Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Помляха най-скъпото Ferrari

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Помляха най-скъпото Ferrari

    http://news.bg/article.php?cid=31&pid=0&aid=173867
    В САЩ помляха най-скъпото Ferrari в света


    В Малибу, САЩ стана автомобилна катастрофа, която най-вероятно ще стане един от най-известните случаи в автомобилната история.

    По време на състезание, при което собствениците на класни спортни автомобили се опитвали да изяснят чия кола е най-бърза, катастрофира най-скъпият модел от семейството на Ferrari - Ferrari-Enzo.

    Неговата цена е около 1 милион долара.

    Автомобилът се състезавал с Mercedes SLR, но водачът не могъл да овладее високата скорост - 190 км/час.
    В резултат колата излязла от автомобилното платно и се ударила в крайпътен стълб.

    Ударът бил толкова силен, че колата се разцепила на две. Шофьорът е избягал, полицията открила само Стефан Ериксон, който седял на мястото до шофьора, получил само леки драскотини.
    Той твърдял, че шофьорът е избягал, но според някои информации лично е седял зад волана на разбитата кола.

    Ferrari се смята за най-популярния производител на луксозни спортни автомобили в света. Всички коли от тази марка се правят по поръчка в завода в италианския град Маранело.

    За каросерията, салона и цветовата гама се грижи дизайнерската фирма Pininfarina, а двигателите, силно форсирани, V-образни, 8 или 12-цилиндрови, се произвеждат от Ferrari.
    Двигателят на модела Ferrari Enzo е с мощност 660 конски сили, което му позволява да развие скорост от 360 километра в час.
    B+

  • #2
    до колкото аз знам в Щатите има забрана (не знам дали в цялата страна или в определени щати)..та има забрана за каране на някой модели Ферари-та


    а тая колица като я гледам ми става жал
    като бях преди време в Монако за мача на армейците всичко под АУДИ го нямат за кола там......такива красиви и уникални коли имаше....за сметка на това пък движението в града беше спокойно...

    Коментар


    • #3
      Еми вижте го това в такъв случай:
      http://www.wreckedexotics.com/enzo/e...0205_003.shtml
      With only 353 miles on the odometer, this Enzo sustained approximately $400,000 in damages. Rumor suggests that this car was being driven by the owner's son. The owner apparently owns a huge RV manufacturing company or dealership. This is actually the 2nd Enzo to be wrecked. A yellow Enzo holds the honors as the first wreck (we're trying to get pictures of that one!)
      За непросветените сина на голяма компания(мякъде бях попаднал че собственика имал верига магазини в америка,но?) блъска второ! енцо, а и кой знае още колко суперколи е размазал преди това.

      Коментар


      • #4
        Дано и двете да са били в гаранция, ...
        БЕЗДРУМ-Но тълкувайки българския език, безпътието по-скоро е унило състояние на духа, когато просто се чудши какво да направиш в кофти
        (това е българска дума) ситуация (която пък не е българска дума).

        Коментар


        • #5
          Първоначално публикуван от другаря БЕЗДРУМ
          Дано и двете да са били в гаранция, ...
          За такава катострофа няма гаранция !
          Но пък такава кола без каско няма !
          [img]http://prikachi.com/files/1482881I.jpg[/img]

          Коментар


          • #6
            Дано и това е било застраховано
            B+

            Коментар


            • #7
              Много странно
              Да изгубиш контрол на такава кола при скорост 190км/ч трябва да си много зле с шофирането, струва ми се. Особено като се има предвид колко са гладки пътищата в щатите.
              2010 CRF 250 R

              Коментар


              • #8
                Никой не може да каже със сигурност... Колата е прекалено скъпа че да е масово разпространена, може пък да си има странности в управлението и в пътното поведение - има такива примери, всички си спомнят за Ауди ТТ например.
                Веднъж влюбен в американски автомобил след време с ужас установяваш че всичко най-прекрасно на този свят е или неикономично, или неекологично, или не се побира в гаража.

                Коментар


                • #9
                  Първоначално публикуван от Димитър
                  Много странно
                  Да изгубиш контрол на такава кола при скорост 190км/ч трябва да си много зле с шофирането, струва ми се. Особено като се има предвид колко са гладки пътищата в щатите.
                  Как са я изчислили, тая скорост ми е чудно... единствено шофера може да каже, ... със 190 може да се е ударила, но преди това с колко се е движила...???
                  Но едва ли и със 190 се е ударила, като гледам на тестовете за удар като ги ударят с 65 какво става,...
                  БЕЗДРУМ-Но тълкувайки българския език, безпътието по-скоро е унило състояние на духа, когато просто се чудши какво да направиш в кофти
                  (това е българска дума) ситуация (която пък не е българска дума).

                  Коментар


                  • #10
                    [quote="другаря БЕЗДРУМ"]
                    Първоначално публикуван от Димитър
                    Но едва ли и със 190 се е ударила, като гледам на тестовете за удар като ги ударят с 65 какво става,...
                    Гледай какво става с Smart-a! Това ще ти преобарне сякакви представи за удароустойчивост! И в един Авто Билд четох, за Smart ударен от камион и влачен няколко стотин метра (странично ( просто камиона не го видял ))! На Smart-a му нямаше нищо особенно!
                    RB Patrol Team

                    Коментар


                    • #11
                      Цялата работа е от масата Асене - той просто е лек, не може да натрупа достатъчно кинетична енергия. Мисля че ако му сложиш една тежка плоча на задницата и пак го блъснеш в препятствието ще стане на двуизмерно изображение на Смарт. И топчето за тенис на маса го биеш с все сила и се удря с голяма скорост в масата но му няма нищо, защото е относително здраво за теглото си. Иначе стъпваш отгоре и е като яйце...
                      Веднъж влюбен в американски автомобил след време с ужас установяваш че всичко най-прекрасно на този свят е или неикономично, или неекологично, или не се побира в гаража.

                      Коментар


                      • #12
                        Quadra, абсолютно си прав! Доколкото чух, тези Smart-e имали някаква клетка, която доста пазела ( затова и при челния удар с толкова голяма скорост, не се смачка самото купенце)
                        RB Patrol Team

                        Коментар


                        • #13
                          Всяка съвременна кола има такава клетка. Обаче по-големине имат по-дълъг капак и повече място за деформация, преди да стигнат до клетката. Това значи че обратното ускорение което развиват е по-плавно. При Смарта обаче почти няма деформируема зона, така че дори клетката да е здрава, самото спиране в препятствието е много по-рязко. Един вид връщаме се на старото положение когато колите се правеха просто здрави без деформируеми зони... Така че колкото и да го хвалят никога няма да е по-сигурен от една съвременна голяма кола, да не говорим какъв кошмар би настанал при верижна катастрофа и Смарта се окаже между два нормално големи и тежки автомобила (оставям настрана случаете да е между два американски пикапа )....
                          Веднъж влюбен в американски автомобил след време с ужас установяваш че всичко най-прекрасно на този свят е или неикономично, или неекологично, или не се побира в гаража.

                          Коментар

                          Активност за темата

                          Свий

                          В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                          Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                          Зареждам...
                          X