Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Нова бета версия на Мапсорса - важни промени

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Нова бета версия на Мапсорса - важни промени

    Цитат и линкове

    Download (11.53 MB)

    View download instructions and system requirements
    Notes:

    • WARNING: This software will not work unless you already own a MapSource product.
    • This version of MapSource no longer supports Windows 98, Windows Me, and Windows NT.
    • Works with Windows Vista.
    • Although this software is believed to be reliable, it has not yet been released for production and should be used at your own risk.

    Change History

    Changes made from version 6.13.7 to 6.14.0.1:

    • Changed map rendering technology to provide visual improvements. This may cause slower rendering on some older machines.
    • Incorporated new artwork into splash screen and application icons.
    • Added new product info dialog.
    • Added support for U.S. National grid and Swedish SWREF99 grid.
    • Fixed an issue when trying to set the PC clock on Vista.
    • Added ability to change the color of routes

  • #2
    До: Нова бета версия на Мапсорса - важни промени

    • Incorporated new artwork into splash screen and application icons
    Епохална новост! Хвала на Гармин, ашколсун! Ако аз бях програмист, щях да си трая и да не пиша такива "забележителни промени", но всеки си иска заплатата -дето се вика.

    Коментар


    • #3
      До: Нова бета версия на Мапсорса - важни промени

      Това че гармин обновяват мапсорс, е добре в смисъл че няма да го зарязват тотално.

      Иначе скоростта с която обновява е трагична, и то на моята машина която е доста бърза. Представям си на обикновен компютър каква трагедия ще е

      Личи си че маркетинга на Гармин работи повече от техниците, ама то днешно време май навсякъде е тъка Какъв е смисъла картата да ти се зарежда на парчета все едно е от Интернет не мога да си обясня.

      Коментар


      • #4
        До: Нова бета версия на Мапсорса - важни промени

        Аз го инсталнах - единствено ме накара да си махна опен проекта Трансилвания... поне за сега... Иначе на новата ми и яка машина , дето я взех от Украйна нищо не разбрах по отношение на скоростта - всичко е мигновенно...

        Коментар


        • #5
          До: Нова бета версия на Мапсорса - важни промени

          Сложих го, доста различно изглежда картата.

          Коментар


          • #6
            До: Нова бета версия на Мапсорса - важни промени

            Първоначално публикуван от alex_markov Преглед на мнение
            Сложих го, доста различно изглежда картата.
            След твоите думи се вгледах в румънската карта , че е 3Д... Наистина големи промени... А българската я нямам в 3Д - на Събин... за съжаление...

            Коментар


            • #7
              До: Нова бета версия на Мапсорса - важни промени

              Първоначално публикуван от gtsvg Преглед на мнение
              След твоите думи се вгледах в румънската карта , че е 3Д... Наистина големи промени... А българската я нямам в 3Д - на Събин... за съжаление...
              Аз пък Румънската нямам
              Но новият МапСорс е Значително по-бавен от старият, в Пъти!!!
              А ПЦ-то ми е от бързичките (надали са много подобните на него)

              Коментар


              • #8
                До: Нова бета версия на Мапсорса - важни промени

                Първоначално публикуван от alex_markov Преглед на мнение
                Аз пък Румънската нямам
                Но новият МапСорс е Значително по-бавен от старият, в Пъти!!!
                А ПЦ-то ми е от бързичките (надали са много подобните на него)
                Учудваш ме! Не съм голям разбирач в комповете, макар и да поназнайвам нещо . Намери ме в скайпа да си обменим инфо за техниките, ако не те затруднява...

                Коментар


                • #9
                  До: Нова бета версия на Мапсорса - важни промени

                  интересно дали Garmin са направили нещо по въпроса с разбиването на картите им в новата версия?Някой с впечатления по този въпрос?В смисъл да не се пре*** с тази нова версия и след това да се чудя от къде да си дръпна старата? ....

                  Коментар


                  • #10
                    До: Нова бета версия на Мапсорса - важни промени

                    Първоначално публикуван от asterix85 Преглед на мнение
                    интересно дали Garmin са направили нещо по въпроса с разбиването на картите им в новата версия?Някой с впечатления по този въпрос?В смисъл да не се пре*** с тази нова версия и след това да се чудя от къде да си дръпна старата? ....
                    Споко, на гармин не им дреме за разбиването на картите, нали продават GPS-си като полудели

                    Коментар


                    • #11
                      До: Нова бета версия на Мапсорса - важни промени

                      Ееиий, един легален софтуер имам и баш на него му намерИ кусур
                      6.14.0.1 си създаде отделна директория и работи паралелно с 6.13.7, в който OFFRM работи без никакви проблеми. Като изтрия OFFRM, 6.14.0.1 работи, ама наистина много бавно обновява картинката.
                      А иначе шаренко, красиво
                      Имате ли идея защо не харесва OFFRM-а?
                      Прикачени файлове

