Обява

Свий
Няма добавени обяви.

7 и 8 юни - Сбирка на ЛР Ентусиастс в Стара планина.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • 7 и 8 юни - Сбирка на ЛР Ентусиастс в Стара планина.

    Колеги, темата произлиза от тук -http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...&postcount=301. Идеята е освен малко купон, да се организираме и да свършим едно родолюбиво дело. Пък после да спим на палатки, да пийваме около лагерния огън и да си бръщолевим с кеф.

    Та колеги, идеята е да си направим купон на страхотно място - каране , барбекю и пийване и в същото време да отделим усилия и средства за поддръжката на един паметник, част от нашата история. За карането и красотата на околната местност няма да говоря, вижте прикачената снимки( от есента на 2006,гледка на север от главното било, опитах да кача и още снимки, но има проблем). Идеята е да се съберем в Златица, оттам по асфалт до хижа Мургана, после през невероятната красота на главното Старопланинско било покрай върховете Говедарника и Баба да стигне хижа Чавдар и в долината под нея или пък на поляната до нея да направим бивак. А паметника е на самото било и е на близо 800 загинали руски войни през Руско-Турската война. Поради отдалечеността му е доста занемарен, обрасъл със саморасли борчета, които трябва да пресадим, ограден с ръждива оградка, плачеща за боядисване, и имащ нужда от една пейка поне, където да поседне някой турист.
    Прикачени файлове
    Последно редактирано от Lazar; 21-05-08, 19:38. Причина: по-подробна информация
    LZ1LRE, Range Rover 300Tdi
    www.ADV-Bulgaria.com

  • #2
    До: 7 и 8 юни - Сбирка на ЛР Ентусиастс в Стара планина.

    7 и 8 юни е добре. И аз ще взема акумулаторна бормашина.
    "Land Rover не губи масло, той маркира територия."

    Искам България чиста!!!

    Коментар


    • #3
      До: 7 и 8 юни - Сбирка на ЛР Ентусиастс в Стара планина.

      Колеги, за работата по паметника ще ни трябват няколко здрави лопати и кирки за пресаждане на 10-ина саморасли борчета, акумулаторни бормашини с телени четки за сваляне на ръжда и малко едра шкурка. Аз ще взема няколко кутии боя и четки, за да боядисаме оградката и някаква дъска за горния плот на пейката. Разчитам на Вельо за 15-ина едри пирона. Аз ще нося и резачка, но не е зле да има поне още една.
      Носете си вода, тъй като по билото няма извори и водата е кът. За бивака и барбекюто си знаете. Като наближи времето, ще организираме часа и мястото на срещата.
      LZ1LRE, Range Rover 300Tdi
      www.ADV-Bulgaria.com

      Коментар


      • #4
        До: 7 и 8 юни - Сбирка на ЛР Ентусиастс в Стара планина.

        Аз също планирам да дойда (със семейството) ако някакви служебли или неотложни лични ангажименти не ме откажат.
        По този повод ще взема кирка малка и голяма, лопатки 2 малки (едната е от военните), бичкия истинска Bahco (Сандвик), пирони също имам, тесла. Мога да взема също и един свредел ф15 см, с който си пробивам дупки за колове и си засаждам дървета - много е удобен и за нула време дупча с него (стига да няма камъни).
        Също ще се взема и желанието за сериозна работа.
        Мога още доста неща да взема - имам работилница, ама то ще се разбере по-натам.

        За Злати - не е ли по-добре да вземем и грунд и да го минем една ръка грунд, пък на следващия ден с боя. Мисля че така ще е по-добре - ако се прави да се направи както трябва.

        А и още нещо ми хрума да обсъдим - добре ли ще бъде да забием там една табелка някаква, че обекта е ремонтиран едикога си от ЛР Ентусиасти а?
        Последно редактирано от Радослав Райчев; 23-05-08, 09:20.
        Клуб Ленд Ровър Ентусиастс България
        LR Discovery 1, 1993, 200 TDI с разбит лагер на раздатката към преден кардан 23.10.2009
        Да живееш над възможностите си води до зависимости вместо до независимост.

        Коментар


        • #5
          До: 7 и 8 юни - Сбирка на ЛР Ентусиастс в Стара планина.

          Табелка ще има, най-вероятно от нас и Мото Пфое, които ще финансират боята и част от инструментите. Грунд не можем да сложим, защоно няма да спим близо до паметника и трябва да свършим за няколко часа. Пък и оградката има някаква боя, останала тук-там. Ако няма да ти е в тежест, вземи свередела, въпреки че почвата е малко камениста.
          И да върнеш солницата!!!
          Като цяло предвиждам ремонта да ни отнеме не повече от 3 часа, съчетан с обяд и пикник на мястото. Напомням, около паметника няма вода, носете си. В краен случай бира.
          LZ1LRE, Range Rover 300Tdi
          www.ADV-Bulgaria.com

          Коментар


          • #6
            До: 7 и 8 юни - Сбирка на ЛР Ентусиастс в Стара планина.

            Продава се боя 3 в 1 - преобразувател за ръжда, грунд и боя в едно. Казва се Протекта, на Оргахим е и струва 6-7лв за половин литър. Нанася се без никаква предварителна подготовка. Не пречи, все пак, да се мине оградата с телена четка, за да не стане релефна от ръждата след боядисването. Проблемът е, че в София не съм виждал - купувал съм от Русе.

