалим с карбуратор от Ковровец 175 запали, но няма мощност. Аз искам да си стане с "dellorto"-то. Някакви идея?

          П.П. 34мм е. Като на Априлията.
          Последно редактирано от naughty_boy; 22-06-08, 01:55.
          '05 Suzuki RM 250

          Коментар


          • #6
            До: Карбуратор Suzuki RM125

            виж няква гарнитура да не е скъсана виж трабичката от филтъра към карборатора да не е напукана скъсана

            Коментар


            • #7
              До: Карбуратор Suzuki RM125

              Манивелата се откачи(не може да завърти) и източих маслото да отворя капака но какво да видя ??? Маслото пресечено. Топнах с пръст....маслото мирише на бензин. И като гледам май ще цепя двигателя да сменя семеринги и лагери. Сложих евтино масло за проба само да видя дали пак ще се пресече и ако се пресече му правя ремонта. Може ли от това да е бил проблема с паленето, след като с карбуратора от Ковровец работеше, но не както трябва?
              '05 Suzuki RM 250

              Коментар


              • #8
                До: Карбуратор Suzuki RM125

                Първоначално публикуван от naughty_boy Преглед на мнение
                Манивелата се откачи(не може да завърти) и източих маслото да отворя капака но какво да видя ??? Маслото пресечено. Топнах с пръст....маслото мирише на бензин. И като гледам май ще цепя двигателя да сменя семеринги и лагери. Сложих евтино масло за проба само да видя дали пак ще се пресече и ако се пресече му правя ремонта. Може ли от това да е бил проблема с паленето, след като с карбуратора от Ковровец работеше, но не както трябва?

                Модел около 90-та година ... карбуратор Делорто... работи само на смукач... манивелата се откачила ... маслото пресечено...
                На твоя мотор предполагам ,че всичко му е за оправяне
                2010 CRF 250 R

                Коментар


                • #9
                  До: Карбуратор Suzuki RM125

                  Първоначално публикуван от Димитър Преглед на мнение
                  Модел около 90-та година ... карбуратор Делорто... работи само на смукач... манивелата се откачила ... маслото пресечено...
                  На твоя мотор предполагам ,че всичко му е за оправяне
                  А Митак можеш ли да кажеш защо аджеба работи само на смукач.Защото и аз го имам този проблем.
                  Aprilia RX 125=>KTM EXC 200=>VW Golf Mk3 TDI...
                  Gas Gas EC 200

                  Коментар


                  • #10
                    До: Карбуратор Suzuki RM125

                    Първоначално публикуван от drink2much Преглед на мнение
                    А Митак можеш ли да кажеш защо аджеба работи само на смукач.Защото и аз го имам този проблем.
                    Най-вероятно запушен главен жигльор (pilot jet) и или неправилно регулиране на иглата или неправилно регулирано ниво на поплавъковата камера.
                    Спомням си, че доста си играх, докато уцеля правилния главен жигльор.
                    В твоя случай, най-вероятно има и убит семеринг на коляновия вал, което е достатъчно основание да няма мощност и да иска смукач А щом и бензинът влиза в маслото, значи със сигурност разхерметизация, която при 2т е кофти номер.
                    "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

                    Коментар


                    • #11
                      До: Карбуратор Suzuki RM125

                      Първоначално публикуван от drink2much Преглед на мнение
                      А Митак можеш ли да кажеш защо аджеба работи само на смукач.Защото и аз го имам този проблем.
                      Аджеба, защото drink 2 little без смукача

                      п.п. pilot jet е малкия жигльор. ако е запушен от него се получава твоя проблем.
                      2010 CRF 250 R

                      Коментар


                      • #12
                        До: Карбуратор Suzuki RM125

                        Еми Делорто-то си беше на мотора. Между другото мотора ми е подарък. То, че ще си го направя ще си го направя ама доста зор ще видя. Нищо . Жигльорите съм ги чистел всички първо със спрей за карбуратори, след това с компресора ги издухах.

                        П.П. Нямам възможност да си купя по-нов мотор тъй като съм на 15. Баща ми, ми каза аз пари за мотор няма да ти дам. Откакто видя как карах една ЦР-ка 250 и му стана лошо. Така, че аз сам се мъча да си взема някой по-нов крос.
                        Последно редактирано от naughty_boy; 24-06-08, 14:24.
                        '05 Suzuki RM 250

                        Коментар


                        • #13
                          До: Карбуратор Suzuki RM125

                          Здравейте. Пак съм аз . Пак поработих по РМ-а и стигнах до мисълта, че двигатела не може да си засмуче бензин. Като му инжектирам (с инжекция) малко гориво във главата пали, изгаря горивото и изгасва. Някакви предложение?

                          П.П. Семерингата при коляновия вал си е здрава, но просто маслото е било старо. Остава само да запали
                          '05 Suzuki RM 250

                          Коментар


                          • #14
                            До: Карбуратор Suzuki RM125

                            Здравейте пак. Чудех се, чудех се и реших, че може да е "сдала фира" семерингата от ляво на коляновия вал. Утре ще ида да ми направят скоба за магнета и ще я проверя. Мисля си, че дърпа въздух от тая семеринга и не може да дръпне гориво от карбуратора. Иначе dellorto хубава марка ли са? За справка дали е буталото за модела някой може ли да публикува снимка на оригинално бутало на сузуки РМ125 покрай 90-та година.
                            '05 Suzuki RM 250

                            Коментар


                            • #15
                              До: Карбуратор Suzuki RM125

                              Ако семерингът е умрял, магнетът ще е омазан с горивна смес. Ако е чист не си прави труда да го вадиш
                              "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X