Обява

Свий
Няма добавени обяви.

На лов из Странджа.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • На лов из Странджа.

    Ловците сега ще ме емнат, че ловът по това време на годината е забранен... Така е, но само сега можеш да уловиш в обектива, цъфнала зеленика...
    Това изключително рядко растение е преживяло последния ледников период. Единственото място в Европа, където се е запазило, е по поречието на някои от реките в Странджа. Всъщност имало го и на още едно място по Земята, в Кавказ... Цветовете му са толкова красиви, че е станало символ на природен парк Странджа. Цъвти в началото на май. Пчеларите по този край са много внимателни, защото красивото растение е отровно...
    Ловът започна с едно дълго и трудно скитане в околностите на връх Папия... Някогашни черни пътчета, по които в последните 20-ина години, освен диви животни, както казват: "човешки крак не е стъпвал"...
    Ако трябва да опиша този лов с думи, то би звучало: Зелено. Много зелено. Красиво! Прекрасно! Великолепно! Дивно!... тук думите ми свършват...
    Няма как да предам с думи песента на птичките, допълвана от пролетното кукане на кукувиците и сериите на кълвачите, ромона на поточетата, или да опиша аромата на билките. Не мога да опиша и особеното чувство, което ме обзема, когато вляза в тъмните букови гори, по поречията на странджанските реки, наподобяващи джунгла с лонгозните си растения...

    Двама от ловците са взели на мушка обекта на лова:



    Гората беше превзела отдавна не ползваните пътища...



    Добре, че граничните полицаи, които срещахме няколко пъти, не знаеха за последните разпореждания, относно "мръсните автомобили", на КАТ



    Надявам се, колегите да поместят повечко снимки, за да добиете, макар и бегла представа за преживяното вчера...

    П.П. Всъщност, опитите да се засади злениката другаде, са успешни, но... не цъфти!
    Последно редактирано от giorgio; 19-05-08, 13:43.
    Land Rover Discovery I; Jeep Wrangler 4.0; Jeep Grand Cherokee 5.2.
    Honda Transalp XL600V; Suzuki DR-Z400; BMW F800GS.

  • #2
    До: На лов из Странджа.

    Много хубава разходка, благодаря на Джорджо за помощта и уроците по ориентиране, без него нямаше да стигнем до никъде .
    Ето и няколко снимки от разходката, тук имам малко снимки, повечето са ми на компа у дома .

    Цъфнала странджанска зеленика :





    В един момент групата реши да тръгне към Кости по обиколен маршрут а аз реших по кратък "Проверен" маршрут по картата на Събин . По този маршрут карахме преди 2 години с Явор на разходката по велека . От тогава едва ли някой друг е минавал защото на места имаше поникнали дървета по 2 метра .





    Тук водата беше 1 педя над коляното, връщането назад щеше да ми отнеме над 1 час а напред имаше само 3 км до Кости .

    Най-добрия реглаж на преден и заден мост

    Коментар


    • #3
      До: На лов из Странджа.

      И аз малко да разкажа:
      Разходката много ми хареса,особено когато направихме преврат и свалихме Добри от поста на водач...
      Тръгнахме от Бургас към Царево в 8.20...
      Джорджо води...

      В царево предаде щафетата на Добри,който незнайно как,успя да се изгуби още на хасфалта...

      Вече сме на черен път....дали е правилния,никой незнае...дори и ГПСа...


      Опа,защо спираме?

      Май не е от тук....

      Тука има доста сеирджии,затова колегата слезе сам да си заключи хъбовете...


      Врангела на канала...

      Ма как ми ходи а?

      Lost по дефолт....

      Джорджо се маскира,че като замръкнем,да не го забелязват хищниците...


      Ооох,тва самурайче ни разби бъбреците..

      Пак обръщаме...

      Сам ши го дигна!!

      Люта битка м/у свирепото и инато дърво и трима беззащитни мъже,въоръжени до зъби...

      Но,нямаше начин,трябваше да се направи оборка на паднали дървета и камъни,щото Добри каза:Пътя е нагоре!!

      Стана като магистрала...дори и врангел може да мине....

      Излязохме на някъв каменист път,и на Добри не му хареса и побърза да на вкара пак в гората.

      А там,естествено нищо добро не ни чакаше

      Тва ли ва плаши?!

      Е ся ще го махна...

      Днес вече съм с мускулна треска...

      Заобиколихме дървото набързо...




