Обява

Свий
Няма добавени обяви.

120 L

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    До: 120 L

    Абе май не е това с гарнитурата - така съм сделкал системата че маркучето от най-високата точка /на термостата/ отива в разширителния съд над него и се саообезвъздушава. И помпата май дебит си има - вентилатора върти кат луд ама не смогва , а него го включва датчика на радиатора. Изглежда карбураторите дето ги сложих вдигат мощността и от там е част от белята.

    Малко ми е притеснено щото се разгоря дискусия в тема отворена от колега по друг повод а и форума е офроуд ... а машината си е шосейна.

    Независимо от това - приемам всякакви забележки и съвети.
    0888932647

    Никога не се страхувай да правиш това, което не умееш. Помни, че Ноевият ковчег е направен от любители. Професионалистите са построили "Титаник".

    Коментар


    • #32
      До: 120 L

      В такъв случай или радиаторът не се обтича добре или е малък. След като включвателят на вентилатора сработва, значи до радиатора стига гореща вода.
      А той явно не смогва да и свали температурата. Не мисля, че от карбураторите е проблема.
      Колкото до темата на колегата - мисля, че няма да ти се сърди От твоята конструкция може да ползва голяма част.
      "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

      Коментар


      • #33
        До: 120 L

        АХА.

        Монтирам втори вентилатор и още въздухозаборници утре или вдругиден пък ще видим.

        А той колегата хлап4о е пуснал тема и не го виждам никакъв.

        ХЛАП4000000000 къде си бе?
        0888932647

        Никога не се страхувай да правиш това, което не умееш. Помни, че Ноевият ковчег е направен от любители. Професионалистите са построили "Титаник".

        Коментар


        • #34
          До: 120 L

          Знаеш ли - опитай с още един радиатор от другата страна на двигателя. Вентилаторите наистина от един момент нататък пречат, а доколкото виждам няма как при този дизайн да направиш въздухозаборници с нужните размери.
          При Шкода 1000мб и 100S радиаторът също е отзад и има решетки отстрани, през които постоянновъртящият се вентилатор (ремък) смуче въздух. В интерес на истината с тези шкоди нямаше характерните за 105/120 проблеми с охлаждането.
          P.S.
          А как си със спирането, особено с по висока скорост, предвид, че предното колело отнася повечето от усилието?
          И как нагласи ъгълът на предната вилка?
          "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

          Коментар


          • #35
            До: 120 L

            Всъшност предницата ми е доста лека а спирачката и всичко е от Кавазаки GPZ1100 - пригодено за бая по сериозен товар. В резултат ,като пипна спирачката леко и предно колело завлича. Интересното е ,че до сега не ми е поднесла в завой нито веднъж , а правих опити.

            Предвидени и сглобени са два багажника /разрязани и полирани бирени кегове/ закрепени от двете страни на водача. Самите те тежат доста, но мисля , че може да се наложи да слагам допълнителен баласт на предницата. Всичкото това не е монтирано за сега , щото очаквам /защо ли/ да минавам някакви технически инспекции та да ме узаконят.
            Днес обаче ме пообезкуражиха и от КТИ към Министерство на Земеделието , където исках регистрация за трактор. Само те имат разписана процедура за узаконяване на единични бройки МПС. Тя обаче включва деструктивен анализ /удар с 250 кг. желязо и измерване на получените кривини/.

            КОЛЕГИ ЖИВЕЕМ В АБСУРДИСТАН!!!
            0888932647

            Никога не се страхувай да правиш това, което не умееш. Помни, че Ноевият ковчег е направен от любители. Професионалистите са построили "Титаник".

            Коментар


            • #36
              До: 120 L

              В същото време мога да покажа ремарке минало през Технотест и узаконено, което е откровено опасно. Главините са отрязани полуоски на мосвич с ЕДНОРЕДОВ лагер, заварен и "усилен" с една шина за тръбата, играеща мост..
              Абсурдисатан е меко казано. Да беше само с регистрационния режим...
              Мисля, че отпред ще ти е необходима по-широка гума.
              Дисковете от GPZто ще я спират от всяко положение. Проблемът е на ниво сцепление.
              Разгледай една 100S за да видиш охлаждането.
              "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

              Коментар


              • #37
                До: 120 L

                Всъщност в някои бели държави, узаконяването е още по-трудно. Обаче поне се знае кое къде, как и колко.

                А тук всичко зависи от това кого познаваш, и колко ще му бутнеш. Това е гадното.

                Ето ти един пример, където неразбориите те приниждават да правиш незаконни неща/да търсиш връзки и да даваш подкупи, евентуално, защото просто по друг начин няма как да си свършиш работа.
                Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                Коментар


                • #38
                  До: 120 L

                  Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
                  Всъщност в някои бели държави, узаконяването е още по-трудно. Обаче поне се знае кое къде, как и колко.