            Коментар


            • #7
              До: 7 и 8 юни - Сбирка на ЛР Ентусиастс в Стара планина.

              В Практикер има колкото щеш. А някой беше писал, че точно с Протекта си боядисал оградата и държало много добре.

              Коментар


              • #8
                До: 7 и 8 юни - Сбирка на ЛР Ентусиастс в Стара планина.

                Първоначално публикуван от Lazar Преглед на мнение
                В Практикер има колкото щеш. А някой беше писал, че точно с Протекта си боядисал оградата и държало много добре.
                Какъв Практикер / любим магазин - действа ми като на блондинка козметичен такъв/ Протекта я има във всяка квартална железария / политика на Оргахим/. При мен е ползвана при багажник и булбар. Много добра. Недостатък-няма МАТ изпълнение.
                За жалост продадох старото муле след 12 годишна езда. Утехата е, че отива при ловец.

                Коментар


                • #9
                  До: 7 и 8 юни - Сбирка на ЛР Ентусиастс в Стара планина.

                  Разбрах, щи купя 2-3 кила Протекта и кило разредител за нея. И 5-6 четки. Преди година и половина и Венци Петров беше с нас и обеща да постне и от неговите снимки, щото той снима и самия паметник, аз имам само пейзажи.
                  LZ1LRE, Range Rover 300Tdi
                  www.ADV-Bulgaria.com

                  Коментар


                  • #10
                    До: 7 и 8 юни - Сбирка на ЛР Ентусиастс в Стара планина.

                    Имам едно питане:
                    Някой ще води ли деца? Колко големи? Може и на лични.
                    Защото аз се замислям. Маршрутът явно е проиграван. Тежък ли е, предвид капналите валежи. Доколкото знам на север от Златица е х. Свети Плащ / на 10км./, а до там настилката е макадам. Дайте конкретни данни за терена. Ще има ли местен, който да "прогони" маршрута?-май имаше едно Дискавъри от форума в Златица.
                    Не ме разбирайте погрешно, но е добре да се има поне бегла представа за настоящата ситуация, а за непредвидените обстоятелства - то те затова са такива.
                    За жалост продадох старото муле след 12 годишна езда. Утехата е, че отива при ловец.

                    Коментар


                    • #11
                      До: 7 и 8 юни - Сбирка на ЛР Ентусиастс в Стара планина.

                      Аз ще водя сина ми - 2г. и 2м. Сестра ми,която също ще водя е на 21.
                      Последно редактирано от velio; 24-05-08, 21:46.

                      Коментар


                      • #12
                        До: 7 и 8 юни - Сбирка на ЛР Ентусиастс в Стара планина.

                        Първоначално публикуван от velio Преглед на мнение
                        Аз ще водя сина ми - 2г. и 2м. Сестра ми е на 21.
                        И к'во сега? От втората част на поста трябва да изпаднем в дилема ли? С Деца или не?
                        Майтапя се. По всяка вероятност аз ще бъда с една жена и две моми - на 8 и 4 г.
                        За жалост продадох старото муле след 12 годишна езда. Утехата е, че отива при ловец.

                        Коментар


                        • #13
                          До: 7 и 8 юни - Сбирка на ЛР Ентусиастс в Стара планина.

                          Хижа Свищи плас е доста на изток от нашия маршрут. Ние от Златица потегляме към прохода Кашана, който води за Етрополе и оттам на запад към хижите Мургана и Чавдар. Пътят не представлява никаква трудност, само ако има много обилни валежи, на слизане към село Буново в неделя може да се наложи да се измърляме на две-три места в кал. В по-голямата си част маршрута и проходим и за по-височка лека кола тип Москвич. Минавал съм го, последно есента на 2006 и не очаквам някакви проблеми, няма реки, камъняци, странични наклони или други проблемни места. По билото на планината строят ветрови генератори, а и двете хижи са често посещавани с превозни средства. С две думи, пътищата се използват и поне отчасти поддържат.
                          Между другото, днес се качих до връх Мургаш, времето беше топличко и нямаше и грам останал сняг. Така че и ние със сигурност няма да срешнем, а очаквам и да ни е комфортно на палатките вечерта.
                          LZ1LRE, Range Rover 300Tdi
                          www.ADV-Bulgaria.com

                          Коментар


                          • #14
                            До: 7 и 8 юни - Сбирка на ЛР Ентусиастс в Стара планина.

                            И колеги, то време има, но ако искате, дайте да се преброим поне за оринетир. Вельо, Радо, Станимир( нали така се казва С-гул) и моя милост. Дотук 4 автомобила.
                            LZ1LRE, Range Rover 300Tdi
                            www.ADV-Bulgaria.com

                            Коментар


                            • #15
                              До: 7 и 8 юни - Сбирка на ЛР Ентусиастс в Стара планина.

                              Първоначално публикуван от zzlatev Преглед на мнение
                              .........., Станимир( нали така се казва С-гул) .................
                              Не. Цветозар. И понеже е дълго - Цецо.
                              Та така. Дотук 4 коли.
                              За жалост продадох старото муле след 12 годишна езда. Утехата е, че отива при ловец.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X