      И след няма и километър...

      И по обратния път,покрай падналото дърво....
      Отново lost...

      Търсихме купувачи....

      Положението,вместо да се влошава,става безнадеждно

      Докато разберем къде сме,и накъде да ходим,фоторепортера ми заспа...и даже май се наспа...

      Накрая стигнахме до Бродилово,и изпихме всичкото газирано на кръчмата...Все пак,цял ден сме бачкали! Добри,кой ще плаща надниците?

      Толкова бяхме отчаяни,че снимахме това,и бяхме решили да лъжем че е зеленика,и да си ходим...

      Но след като починахме и се напоихме,разбрахме от кръчмаря,че наблизо имало зеленика,и веднага я намерихме...от третия път...

      Ъ,за тва ли бихме толкоз път?!

      Наистина е много красиво растение,жалко че малко сме закъснели,и сме изтървали баш цъфтежа...ама пак не сме валат
      Малко снимки на зеленика:






      И отпрашихме към с. Кости...

      Тък сме на мегдана,чакаме Добри,който мина по прекия път...

      Кръчмата е много хубава-имаше кебапчета и лимонада,а тоз дет маха е фоторепортера ми...

      Хапнахме и тръгнахме към...и аз незнам,ама по пътя се откриваха страхотни гледки:




      Уволних си репортера,и Джорджо го приюти,и без това все си търси репортерка....

      Металисти некви

      Дойдохме да видим един параклис на траките...май....(Джорджо е по запознат) Обаче някой беше заключил...

      Ко стаа тука? Ъ тва ли било проблема?!

      Е ся ши го опрая..

      Това е параклиса.

      вътре.

      Там долу са живели монаси..




      Имахме си и вандал,който не го досрамя да запали цигарка....



      Добри много се кефи на пещери..

      Е тва е маса

      Замалко да се изтървем....


      Обаче Джорджо обясни,колко е лошо да се пие....

      И си тръгнахме,естествено си оставихме портала,както го заварихме.


      Накрая врангела имаше бонтайл тапицерия...ии боя..

      Хапнахме диви ягодки,и се прибрахме

      Това е от мен и мойте снимки.
      Ето и малко клипчета:
      http://htftp.offroad-bulgaria.com/ni...8/MVI_0319.avi
      http://htftp.offroad-bulgaria.com/ni...8/MVI_0320.avi
      http://htftp.offroad-bulgaria.com/ni...8/MVI_0321.avi

      Коментар


      • #4
        До: На лов из Странджа.

        Как да не ви завиди човек! И за разходката, и за зелениката, и за кебапчетата.

        Но нещо ми се прекъсва разказа. Какво става, след като Добри стига до дълбоката вода? То е ясно, че после всичко свършва благополучно и стига до кебапчетата. А преди после? Публиката е капризна, иска подробности.

        Поздрави на цялата дружина!
        Искам България чиста!

        Коментар


        • #5
          До: На лов из Странджа.

          Първоначално публикуван от Spas55 Преглед на мнение
          Как да не ви завиди човек! И за разходката, и за зелениката, и за кебапчетата.

          Но нещо ми се прекъсва разказа. Какво става, след като Добри стига до дълбоката вода? То е ясно, че после всичко свършва благополучно и стига до кебапчетата. А преди после? Публиката е капризна, иска подробности.

          Поздрави на цялата дружина!
          Еми трябва Добри да каже..той тайно си я мина самичък....

          Коментар


          • #6
            До: На лов из Странджа.

            Първоначално публикуван от Spas55 Преглед на мнение
            Как да не ви завиди човек! И за разходката, и за зелениката, и за кебапчетата.

            Но нещо ми се прекъсва разказа. Какво става, след като Добри стига до дълбоката вода? То е ясно, че после всичко свършва благополучно и стига до кебапчетата. А преди после? Публиката е капризна, иска подробности.

            Поздрави на цялата дружина!

