Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Дъждовно - Мъгливи обиколки около Пирдоп

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Дъждовно - Мъгливи обиколки около Пирдоп

    Този Уикенд имах Работа в Пирдоп.
    И съчетах полезното с приятното, на отиване с Дани, кривнахме малко от пътя и се поразходихме "по карта" и макар и времето да беше лошо и да беше късно (стигнахме около 21 часа в хотела) разходката ми хареса - имаше прекрасни места, но за жалост почти нямам снимки, просто времето не предразполагаше.
    В събота под неспирен дъжд и облаци-мъгла пресякохме планината, до село Ямна (споменавал съм вече за СТРАХОТНАТА кухня на хотела), по пътя срещнахме доста едър Глиган - помахахме му и се разминахме, но после дойдоха разочарованията, пътят по който 2005-а на "Ком-Емине" се дърпахме Юнашки с лебедки, беше заравнен и на него имаше паркиран чисто нов ВАЛЯК, още по-лошо стана след няколко километра където на всички пътища които опитахме срещнахме ОГРАДА!!! Както си караш между дърветата и телена ограда, май скоро няма да остане къде да караме. Нищо, поне обяда беше фантастичен и за десерт решихме да се върнем покраи връх Баба, имаше много нападали дървета, но добри хора с моторни триони ни бяха изпреварили и пътя беше ОК, само на един ШортКът в голямата кал изпитахме някаква тръпка, ама Тойотата се качи с лекота, там и срещнахме Колеги с Витара които слизаха от горе. Разходката щеше да е Страхотна, ако поне за момент бяхме зърнали нещо, всичко беше в мъглата, на места едва виждахме пътя - жалко.
    Ето малко снимки:
    маршрута:


    с червен кръст са Оградите !!!

    Ето и останалите снимки, не са много




    Красота, па макар и своеобразна















    И Рудниците могат да са красиви
















    Надолу е краткият път - доста кален и стръмен
    но ние го качвахме



    Някой бяха за първи път на ОффРоад (е не съвсем без път)





    Последно редактирано от alex_markov; 08-06-08, 23:41.

  • #2
    До: Дъждовно - Мъгливи обиколки около Пирдоп

    Тук искам само да допълня, че с Toyota-та на Алекс също свършва офф-роуда. Въпреки неспирния дъжд, кал и всичко лошо което ни поднесе природата.... не успяхме дори да разгънем лебедката!!! При няколкото опита и надежда в мойте очи, Алекс натискаше по някое и друго копче (май блокаж му викаше :-)) и всичко се променяше.

    А за оградите внимавайте, напрактика се виждат в последния момент защото са направени от тънка мрежа.
    LZ1JJJ

    Коментар


    • #3
      До: Дъждовно - Мъгливи обиколки около Пирдоп

      Първоначално публикуван от alex_markov Преглед на мнение
      ... Както си караш между дърветата и телена ограда ...
      Като гледам трака, май за тази оградка става въпрос.




      Ми тя беше "заключена" с едно телче. Отваряш, минаваш и затваряш след себе си.
      Ние не сме неутрални!

      Коментар


      • #4
        До: Дъждовно - Мъгливи обиколки около Пирдоп

        Първоначално публикуван от V93 Преглед на мнение
        Като гледам трака, май за тази оградка става въпрос.




        Ми тя беше "заключена" с едно телче. Отваряш, минаваш и затваряш след себе си.
        Ако не същата (ние се сблъскахме с нея на 3 пътя), то поне подобна беше, но аз гледам да не минавам където изрично е указано да не се прави - принципи - какво да се прави. А на съседното пътче даже имаше врата, но с катинар, сигурен съм че ако се бяхме разтърсили, щеше и ключ да има, но валеше, а и обяда ни чакаше.
        Проблема е в това че освен Националните паркове (които си знаем) се навъдиха много Частни стопанства и съвсем скоро планините в България ще заприличат на "манастирски ливади" (квартал в София, където съм виждал къща построена насред пътя) и ще си останем само с офроада по пътищата.
        Дори не споменавам двете бариери които вече се мъдрят на билният път по които минахме (както и колегите от ЛРЕ) и една камара други насипи и дЪрва които срещнах само този Уикенд

        Първоначално публикуван от dani Преглед на мнение
        Тук искам само да допълня, че с Toyota-та на Алекс също свършва офф-роуда. Въпреки неспирния дъжд, кал и всичко лошо което ни поднесе природата.... не успяхме дори да разгънем лебедката!!! При няколкото опита и надежда в мойте очи, Алекс натискаше по някое и друго копче (май блокаж му викаше :-)) и всичко се променяше.

        ...
        Дани, Има много места където не ще минем, ама като си караме само по пътища, човек остава с грешни впечатления

        Коментар

        Активност за темата

        Свий

        В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

        Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

        Зареждам...
        X