                      Коментар


                      • #12
                        До: Нова бета версия на Мапсорса - важни промени

                        Е няма ли кой да качи един screenshot, да видя дали има мисъл изобщо да си играя да я свалям.
                        Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                        Коментар


                        • #13
                          До: Нова бета версия на Мапсорса - важни промени

                          ---------------------ЛОШОТО------------------------
                          Не препоръчвам да си го инсталират хора, които едвам да подкарали предните версии (регистриране на карти в registry и т.н.) или се паникьосват и при всеки проблем пишат тук във форума неясни въпроси ("Мапсорса се скапа, помогнете"). Същото важи и за хора, които работят с големи карти, на компютри под 1 GHz и слаби нерви. Причините са:

                          1. Докато не разкарах половината карти все ми казваше коя не е наред. Аз за по-лесно ги махах (повечето съм ги слагал само за да видя какво представляват и какво съм свалил). Хубавото е, че ти казва коя карта не е наред. Махането го направих с Mapset Toolkit 1.20 (руска програмка).
                          В началото мислех, че не харесва карти, компилирани със cGPSmapper - но примерно BG TopoMaps 2.12 остана! Може би не харесва някоя от новите версии на cGPSmapper-а. Не знам - няма логика - би трябвало проблема да е в Registry, а не в IMG-файловете, затова теорията за cGPSmapper-а според мен отпада.

                          2. Работи точно 5 пъти по-бавно според мен -т.е. времето за изобразяване на BG TopoMaps. Представям си как ще е на големите карти!

                          3. Има някаква промяна в проекцията -дано не е бъг, заради widescreen монитора ми - просто картата в хоризонтална посока е разтегната спрямо старата версия.

                          4. Никаква промяна по бутоните на интерфейса, както твърдят (може би имат предвид "иконката на ЕХЕ-то"). Само заставката и иконката на ЕХЕ-то е различна.

                          5. Махнати са minimap size и terrain shading от диалога Preferences/Display.

                          6. Версията изтича след 20 дни.


                          ------------------------ ХУБАВОТО------------------
                          1. Antialiasing! Алилуя! Най-накрая. Да кажем, че образа изглежда много по-близо до XT-то на PPC. Не знам как изглежда новата програма на Гармин за РС - вероятно е също със замазване. Предполагам, че ако е написана читаво, то замазването може да го прави и видеокартата, за съжаление моя компютър е с вградено видео без hardware antialiasing. Мене лично ме съмнява да ползва OpenGL или DirectX обаче.

                          2. Поне изписва коя карта не харесва - крайно време беше. Естествено, пак не иска да се стартира, докато не се разкара картата (

                          3. Свястно инфо за картите - виж картинката.

                          4. След като направите маршрут (route), в неговият Route Properties има падащ списък за смяна на цвета му. Може да се види червеният маршрут на скриншота.

                          -------------------------------------------
                          Лично мнение:
                          Наличието на Antialiasing не е от съществена важност за съвременните компютри, тъй като повечето вече са с резолюция от 1280/1024 нагоре. Много е важно за PPC-та QVGA или автомобилните навигатори, и мисля, че до VGA резолюция има смисъл, може би до SVGA, обаче на съвременен монитор няма да видите много повече с тоя Antialiasing (замазването). Просто ми се струва, че след като е напуснал старият програмист, сега вече са намерили нов, който има нови идеи - не е зле да се развиват нещата - няма значение накъде! Нали така?

                          Определено Гармин продават машинки, и даже мисля, че разбиването на защитата им е вдигнало продажбите им (но не и на картите на "нещатните картографи").
                          Прикачени файлове
                          Последно редактирано от ynopum; 02-06-08, 07:20.

                          Коментар


                          • #14
                            До: Нова бета версия на Мапсорса - важни промени

                            Намерих причината са сгомнясването (четейки руските форуми):
                            Става въпрос за registry - "естествено"

                            Например за МапСорс версията 4.50 на картата на Събин, пътят трябва да е:
                            [HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Garmin\MapSource\Families\Bulgara with OffRoadMap\1]
                            Или оправянето може да стане, като се смени последият key с PID-то на картата.

                            Това важи за всички карти - просто този key трябва да е с име, равно на номера PID.

                            Сетъпа от линка, който беше даден тук във форума слагаше key "2" вместо правилният key "1". Разбира се старата версия не обръщаше внимание на тая щуротия, но сега имаме "ново двайсе".

                            Коментар

                            Активност за темата

                            Свий

                            В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                            Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                            Зареждам...
                            X