Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Yamaha XT 600, рита манивелата - електроника?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Yamaha XT 600, рита манивелата - електроника?

    Здравейте колеги,имам много голям проблем с Yamahata,много рита манивелата,без да присилвам ако не си махна бързо крака и ще го счупи,Вече ме е страх да го паля този мотор.Не мога да разбера от какво е,поръчах си нови маншони за карбораатора и се надявам да е от тях.Ако няко е имал такав проблем моля да сподели.
    [SIGPIC][/SIGPIC] Yamaha WR 426
    ВСЯКО ПАДАНЕ Е ПРЕДПОСЛЕДНО

  • #2
    До: Yamaha XT 86г. Рита манивелата

    Първоначално публикуван от Jori Преглед на мнение
    Здравейте колеги,имам много голям проблем с Yamahata,много рита манивелата,без да присилвам ако не си махна бързо крака и ще го счупи,Вече ме е страх да го паля този мотор.Не мога да разбера от какво е,поръчах си нови маншони за карбораатора и се надявам да е от тях.Ако няко е имал такав проблем моля да сподели.
    Моето ХТ понякога, когато е добре загряло и се опитвам да го паля, прави подобни номера. Пали от съвсем малко задвижване на манивелата, и после рита. Не мисля, че проблема е в мавшоните, ама знае ли човек ? Ако го прави тоя номер като ги бандажираш старите хубаво със силикон, значи не е от тях !
    2015 KTM EXC 450 six days Argentina
    Toyota Land Cruiser KDJ 125

    Коментар


    • #3
      До: Yamaha XT 86г. Рита манивелата

      Винаги ли го е правил това мотора или само от скоро ?
      Пипал ли си нещо по запалването ? Или някой друг преди теб ?

      Причината възвратно да рита манивелата е лоша центровка, прекалено много аванс на запалването.

      Това може да се случи ако си си играл с центровките, ако не ти е оригинално запалването (примерно ако е слаган статор или ротор от друг модел ХТ), ако нещо ти или някой преди теб е побългарявал.

      Другият вариант е остаряла и разтегната разпределителна верига, от което също се получава подобен проблем. Накратко - не пали в правилния момент.
      Източник - чуждестранните форуми.

      Възвратното движение на манивелата е легендарен проблем особено при по-старите мотори, и чупи крак като стой та гледай. Не е шега работа, трябва да решиш проблема. Това между другото е и една от причините да се носят ботуши. Успех.
      Издъних се на Тюринг теста

      Коментар


      • #4
        До: Yamaha XT 86г. Рита манивелата

        Първоначално публикуван от Goblin Преглед на мнение

        Другият вариант е остаряла и разтегната разпределителна верига, от което също се получава подобен проблем. Накратко - не пали в правилния момент.
        Аз съм имал многобройни случаи с подобен ефект при автомобилите,трудно пали или изобщо не пали и в момента на пускане на ключа връща обратно ,заради неправилно зацепен ангренажен ремък дори и само един зъб.При разпъната верига варианта е същия.Датчика на коляновия вал е отчел позиция за палене,а разпределителния вал още не в нужната позиция.
        Стефан Дянков

        Коментар


        • #5
          До: Yamaha XT 86г. Рита манивелата

          Ами колеги не мисля че е от веригата защото ако е распъната ще чука, а двитатела работи доста добре.А искам да попитам може ли да има нещо общо с Stop engine,защото той ми прави въртели,а до колкото за паленето пали лесно но акоритнеш манивелата хубаво до долу но мен вече ме е страх,вчера ми садра маратонката.За сега нямам ботуши но до 1,2 седмици ще си купя но така проблема пак няма да се управи.
          [SIGPIC][/SIGPIC] Yamaha WR 426
          ВСЯКО ПАДАНЕ Е ПРЕДПОСЛЕДНО

          Коментар


          • #6
            До: Yamaha XT 86г. Рита манивелата

            И още нещо се сетих.Електрониката е правена от Боби в София,и стария собственик каза че май от тогава рита може ли това да е проблема.
            Като се има в предвид че мотора е бил разглобен на съставнете му части и при събирането може нещо друго да са объркали.
            Последно редактирано от Jori; 16-05-08, 10:18.
            [SIGPIC][/SIGPIC] Yamaha WR 426
            ВСЯКО ПАДАНЕ Е ПРЕДПОСЛЕДНО

            Коментар


            • #7
              До: Yamaha XT 86г. Рита манивелата

              Аз пък си мисля дали няма нещо общо с декомпресора нали той е свързан с нея посредством жило?
              КТМ 400 EXC

