Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Tips & Tricks

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    Re: Tips & Tricks

    За смазване на жилата от около 4 г. ползвам приспособлението показано на снимките. Донесоха ми го от Гърция за около 6 или 8 Е не помня вече. Откакто го имам смазването и на най спечените жила е лесна работа. Просто затягам приспособлението на края на бронята( така че жилото с пъпката да стърчи от единия край), пъхвам тръбичката на спрея (WD40 или подобен) в дупчицата на приспособлението, и пръскам докато пробие от другия край на бронята смазката. Спрея създава достатъчно налягане и за най клеясалите жила.
    Прикачени файлове
    "Do not correct a fool, for he will hate you;
    Correct a wise man, for he will appreciate you."

    Коментар


    • #17
      Re: Tips & Tricks

      Нека издам един трик за съединители.
      Имах сузуки др600,на тези мотори съединителите са им адски слаби,и ми пребоксува,та какво направих.
      Разглобих го и се оказа че няма феродо,никакво,вкъщи имах лист текстолит дебелина около 1мм,на струг ми изрязаха дискове от него и ги сложих на местата където трябваше да има феродо,не знаех дали ще стане но опитах,резултатът беше зашеметяващ,от този момент доката го продадох съединителя нито веднъж не приплъзна пробуксуса или нещо подобно.
      След това го правих и на други мотори резултатът е много добър и евтин
      MG RACING

      Коментар


      • #18
        Re: Tips & Tricks

        сега прочетох темата.и за маста да кажа свинската мас да не е солена щото от солта ръждясва аз мажа всички гумички на спирачни помпи с маз.сащо и болтове които са изложени на атмосферни условия.по лесно се развиват след това

        Коментар


        • #19
          Re: Tips & Tricks

          Първоначално публикуван от stanislav_7140 Преглед на мнение
          Нека издам един трик за съединители.
          Имах сузуки др600,на тези мотори съединителите са им адски слаби,и ми пребоксува,та какво направих.
          Разглобих го и се оказа че няма феродо,никакво,вкъщи имах лист текстолит дебелина около 1мм,на струг ми изрязаха дискове от него и ги сложих на местата където трябваше да има феродо,не знаех дали ще стане но опитах,резултатът беше зашеметяващ,от този момент доката го продадох съединителя нито веднъж не приплъзна пробуксуса или нещо подобно.
          След това го правих и на други мотори резултатът е много добър и евтин
          Това си е мизерен номер

          На КТМ-а ми предния собственник е направил точна такава мизерия !!!
          След като се е изтъркал най-горния слой на текстолита е останал
          слой много здрав. И така алуминиевите дискове бяха изтъркани като
          ножчета за бреснене.
          И от целия тарикатлък ,вместо само феродови дискове ,купих цял комплект за скромната сума от $170.

          Този "трик" се направо ПРЕЕБИ Другарче

          Коментар


          • #20
            Re: Tips & Tricks

            Първоначално публикуван от Венци- малкия Преглед на мнение
            Това си е мизерен номер

            На КТМ-а ми предния собственник е направил точна такава мизерия !!!
            След като се е изтъркал най-горния слой на текстолита е останал
            слой много здрав. И така алуминиевите дискове бяха изтъркани като
            ножчета за бреснене.
            И от целия тарикатлък ,вместо само феродови дискове ,купих цял комплект за скромната сума от $170.

            Този "трик" се направо ПРЕЕБИ Другарче
            Алуминиевите дискове и без такъв номер се изтриват като бръснарски ножчета. Дисковете на съединителя на кросовите мотори си е консуматив. (то кво ли не е консуматив при тях де )


