Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Играчка за мъже

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Играчка за мъже

    Казват хората, че колкото по порастват мъжете, толкова по скъпи стават играчките им. Моятя тема е за това. В случая, "играчката" е Патрул 260. Скъп е силно казано за джип почти набор на дъщеря ми, но за сметка на това с класически форми и конструкция, позволяваща безкрайни импровизации тип "направи си сам". Задачата беше освен занимателно хоби през дългите зимни месеци, когато няма какво да се прави, да се подготви един надежден, и отличаващ се класически автомобил, за каузата на любимото ми хоби, а тоест, природа и риболов, и свързаното с тях теглене на лодка и каравана.
    За целта на пътя ми се изпречи този Патрул. Осемнадесет годишен джип, и в добро и лошо състояние. Добрите му страни бяха като че ли в повече: без ръжда, свежа боя, отлична ходова част и трансмисия, добър мотор. Лошата: спукана глава, радиатор, неработещ виско- съединител, изтърбушени седалки, ръждясали фарове, и много други дребни забележки, присъщи на един 18г. джип. С две думи: типичен Патрул.
    Пробвах го, мислих пет минути, и го взех.
    Смятам че засега задачата е наполовина изпълнена. Остава: повдигане отпред и отзад, направа на експедиционен багажник, щнорхел, изнасяне на резервната гума отзад, монтаж на интеркулер, и сигорно още един куп други подобрения, защото живи и здрави зимата пак нещо ще трябва да се прави.
    В темата няма да ви занимавам с класическите ремонти и монтажи, а смятам да отбележа по детаилно нестандартните конструкции и решения, които аз съм взаимствал и импровизирал, влагайки собствените си умения, помощ и съвети от приятели, и не на последно място, това което съм прочел и видял тук.
    И така забавлението започва:
    Това беше, и това е сега.
    Прикачени файлове

  • #2
    До: Играчка за мъже

    Това не е ли твоя джип които имаш в момента???????

    Коментар


    • #3
      До: Играчка за мъже

      Ако съм разбрал правилно, смяташ че не се различава от първоначалния си вид.
      Последно редактирано от Аndro 160; 28-05-08, 16:44.

      Коментар


      • #4
        До: Играчка за мъже

        Първата ми работа беше да сменя фаровете. След обиколка по Симеон се сдобих с някакви, фар- крушка, без габарит. Пак от там взех и габарити, преценявайки че ще са подходящи за правоъгълния дизаин.След кратко колебание рещих да ги монтирам на бронята.
        Стоеше смешно, с малки гуми, прибрани навътре.Трябваше да се вземат спешни мерки.С фланците имах късмет, "Вромос" имаха, и станаха перфектно. Имах едни BF-MT 235/75/15, сложих ги временно. Горе, долу започна да придобива вид.
        Патрул 260 без яка броня отпред е престъпление. Дойде време да покажа някакви умения. Склада за метални тръби и профили е близо.Завърнах се доволен с ламарина 2мм., шина 50/3, и тръби 40/2, и 60/2. Нямам тръбогиб, но затова са колегите, оставих ги на Павката от Княжево да ги сгъне. Между другото Павката е Цар на ролбарите.
        Вижте снимките и после ще коментираме.
        Прикачени файлове
        Последно редактирано от Аndro 160; 28-05-08, 19:37. Причина: проблем с снимките

        Коментар


        • #5
          До: Играчка за мъже

          На последната снимка е леко повдигнат, и с 32 гуми.
          Грешката ми е че се събрах с едни типове, от които започнах да получавам някакви комплекси, така че за съжаление предстои " вдигане 2".
          Можете да споделите мнения кой вариант на бронята повече ви харесва. За себе си още не съм сигурен.

          Коментар


          • #6
            До: Играчка за мъже

            При мен нещо няма снимки
            о 88 з 417 оо 4 - Стоян

            Коментар


            • #7
              До: Играчка за мъже

              Колеги, имаше малък проблем със снимките, за това направих малка промяна.Сега всичко трябва да е наред.Ето още малко.
              Прикачени файлове
              Последно редактирано от Аndro 160; 28-05-08, 19:24.

              Коментар


              • #8
                До: Играчка за мъже

                Първоначално публикуван от Andro_Pajero Преглед на мнение
                На последната снимка е леко повдигнат, и с 32 гуми.
                Грешката ми е че се събрах с едни типове, от които започнах да получавам някакви комплекси, така че за съжаление предстои " вдигане 2".
                Можете да споделите мнения кой вариант на бронята повече ви харесва. За себе си още не съм сигурен.
                не го паркирай до УАЗ-а на Голди, че двата инча ще станат 6"
                ________________________________________________
                Subaru OUTBACK 2,5
                Hyundai TUCSON 2.0

                Коментар


                • #9
                  До: Играчка за мъже

                  Бравос,аз така подредено,ако можех да работя...Добре е старала бронята,внушително изглежда.
                  Онзи,който не слуша съвети е обречен да слуша упреци.

                  Коментар


                  • #10
                    До: Играчка за мъже

                    Първоначално публикуван от IvanIvanovi Преглед на мнение
                    не го паркирай до УАЗ-а на Голди, че двата инча ще станат 6"
                    До УАЗа не си го и помислям. Снощи обаче направих фаталната грешка да го паркирам до Патрула. Изкарах една неспокойна нощ.

                    Коментар


                    • #11
                      До: Играчка за мъже

                      Първоначално публикуван от taran Преглед на мнение
                      Бравос,аз така подредено,ако можех да работя...Добре е старала бронята,внушително изглежда.
                      Само така изглежда. В действителност е хаос. Технологията навсякъде е една и съща.

                      Коментар


                      • #12
                        До: Играчка за мъже

                        Сега да не си помислите, че претендирам да правя някакви уникални неща, не просто се забавлявам, въпреки че понякога ми идва в повече. Минава обаче известно време, и с още повече енергия и желание започвам пак.
                        Предполагам че има и други като мен, и се надявам тази тема да бъде винаги отворена за обмен на идеи и мнения.
                        От по горе показаното искам да отбележа един момент.
                        Трябваше да направя шаблон за извивката на броната. Нямах такъв опит, помислих малко и реших да направя кофраж, и да го отлея. За целта използвах гипс, получи се перфектно.

                        Коментар


                        • #13
                          До: Играчка за мъже

                          За шаблона съм оборудван-имам си специална джунжурия,за копиране на форми-чесно казано-не и знам името,нещо като гребен с подвижни зъби-притискаш към овала и имаш готов шаблон,с който да очертаеш.Ако не забравя,утре ще го снимам,да се види за какво става дума.
                          Онзи,който не слуша съвети е обречен да слуша упреци.

                          Коментар


                          • #14
                            До: Играчка за мъже

                            Първоначално публикуван от taran Преглед на мнение
                            За шаблона съм оборудван-имам си специална джунжурия,за копиране на форми-чесно казано-не и знам името,нещо като гребен с подвижни зъби-притискаш към овала и имаш готов шаблон,с който да очертаеш.Ако не забравя,утре ще го снимам,да се види за какво става дума.
                            я дя го видим алата ( алат = инструмент (турски))
                            интересно е

                            Коментар


                            • #15
                              До: Играчка за мъже

                              Първоначално публикуван от taran Преглед на мнение
                              За шаблона съм оборудван-имам си специална джунжурия,за копиране на форми-чесно казано-не и знам името,нещо като гребен с подвижни зъби-притискаш към овала и имаш готов шаблон,с който да очертаеш.Ако не забравя,утре ще го снимам,да се види за какво става дума.
                              Такъв вълшебен "копирач" нямам, а трябва. Давай го.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X