                  А тук всичко зависи от това кого познаваш, и колко ще му бутнеш. Това е гадното.
                  Тук е сбъркан подхода. В повечето държави има регламент КАКВО НЕ МОЖЕ да се узакони, а тук те вкарват в приключение за всичко. Далеч съм от мисълта, че всяка самоделка става, но хората срещат проблем и с читави неща. Един от малкото успял с регистацията е Йори.
                  "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

                  Коментар


                  • #39
                    До: 120 L

                    Първоначално публикуван от Scrapheap Преглед на мнение
                    ...Един от малкото успял с регистацията е Йори...
                    Въпроса обаче е как е успял. Отговорът като го питаха беше само: "Абе, има начин..."

                    Точно в начина е въпроса. И в неразбориите. Точно това беше и мойта мисъл.
                    Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                    Коментар


                    • #40
                      До: 120 L

                      Не мисля, че Йори им е давал под масата. Неговата машина е трудно да бъде оспорена.
                      "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

                      Коментар


                      • #41
                        До: 120 L

                        Не знам и не твърдя нищо. Няма и как да твърдя, като не съм участвал в процеса.

                        Само цитирам отговора, макар и не точно. Но беше в тоя дух. Не ми се търси точно поста.
                        Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                        Коментар


                        • #42
                          До: 120 L

                          Според мен трябва наистина да се регламентира някакъв норматив и МПС, което го покрива да се регистрира без проблем.
                          Самоделки има навсякъде по света. Някои от тях фантастични.
                          "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

                          Коментар


                          • #43
                            До: 120 L

                            Мерси за съвета - ще търся стар шкодилак да гледам.

                            А за регистрацията и за Йори най-вероятно не сте прави. Повтарям - навсякъде ходя с връзки и питам на кой колко но не става. Проблема е в Министерство на транспорта - не са ПРИЕЛИ наредба за конструктивните изменения в МПС на мястото на отменената с влизането в ЕС стара такава. Има изготвен проект и аз разчитах , че ще я приемат до 01,01,2008г. както бях проучил когато започнах да строя. Да ама не. Сега абсурда е , че нямат технически изисквания а просто няма наредба която да ги регламентира.
                            КЕФ.
                            Йори може би се е гистрирал преди 2007г.

                            Сегашната наредба 117 за регистриране на ПС категория L ал.3 чл. 10 изключва "единични бройки".

                            Ще ви споделя , че чертежите за регистрация на рамата ми ги изготвя инжинер конструктор работещ иначе в Технотест. Повече нужно ли е?

                            Казвам ви АБСУРДИСТАН.
                            0888932647

                            Никога не се страхувай да правиш това, което не умееш. Помни, че Ноевият ковчег е направен от любители. Професионалистите са построили "Титаник".

                            Коментар


                            • #44
                              До: 120 L

                              Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
                              Всъщност в някои бели държави, узаконяването е още по-трудно. Обаче поне се знае кое къде, как и колко.

                              А тук всичко зависи от това кого познаваш, и колко ще му бутнеш. Това е гадното.

                              Ето ти един пример, където неразбориите те приниждават да правиш незаконни неща/да търсиш връзки и да даваш подкупи, евентуално, защото просто по друг начин няма как да си свършиш работа.

                              Ннамерих си оригинални американски талон и табела от четриколка регистрирана в Айдахо и внесена тук. Мисля да си направя зелена карта и да си джиткам като истенски хамериканец докъто пробия бюрокрацията.
                              0888932647

                              Никога не се страхувай да правиш това, което не умееш. Помни, че Ноевият ковчег е направен от любители. Професионалистите са построили "Титаник".

                              Коментар


                              • #45
                                До: 120 L

                                Хораааа,

                                Май надвих прегряването. Взех двойка вентилатори от някаккъв турбодизелов фиат и радиаторче от парно някакво. До сега монтирах и на първи тест не прегря. Да ама е 21,00 ч. Утре след обяд пак ще му давам газ да видя.

                                Тия вентилатори са някакви двускоростни свързани през реле. Сега за да стане комфортно трябва втори температурен датчик или някаква хитрост , така че ако достигне по-висока температура да включи вентилаторите на 2ра. Да ама място за втори датчик няма.За сега е на ръчен ключ.

                                Някакви идеи?
                                Прикачени файлове
                                0888932647

                                Никога не се страхувай да правиш това, което не умееш. Помни, че Ноевият ковчег е направен от любители. Професионалистите са построили "Титаник".

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X