            Ще споделя един номер който правя за да си запазя новички по-дълго време пластмасите на мотора. Взимам самозалепващо фолио с подходящ цвят, и сушоара на жена ми. Свалям примерно задния калник, измивам го хубаво и го тръквам леко с водна шкурка 2000 за да се загладят нервностите и драскотините. После подсушавам и си изрязвам от фолиото парче с нужния ми размер за да покрие калника. Лепвам от единия край фолиото за калника и с нагряване и търкане лепя фолиото така, че да не остава въздух и да е плътно навсякъде по повърхността. Резултата е много добър. Пластмасата е запазена от преки слънчеви лъчи и се запазва гъвкава, освен това изглежда като нов. Като се надере фолиото - сменям го с ново

            Този номер е най-подходящ за предния номер и задните панели защото са по-равни и обикновено се залепват номерата там. Става и за калниците, но е доста по-трудно за изпълнение.
            Панелите на радиаторите също е добре да имат фолио, но там трябва да е от тези по-специалните, защото там колената постоянно трият повърхността и е нужно нещо износоустойчиво. Порблема е, че са скъпички.
            2010 CRF 250 R

            Коментар


            • #21
              Re: Tips & Tricks

              димитър е забравил да ви спомене че тази операция особенно по по закривените детайли -до сега съм виждал само него да я прави така качественно -иска много търпение нерви и челъм ..лично аз не мога да го направя-виж той мноо майсторски ги изпипва

              Коментар


              • #22
                Re: Tips & Tricks

                Тука в Сандански по едно време имаше няколко таксита "пребоядисани" по тази технология!
                Искам да споделя един опит ,който може да бъде полезен на собствениците на ХТ 600, ХТЗ 660 и др. които са с хартиен въздушен филтър! Преди време бях изхвърлил стария си филтър, щото според мене за нищо не ставаше вече, а едно приятелче го взе и после ми се похвали че го е изпрал и го е сложил на ХТ-о си. Погледнах много критично тогава на това, щото не обичам такъв сорт икономии дето понякога излизат през носа на българина икономист ( то иначе филтъра не е евтин де 32-33лв. а по наште пътища, да не говорим пък за черен път...). Обаче преди около месец реших да си проверя моя филтър и открих че направо се е циментирал от прах ( то и мотора в последно време нещо недоволстваше). Нямах нов ,и трябваше да поръчам и да чакам докато донесат, та реших да пробвам с пране.
                Накиснах филтъра в леген с топла вода и избелващ прах за пране, за около 15 мин. водата стана на кал. Смених водата с нова , сложих още прах за пране, хванах филтъра за пластмасата и започнах да го въртя в двете посоки из легена , така че водата да преминава през хартията. След малко време филтъра стана бял и изглеждаше като нов. Изплакнах го обилно с душа ( от типа душове "телефонна слушалка"), като внимавах струята да нее много силна и да разкъса хартията. Оставих филтъра да изсъхне на слънце за 1 ден (приятелчето го беше сушило на парното, ама аз нямам). След внимателен оглед да няма скъсано, монтирах филтъра на мотора, като предварително намазах дунапрененото уплътнение с гъсто масло, а и изчистих старателно филтърната кутия. Омаслих леко стените на филтърната кутия от вътре за да видя дали след време филтъра ще пропусне фин прах. На приятелчето се е скъсало дунапрененото уплътнение при прането ама той го сменил с лента дунапренена за уплътняване на прозорци от тая самозалепващата.
                В заключение искам да кажа че карам с този филтър повече от месец, прах не е пуснал, а мотора върви и харчи бензин като с нов филтър, и мисля когато се изцапа да повторя процедурата!
                Само оглеждайте филтъра внимателно дали е здрав, че съм виждал такъв , толкова изгнил че се разпадаше при допир ( стария филтар на гореспоменатото приятелче)!
                "Do not correct a fool, for he will hate you;
                Correct a wise man, for he will appreciate you."

                Коментар


                • #23
                  Re: Tips & Tricks

                  ПРЕДИ


                  СЛЕД

                  2010 CRF 250 R

                  Коментар


                  • #24
                    Re: Tips & Tricks

                    Добър си ! Обаче имаш малко въздух останал, може да пробваш да го изкараш като пукнеш мехурчетата с карфица (много остра), докато е прясно залелено фолиото т.е докато лепилото е меко още (понякога доста време кара ,ако не е седял на слънце мотора ,та да се изпече).
                    "Do not correct a fool, for he will hate you;
                    Correct a wise man, for he will appreciate you."

