Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Проблем с декомпресор на КЛР 600

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Проблем с декомпресор на КЛР 600

    Здравейте поздравявам ви за форума много е интересен...прочетох го почти целия...Имам 1 въпрос.От 1 година карам кавазаки клр 600 и на последния рокер събор ми се скъса пръьинката на де компресиора на единия вал и се появи странно чукане на малки обороти...Сложих нова но не се оправи,стана ми ясно че пружинката трябва да е доста разхлабена за да може да де компресира,разхлабих е чукането намаля но пак не изчезна ако някои има идея как мога да премахна нека ми пише благодаря сърдечно предварително

  • #2
    дай снимка на механизма да видя от кой тип е

    Коментар


    • #3
      механизма го знам понеже се бях сблъскал покрай един приятел с подобен проблем
      поръчахме накрая май от гърция оригинална пружинка
      хич не беше скъпа ама а де трябва да си е квато трябва
      може да експериментираш и да я понагласиш горе долу ама...

      Коментар


      • #4
        гадната пружина

        какво ли не пробвах...ако е затегната така тракааа...и неще да пали нито с стартер нито с манивела...за манивелата няма кво да говоря щото ко ме ритне без декомпресия и ще изпусна сезона...самия механизъм е направен да работи без тая пръжина но не много дълго време поне аз така си мисля...дано на някой да му доиде на акъла как да си го оправа[/img]

        Коментар


        • #5
          Сигурен ли си че тракането не идва от неправилно регулиран клапън?

          Ако механизма е като на Ямахата, пружинката се бори с центробежните сили и ако я махнеш няма да имаш винаги декомпресор, но НЯМА ДА ИМА ТРАКАНЕ (според мен)

          Коментар


          • #6
            клр

            Точно така бори се с центубежните сили...мисля че клапаните са ми наред...до одеве пак го умувах...ама нищо не изомувах...

            Коментар


            • #7
              Без пружинка не трябва да има чукане, така ли е?

              Коментар


              • #8
                тъпата пружинка

                има чукане и без пружина ....взе ми акъла тва кавазаки..писна ми да се хлепам с силикон през 1 мин да затварям главата да пробвам и да не става...единственото спасение е да го заеба и да вдигна оборотите...ама...

                Коментар


                • #9
                  Re: тъпата пружинка

                  Първоначално публикуван от yanko
                  има чукане и без пружина ....взе ми акъла тва кавазаки..писна ми да се хлепам с силикон през 1 мин да затварям главата да пробвам и да не става...единственото спасение е да го заеба и да вдигна оборотите...ама...
                  А, защо не го закараш на майстор и той да си свърши работата
                  [CENTER][B]Не търся пътя, а ходя там където го няма, за да оставя следа след себе си ![/B] [FONT=&quot]®
                  [/FONT]________________________________________
                  [CENTER] [I][SIZE=1]..Победите се постигат с рискове и компромиси а не със очакване на момента..
                  [/SIZE][/I][FONT=Lucida Console][SIZE=1][B]..[/B][/SIZE][/FONT][FONT=Tahoma][SIZE=1]Давай наставления само на този, който търси знания, осъзнавайки своето невежество. Оказвай помощ само на този, който не умее понятно да изказва своите заветни думи. Обучавай само този, който е способен, узнавайки за единия ъгъл на квадрата, да си представи останалите три[/SIZE][/FONT][FONT=Lucida Console][SIZE=1]..[/SIZE][/FONT]
                  [/CENTER]
                  [/CENTER]

                  Коментар


                  • #10
                    маистори

                    защото съм От АСЕНОВГРАД и тук майстори няма...Веднъж попитах 1 за ангренажна верига каква е цената и ми каза 500 лв.Пък за 1 пружинка на майстор...Ще се мъча като грешник...

                    Коментар


                    • #11
                      Re: маистори

                      Първоначално публикуван от yanko
                      Веднъж попитах 1 за ангренажна верига каква е цената и ми каза 500 лв.
                      Баатее, за 500 лева от София до Асеновград идвам да ти я сменя

                      Питай Родригез от
                      http://bikerz.netissat.bg/viewforum.php?f=14
                      Той би трябвало да има инфо за КЛР-а

                      Коментар


                      • #12
                        Купих от пловдив пружинка много мека направих от тел 2 халкички на дупките кадето се закача пружинката и е закачих на тях.Резултата клр-а пее...

                        Коментар


                        • #13
                          Re: маистори

                          Първоначално публикуван от yanko
                          защото съм От АСЕНОВГРАД и тук майстори няма...Веднъж попитах 1 за ангренажна верига каква е цената и ми каза 500 лв.Пък за 1 пружинка на майстор...Ще се мъча като грешник...
                          леле та за 500 лв ще ти дам цял ,здрав ,работещ двигател
                          не казвай всичко но знай какво казваш

                          Коментар


                          • #14
                            Колега, доскоро имах такова чудо КЛР
                            Проблемът, описан от теб ми е много познат. Освен пружинката ,огледай и нитените части на центробежния механизъм и при износени нитове си ги направи на струг и ги смени обезателно!!! Заради нит моето животно извади декомпресора през капака на клапаните...
                            Пружинката трябва да е мека, колкото да прибира тежестите в покой и при развъртане на не повече от 900 оборота на двигателя да им позволява да се раздалечат.
                            Ако е мека, ще тропа на малки обороти. Ако е стегната, единя изпускателен клапан никога няма да затваря напълно и скоро ще изгори, освен, че няма да има мощност.
                            Механизмът е умно направен, казва се KACR (Kawasaki automatic compresion release)
                            Проблемът е, че ние искаме от машините ни да се вечни))
                            Някой хора махат декомпресора изцяло, но тогава е изключено да палиш с ритане... Освен това бендиксът ще си отиде много скоро.
                            Моят имаше и стартер и манивела. На стартера умря бендиксът и ритането на манивелата си беше откровено приключение))
                            Колкото до ангренажа - купих верига от мото бум за около 100 лв (тайванска) и нямах ядове - поне година....
                            Ако имаш въпроси по КЛР600 - питай - зная всичко за него...
                            "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

                            Коментар


                            • #15
                              От: Проблем с декомпресор на КЛР 600

                              Колега здрасти имам един въпрос за КЛР 600 за по голямата ангренажна верига , дето върти и водната помпа: как се сменя и от кЪде мога да си я купя. При смяната и има ли някво зацепване на зъбните колела и спазват ли се някакви белези ? На моЯта верига и изпаднаха част от буренцата които свързват прешлЕните, на около десетина прешлЕни буренцата ги няма и веригата е много хлабава и много трака.
                              Ако можеш помогни. Предварително благодаря.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X