Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Може ли ФТ7800 да работи в GMRS обхвата?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Може ли ФТ7800 да работи в GMRS обхвата?

    Имам две радиостанции на Униден работещи на GMRS и искам да си взема мобилно радио Yaesu FT-7800R. Във фирма Интегра ми казаха че може да се преспособи (разширят честотите) за 462 Mhz, но аз искам да попитам и тук за да със сигурен че не си давам парите на вятъра.

  • #2
    До: 144-145 MHz

    Първоначално публикуван от alexmitrany Преглед на мнение
    Имам две радиостанции на Униден работещи на GMRS и искам да си взема мобилно радио Yaesu FT-7800R. Във фирма Интегра ми казаха че може да се преспособи (разширят честотите) за 462 Mhz, но аз искам да попитам и тук за да със сигурен че не си давам парите на вятъра.
    Може, става. Аз ползвах FT8800 по същия начин, но не ти го препоръчвам, защото GMRS работи между каналите на мобифоните - и на теб ще ти правят смущения и ти на тях.

    Коментар


    • #3
      До: 144-145 MHz

      От Интегра ми казаха че 7800 е най-подходящ зашото работи на 2 честоти и бил по добър в 430-470 Mhz обхват. А и цената е добра 189Е. А мобифоните нали вече са на доизживяване.
      Последно редактирано от alexmitrany; 20-05-08, 14:39.

      Коментар


      • #4
        До: Може ли ФТ7800 да работи в GMRS обхвата?

        На доизживяване са ама си работят.

        В гората GSM-ите обикновено нямат покритие, но мобифоните имат през повечето време.
        Клуб Ленд Ровър Ентусиастс България
        LR Discovery 1, 1993, 200 TDI с разбит лагер на раздатката към преден кардан 23.10.2009
        Да живееш над възможностите си води до зависимости вместо до независимост.

        Коментар


        • #5
          До: Може ли ФТ7800 да работи в GMRS обхвата?

          Щом са ти казали от Интегра така ,взимай .Предполагам че си радиолюбител и имаш разрешително!!!!За този мобилна станция ли говориш???
          http://www.rigpix.com/yaesu/ft7800h.htm

          Коментар


          • #6
            До: Може ли ФТ7800 да работи в GMRS обхвата?

            Още не съм станал радио-любител , но имам такова желание. Да за тази станция питах само че модела е 7800R който ми предлагат от там. За горния диапазон 430-470Mhz трябва ли ми разрешително за радио-любител?

            Коментар


            • #7
              До: Може ли ФТ7800 да работи в GMRS обхвата?

              Първоначално публикуван от alexmitrany Преглед на мнение
              За горния диапазон 430-470Mhz трябва ли ми разрешително за радио-любител?
              Да!

              Коментар


              • #8
                До: Може ли ФТ7800 да работи в GMRS обхвата?

                Онзи ден си купих ФТ7800 и вече го монтирах. От интегра ми го нагласиха така че да имам запаметени каналите на ръчното Униденче. Всичките 22 канала стават. То работи на GMRS 462Mhz. Искам да попитам с кои бутони се отключва радиото и какви са комбинациите за влизане в менюто.

                Коментар


                • #9
                  До: Може ли ФТ7800 да работи в GMRS обхвата?

                  Е, защо не попита в Интегра? Те му знаят и "кътните зъби"

                  Коментар


                  • #10
                    До: Може ли ФТ7800 да работи в GMRS обхвата?

                    Онзи ден си взех меню на български за радиото и сега го разучавам. Малко е сложно, но ще му хвана цаката. бНякой знае ли на кой честоти мога да срещна хора от форума?

                    Коментар


                    • #11
                      До: Може ли ФТ7800 да работи в GMRS обхвата?

                      Повечето хора от форума работят на PMR446. Обаче за това трябва стъпка 6.25kHz, а yaesu-то не знам дали има.

                      Иначе честотите са 8 на брой от 446.00625 през 12.5KHz.

                      Някои ловци работят на GMRS. Старозагорци някъде на 450-480.

                      Изобщо цари пълен безпорядък.

                      Вземи един изпит за любител. Елементарно е. Има изпит на 14-ти в Казанлък. Тестовете ги има на сайтама КРС - www.crc.bg. Звънни и ги питай дали още можеш да се запишеш.

                      Аз ще ходя.
                      Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                      Коментар


                      • #12
                        До: Може ли ФТ7800 да работи в GMRS обхвата?

                        За съжаление няма да имам време тъй като съм на работа. Като съм по свободен ще се заинтересувам за този лиценз.

                        Коментар


                        • #13
                          До: Може ли ФТ7800 да работи в GMRS обхвата?

                          hi,
                          да налея още масло в огъна...GMRS обхвата е незаконен в БГ..ФАКТ!!!

                          Коментар


                          • #14
                            До: Може ли ФТ7800 да работи в GMRS обхвата?

                            Първоначално публикуван от bay-petko Преглед на мнение
                            hi,
                            да налея още масло в огъна...GMRS обхвата е незаконен в БГ..ФАКТ!!!
                            Бай Петко, има ли форум дето да не си го написал това?
                            Изкушавам се да пусна линкове към всичките теми в които си засегнал този общоизвестен факт!!
                            То и СВ-то е за некомерсиално приложение ама такситата го ползват.На PMR-a не е законно да има репитери ама аз знам поне два.Един на Банско(направен от наш колега радиолюбител) и един тук в София дето го ползва кой ли знае кой.Темата за хаоса в нашия ефир е безкрайна.Но както се казва тук във форума....това е изкуствено създаден проблем, който после ще бъде решен
                            Eдинственото и достатъчно условие за да повярваш на нечии глупости е ти да си по-тъп от този който ги е казал.

                            Коментар


                            • #15
                              До: Може ли ФТ7800 да работи в GMRS обхвата?

                              Абе, верно. Наскоро забелязах, че от технополисите са изчезнали всички GMRS станцийки...

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X