Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Помощ за жило на TTR 600

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Помощ за жило на TTR 600

    Днес си купих ямахата и като се прибрах в къщи гледам едно жило което излиза точно под манивелата и отива горе на главата към един палец с пружина и видях че туй жило е скъсано,проблем ли е че съм карал така 100тина километра до вкъщи и за какво служи това жиложилото е това което минава до регулатора на амортисьора
    Прикачени файлове
    Последно редактирано от pikpik; 18-05-08, 19:50.
    Бъди винаги това което си!!!

  • #2
    До: Помощ за жило на TTR 600

    Ако правилно съм те разбрал, това е жилото за автомотичният декомпресора.
    Не се притеснявай нищо лошо не ти се е случило но мотора за тези 100 тина километри, пък и повече да минеш нищо няма да му стане.
    Автомотичният декомпресор служи за изпускане на част от компресията през един от изпускателните клапани, по време на сгъстяването на горивтата смес, с цел по-лестно да можеш да си "ритнеш" запалиш мотора.
    Сменяй жилото и газ !
    Мисля че можеш да вземеш жило с малка пъпка от колело а горе на палеца специална гайка с болтче. / моли се твоята да е там /
    Успех с ремонта !

    Коментар


    • #3
      До: Помощ за жило на TTR 600

      Първоначално публикуван от radkoo Преглед на мнение
      Ако правилно съм те разбрал, това е жилото за автомотичният декомпресора.
      Не се притеснявай нищо лошо не ти се е случило но мотора за тези 100 тина километри, пък и повече да минеш нищо няма да му стане.
      Автомотичният декомпресор служи за изпускане на част от компресията през един от изпускателните клапани, по време на сгъстяването на горивтата смес, с цел по-лестно да можеш да си "ритнеш" запалиш мотора.
      Сменяй жилото и газ !
      Мисля че можеш да вземеш жило с малка пъпка от колело а горе на палеца специална гайка с болтче. / моли се твоята да е там /
      Успех с ремонта !
      +1
      След ремонта няма да повярваш колко леко пали.
      Не е необходимо да ригаш , а само с плавно натискане и търсене на компресията и ще запали.
      Луд умора няма , само се поти !

      Коментар


      • #4
        До: Помощ за жило на TTR 600

        Колегата го е обяснил добре , но аз искам да допълня:
        -декомпресора работи само когато риташ манивелата,през останалото време не работи
        -много е важна настройката на дължината-ако се загледаш ще видиш че по средата на бронята има реглаж-т.е. ако сменяваш жилото , то смени самото жило и остави оригиналната броня
        -дължината на жилото трябва да е нагласена така че когато риташ да не усещаш голямо съпротивление на манивелата , но в същото време палеца на главата не трябва да щрака като шевна машина-в противен случай си претегнал жилото.Ако претегнеш жилото може мотора изобщо да не иска да запали или да прекъсва-причината е че единия изпускателен клапан е леко отворен,което пък може да доведе до прогаряне на самия клапан.
        Звучи малко сложно , но всъщност не е.Ако поразгледаш мотора и малко си поиграеш с реглажа сам ще налучкаш точното положение.
        ПП.Мотора изглежда доста добре.Честито.
        Това на снимката естествено не съм аз.Обикновено тия изпълнения ги правя без да искам!


        "... ние ще направим това не защото е лесно , а защото е трудно! "
        Джон Кенеди

        Коментар

        Активност за темата

        Свий

        В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

        Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

        Зареждам...
        X