Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Нисан 4.2 Бензин "Да го направим"

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Нисан 4.2 Бензин "Да го направим"

    Както писах в една друга тема идеята е да поставим 4.2 бензинов двигател на дизелов Нисан 2.8 къса база.Та речено....сторено цялата работа отне 8 дни, 3ма човека, 1 електрокар ,10стина кибика и много поздрави на майките им Японски.За начало подредихме Нисаните един до друг и се почна... сваляш от единия и трупаш от страни ...сваляш от другия и слагаш на първия да ама то" не улазя Ва"и тъй 8 дена.Отделно трудност ни представляваше липсата на канал или повдигач но добре, че Геро вече си беше свършил работата и Нисана имаше 3" лифт и 35 тици гуми, че се лежеше спокойно отдоло.Представям Ви няколко снимки без коментар другите после по подробно ,че сега няма време.
    Прикачени файлове

  • #2
    До: Нисан 4.2 Бензин "Да го направим"

    Баси случая. Влече те яко. Браво.
    За заеми и кредити поискани от лица с които нямам кръвна връзка не отговарям.

    Работя бързо, евтино и качествено. Можеш да избереш две от трите опции.

    Коментар


    • #3
      До: Нисан 4.2 Бензин "Да го направим"

      Браво момчета,бая зор сте видели ама си струва! Колко коня е бензиновия мотор? И на мене ми се въртят разни идеи да напъхам на моята тойота(2.4)едно V8 или резервния 4.2 дизелак от 80-ката,та мога да намина да ви открадна патента
      8777203908

      Коментар


      • #4
        До: Нисан 4.2 Бензин "Да го направим"

        На края се получи ето това.
        Прикачени файлове

        Коментар


        • #5
          До: Нисан 4.2 Бензин "Да го направим"

          Първоначално публикуван от DIDOSKIN Преглед на мнение
          Браво момчета,бая зор сте видели ама си струва! Колко коня е бензиновия мотор? И на мене ми се въртят разни идеи да напъхам на моята тойота(2.4)едно V8 или резервния 4.2 дизелак от 80-ката,та мога да намина да ви открадна патента
          170 коня но невероятен въртящ момент.

          Коментар


          • #6
            До: Нисан 4.2 Бензин "Да го направим"

            аз видях машинката на живо, очерователна беше. тихичко вътре в купето, да не му се надяваш на двигателчето
            One Planet, One Internet!
            We Are All Connected!

            Nissan Patrol GR Y61 RB25DET NEO(Skyline)

            Коментар


            • #7
              До: Нисан 4.2 Бензин "Да го направим"

              Дай повече снимки, че и аз започвам същата операция. Но приемника ще бъде Y61.

              Коментар


              • #8
                До: Нисан 4.2 Бензин "Да го направим"

                Хич нее зле пробва ли го вече по черно как се държи на асвалт с разхода как е
                Човек се учи с много практика:D

                Коментар


                • #9
                  До: Нисан 4.2 Бензин "Да го направим"

                  Първоначално публикуван от hristo20000 Преглед на мнение
                  Хич нее зле пробва ли го вече по черно как се държи на асвалт с разхода как е
                  Никаква липса на мощност не се усеща и в екстремни ситуаций.На 3000 об. върви с 150 км.с гуми 35.

                  Коментар


                  • #10
                    До: Нисан 4.2 Бензин "Да го направим"

                    150kм 3000об/мин, това на 6-та предавка ли е ,а и 35-ци сметна ли правилно 15-те % разлика в километража?
                    Не се засягай ,ама малко множко ми се вижда.Като се прибирам към Силистра ще мина да ме повозиш.
                    8777203908

                    Коментар


                    • #11
                      До: Нисан 4.2 Бензин "Да го направим"

                      Браво ! Добре е станал !
                      Между другото това е първият Патрул на който нямаше и грам "тетанус" !!!
                      С високото окачване дето му го сложихме и тези 35-ци е брутален !
                      Човек първо е изобретил колелото а после премазаните животни !

                      Коментар


                      • #12
                        До: Нисан 4.2 Бензин "Да го направим"

                        Първоначално публикуван от DIDOSKIN Преглед на мнение
                        150kм 3000об/мин, това на 6-та предавка ли е ,а и 35-ци сметна ли правилно 15-те % разлика в километража?
                        Не се засягай ,ама малко множко ми се вижда.Като се прибирам към Силистра ще мина да ме повозиш.
                        Колега ,вземи попрочети малко за този двигател тук във форума.Уникално ниско оборотен е!
                        Гена , приготви си билетчета - стана атракцион
                        PATROL 2.8TD КЪСА БАЗА -МАЛКО ПИПНАТ
                        КТМ 990 ADVENTURE , SUZUKI DRZ400-E,YAMAHAYZ250F
                        0899187766

                        Коментар


                        • #13
                          До: Нисан 4.2 Бензин "Да го направим"

                          Прав е Чуров, а колегата по-горе е точен! На нашият такъв Патрул (автоматик) със стандартните корона и пиньони (3.9) и гуми 33.4" при 100 км/ч (по GPS) беше с ~1700об/м
                          след смяна на корона и пиньон с 4.56 при 100км/ч е с ~2000об/м... т.е. при 150 е логично да е с 3000 об/м...

                          Най-отговорно заявявам че няма друг двигател с такава мощ в ниските... нито дизел нито бензин...
                          VPetrov.photography

                          Коментар


                          • #14
                            До: Нисан 4.2 Бензин "Да го направим"

                            150 на 3000 об.е по километраж ще го проверя и с gps и ще ви пиша,този е с ръчна кутия а до колкото са рядкост.

                            Коментар


                            • #15
                              До: Нисан 4.2 Бензин "Да го направим"

                              Започвам монтаж на лебедка 12000 Т-МАХ и шнорхел.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X