                    Коментар


                    • #25
                      Re: Tips & Tricks

                      Първоначално публикуван от sl.daskalov Преглед на мнение
                      ... Обаче имаш малко въздух останал, може да пробваш да го изкараш като пукнеш мехурчетата с карфица (много остра), докато е прясно залелено фолиото т.е докато лепилото е меко още (понякога доста време кара ,ако не е седял на слънце мотора ,та да се изпече).
                      Ако трябва съвсем да няма въздух ще седя цяла вечер в мазето Досегашния ми опит сочи, че е по-добре да не се правят дучици иначе от тях след време започва да влиза въздух и да се разкъсва фолиото когато се мие с водоструйка. Жалко, че забравих да го снимам преди да сваля старото фолио - там се виждаше добре за какво говоря Калника е налепен набързо, че ми беше писнало от лепенето на двата странични панела и предния номер преди това Има и нещо друго - само след едно каране из яка кал и трънаци и вече не личи ни въздух ни нищо
                      2010 CRF 250 R

                      Коментар


                      • #26
                        Re: Tips & Tricks

                        Преди няколко дни като сменявахме с Фен хр лагерите на главините му и се сбъскахме със следният проблем,не успяхме да избием лагерите на главината,между двата лагера има втулка и не може да се чука и избива и тогава се сетих за стар и изпитан метод, той е следният:

                        С електрожена са прави плътна заварка на лагера между външната и вътрешната черупка,ри съчмите,като се внимава да на се завари за каплата.След завършване на заварката,обръщате каплата и лагера изпада сам.Поне при мен винаги става.

                        Успех
                        MG RACING

                        Коментар


                        • #27
                          Re: Tips & Tricks

                          Sl.Daskalov чувал съм, че не е хубаво да се ползват перилни препарати за миенето на филтъра, има абразивни частици в тях и може да попаднат в двигателя. Най-добре с препарати подобни на Меглиото, не са скъпи, много добре отстраняват маслото, и не са агресивни за двигателя ако попаднат евентуално. Може и с геловете за миене на чинии, но размити с вода(имат доста силни ПАВ и отмиват мазнините).

                          Коментар


                          • #28
                            Re: Tips & Tricks

                            Да за дунапренен филтър и аз съм чувал че не е хубаво да се ползват прахове за пране, защото тези абразиви могат да попаднат на дълбоко в дунапрена да си останат там и след изплакването, и след време да бъдат засмукани от двигателя. Това обаче ми звучи малко вероятно защото нали филтъра се маже с много гъстото и лепкаво филтърно масло, което даже и да има такива частици ще ги слепи в дунапрена!
                            Обаче аз говорех за хартиен филтър ,който е за еднократна употреба и изобщо не е предвиден за пране! Даже и да има абразивни частици те ще останат на повърхността на филтърната хартия (както остава прахоляка) и ще бъдат отмити при обилното изплакване с умерено силна струя вода !
                            "Do not correct a fool, for he will hate you;
                            Correct a wise man, for he will appreciate you."

                            Коментар


                            • #29
                              Re: Tips & Tricks

                              Сега се сетих за един трик който ми го каза моторист но 60 и няколко години:
                              Никога не затягайте ръчките на съединителя и на предната спирачка много,затягайте ги толкова за да може да се местят нагоре-надолу с определено усилие,това се прави с цел като не дай Боже паднеш или мотора падне да не се счупи дръжката а само да се измести,после наместваш и продължаваш,
                              Преди всяко падане означаваше нова дръжка но откакто прилагам този метод на затягане не съм чупил дръжка
                              MG RACING

                              Коментар


                              • #30
                                Re: Tips & Tricks

                                ето снимки на самосделания от бутилка кола предпазител за задния шок..между другото все пак си поръчах и нов от гоблин ..




                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X