              Коментар


              • #8
                До: Yamaha XT 86г. Рита манивелата

                Не мисля че причината е от декомпресора защото манивелата го дърпа и отваря клапан няма как да накара буталото да върнр ако ще и да нямаш декомпресор
                0888 074 049

                Коментар


                • #9
                  До: Yamaha XT 86г. Рита манивелата

                  Не подавай газ, докато риташ.
                  "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

                  Коментар


                  • #10
                    До: Yamaha XT 86г. Рита манивелата

                    Първоначално публикуван от Jori Преглед на мнение
                    И още нещо се сетих.Електрониката е правена от Боби в София,и стария собственик каза че май от тогава рита може ли това да е проблема.
                    Като се има в предвид че мотора е бил разглобен на съставнете му части и при събирането може нещо друго да са объркали.
                    Повече няма какво да се чудиш
                    Стефан Дянков

                    Коментар


                    • #11
                      До: Yamaha XT 86г. Рита манивелата

                      Според мен възможните причини са две:
                      -кофти направена електроника-до колкото знам как работи Боби,съмнявам се да е от това,но е възможно.
                      -проблем с ангренажната верига
                      =разтегната верига-дори и да се разтегне веригата тя не тропа-при Ямаха това няма как да стане! И двата плъзгача са по 30см дълги и в добавка имат странични ограничители-просто няма как да тропа.
                      =лошо зацепен ангренаж-най вероятно при сглобяването някой не уцелил белезите и имаш един-два зъба разминаване-мисля че това може да се провери без да се разглобява мотора.Разрови се в мануала.
                      Това на снимката естествено не съм аз.Обикновено тия изпълнения ги правя без да искам!


                      "... ние ще направим това не защото е лесно , а защото е трудно! "
                      Джон Кенеди

                      Коментар


                      • #12
                        До: Yamaha XT 86г. Рита манивелата

                        Първоначално публикуван от ЕМО Преглед на мнение
                        Според мен възможните причини са две:
                        -кофти направена електроника-до колкото знам как работи Боби,съмнявам се да е от това,но е възможно.
                        -проблем с ангренажната верига
                        =разтегната верига-дори и да се разтегне веригата тя не тропа-при Ямаха това няма как да стане! И двата плъзгача са по 30см дълги и в добавка имат странични ограничители-просто няма как да тропа.
                        =лошо зацепен ангренаж-най вероятно при сглобяването някой не уцелил белезите и имаш един-два зъба разминаване-мисля че това може да се провери без да се разглобява мотора.Разрови се в мануала.
                        Емо благодаря,първо ще пратя на Боби електрониката,а после ще проверя веригата зацепването вече го проверих и не е от това.
                        [SIGPIC][/SIGPIC] Yamaha WR 426
                        ВСЯКО ПАДАНЕ Е ПРЕДПОСЛЕДНО

                        Коментар


                        • #13
                          До: Yamaha XT 86г. Рита манивелата

                          Колеги Боби е голям Цар,пратих му старата електроника,на другия ден му се обадих и той каза че всичките ми проблеми са от нея,след няколко дни ми прати новата правена по нова схема,снощи намерих време да я вържа и всичко си е наред,мотора вече нито рита,нито пука,работи много добре.
                          [SIGPIC][/SIGPIC] Yamaha WR 426
                          ВСЯКО ПАДАНЕ Е ПРЕДПОСЛЕДНО

                          Коментар


                          • #14
                            До: Yamaha XT 86г. Рита манивелата

                            Първоначално публикуван от Jori Преглед на мнение
                            Колеги Боби е голям Цар,пратих му старата електроника,на другия ден му се обадих и той каза че всичките ми проблеми са от нея,след няколко дни ми прати новата правена по нова схема,снощи намерих време да я вържа и всичко си е наред,мотора вече нито рита,нито пука,работи много добре.
                            Здравеите, ако може да ми кажете номера на този Боби защото моето XT ми дава големи проблеми мисля от електрониката още от както съм го зел .. постоянно гори свещите.. общо всето дълга история. мерси предварително

                            Коментар


                            • #15
                              До: Yamaha XT 86г. Рита манивелата

                              Първоначално публикуван от offroad_fen Преглед на мнение
                              Здравеите, ако може да ми кажете номера на този Боби защото моето XT ми дава големи проблеми мисля от електрониката още от както съм го зел .. постоянно гори свещите.. общо всето дълга история. мерси предварително
                              Колега номерът на Боби е 0888407143-дано успее да ти помотне в което съм сигурен.
                              [SIGPIC][/SIGPIC] Yamaha WR 426
                              ВСЯКО ПАДАНЕ Е ПРЕДПОСЛЕДНО

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X