            Ето какво става :

            Реших да мина по прекия път от Бордилово до Кости но групата не искаше да се впуска в повече приключения понеже бяхме доста напреднали с времето и тръгна по обиколния но сигурен път . Съответно пътя който избрах наистина беше приятен за каране но със 2-3 заигравки, които аз преодолях набързо но ако след мен имаше още 4 джипа преминаването по краткия път щеше да отнеме поне 1 час ...
            Конкретно за дълбоката вода :
            Стигнах до там, запретнах крачоли и влязох да проверя колко е дълбоко . Оказа се 1 педя над коляното, мерих до къде ще стигне на джипа и закриваше гумата ... мислих, мислих ... до филтъра няма да стигне, кабелите и делкото са на високо ... отдушниците съм ги изкарал на високо обаче още не мога да се престраша и почти бях готов да се връщам но реших да звънна на Иван Попов да го питам той какво ще каже по въпроса . Той каза само "няма страшно огледай само за по дълбоки вирчета и влизай с отворени врати " . Изпуснах гумите на 1, вкарах 1ва бавна и съвсем внимателно без боксуване преминах ...

            Малко по късно ще пусна и аз още снимки .
            Най-добрия реглаж на преден и заден мост

            Коментар


            • #7
              До: На лов из Странджа.

              Добре сте си изкарали, параклиса е много интересен.
              А ние през това време направихме АТВ поход до Свети Влас за да огледаме поляните които ще трябва да разкопаем за играта на 28 юни.
              Тръгнахме аз с Ренегата Борис с Аутлендера и Стефан с Брут форса, но стана беля и сега Стефан лежи в болницата с два счупени прешлена всичко си движи обаче било много опасно да не се парализира.

              Коментар


              • #8
                До: На лов из Странджа.

                Страхотна разходка, яд ме е че работих . А за Стефан ... дано се оправя бързо и да няма последствия. Стискам палци.

                Коментар


                • #9
                  До: На лов из Странджа.

                  Това, че си чувства и движи, най-вече краката, е добър знак... няма прекъсване на нерви в гръбначния стълб. Ще трябва да прекара доста време на легло, в гипс и да забрави за мотори и АТВ за година, поне...
                  Последно редактирано от giorgio; 19-05-08, 20:29.
                  Land Rover Discovery I; Jeep Wrangler 4.0; Jeep Grand Cherokee 5.2.
                  Honda Transalp XL600V; Suzuki DR-Z400; BMW F800GS.

                  Коментар


                  • #10
                    До: На лов из Странджа.

                    Много съжалявам за Стефан, дано се оправи скоро и да се размине без последствия . Продължавам по темата, хем и да видите какво сте изпуснали докато сте ходили да си трошите главите, сори малко черен хумор

                    Началото беше трудно, пътя от Царево до Бордилово беше голяма мъка, истински ОФроуд, през гората, много често се налагаше спиране, оглеждане и намиране на някаква пролука през която да преминем .
                    Джорджо беше по упорит дори и от мен и макар и трудно успяхме да преминем първата част . Не вярвах че ще успеем и както винаги от най трудното снимките са най малко ...


                    https://htftp.offroad-bulgaria.com/v...8/MOV08743.MPG
                    https://htftp.offroad-bulgaria.com/v...8/MOV08744.MPG
                    https://htftp.offroad-bulgaria.com/v...8/MOV08745.MPG
                    https://htftp.offroad-bulgaria.com/v...8/MOV08751.MPG

                    Благодаря на Player и навигаторката му за прекрасните снимки, голяма част, от които пускам в темата .










                    И най накрая асфалт . Сигурен съм че на някои им се искаше да го разцелуват
                    Най-добрия реглаж на преден и заден мост

                    Коментар


                    • #11
                      До: На лов из Странджа.

                      Първоначално публикуван от Явор-Vromos.com Преглед на мнение
                      ...но стана беля и сега Стефан лежи в болницата с два счупени прешлена всичко си движи обаче било много опасно да не се парализира.
                      Има ли начин да се помага?

                      Стискам палци, има предчувствие, че всичко ще е наред. Но ако нещо трябва - напишете го тука.
                      Искам България чиста!

                      Коментар


                      • #12
                        До: На лов из Странджа.

                        Малко красиви снимки :














                        Най-добрия реглаж на преден и заден мост

                        Коментар


                        • #13
                          До: На лов из Странджа.

                          Зелениката беше доста оклюмала,ама Джорджо я вдигна на стебла...


                          Много ефикасни тия свирки...

                          Коментар


                          • #14
                            До: На лов из Странджа.

                            Малко снимки от началото :

















                            А ето защо цъфнаха зелениките :



                            И Джорджо даже се учуди като ги видя цъфнали



                            Най-добрия реглаж на преден и заден мост

                            Коментар


                            • #15
                              До: На лов из Странджа.

                              Още красиви снимки :

















                              Най-добрия реглаж на преден и заден мост

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X