Обява

Свий
Няма добавени обяви.

имам проблем с турбо

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • имам проблем с турбо

    от няколко дни бусът ми не иска да върви
    турбината се включва чак при 4000 оборота
    подозирам че проблемът е в един клапън който отваря и затваря някаква клапа
    някой може ли да ми обясни действието на тази клапа, тя е сложена след турбото от към ауспоха
    "Ако не можеш да ги убедиш, объркай ги."

  • #2
    До: имам проблем с турбо

    Това е байпас. Управлява се от вакуумна мембрана. Провери нея първо дали затваря байпаса.
    "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

    Коментар


    • #3
      До: имам проблем с турбо

      не го затваря
      стои в отворено положение.
      какво ще стане ако го изолорам и оставя клапата затворена
      "Ако не можеш да ги убедиш, объркай ги."

      Коментар


      • #4
        До: имам проблем с турбо

        Трябва да е затворена и при определено налягане да отваря за да предпази двигателя от пренадуване
        Ако просто я затапиш ще гръмнеш мотора. Огледай какво и пречи да затвори. Привода или мембраната.
        "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

        Коментар


        • #5
          До: имам проблем с турбо

          клапата работи нормално
          другаде е проблема
          "Ако не можеш да ги убедиш, объркай ги."

          Коментар


          • #6
            До: имам проблем с турбо

            а как мога да разбера дали турбината е здрава
            като запаля и дам газ маркучът на въздуха така се издува че не мога да го стисна
            "Ако не можеш да ги убедиш, объркай ги."

            Коментар


            • #7
              До: имам проблем с турбо

              значи турбото работи.
              Какъв е буса? ако има дроселова клапа на всмукателния колектор, виж дали при пълна газ е отворена максимално.
              http://www.agentura.ru/specnaz/gru/spezi_1.jpg
              Lancia Kappa TDS (такъв...италиянски петак) / Land-Rover 88 Series 3 FFR, 2.25Petrol

              Коментар


              • #8
                До: имам проблем с турбо

                ивеко
                и аз тъй си мисля че работи,но защо не се усеща,няма я мощтността
                "Ако не можеш да ги убедиш, объркай ги."

                Коментар


                • #9
                  До: имам проблем с турбо

                  колеги незнам вече какво да чопля ,неще и неще да върви
                  днес по витиня съм пълзял с 30-40 км
                  "Ако не можеш да ги убедиш, объркай ги."

                  Коментар


                  • #10
                    До: имам проблем с турбо

                    Бе,то може малко тъпо да прозвучи,ма що не му премериш компресията,да не е духнал някои цилиндър.
                    Онзи,който не слуша съвети е обречен да слуша упреци.

                    Коментар


                    • #11
                      До: имам проблем с турбо

                      Това с компресията е мижи да те лажем- ако е от компресия, то едва ли би запалил без кибрит.
                      Започни от филтрите - въздушен, горивен, предполагам имаш пряк достъп до резервоара- провери сондата, продухаи тръбопроводите.(подкачваща помпа???)
                      Мотора какъв е - комън рейл ли е или е с бошовска ротационна помпа?
                      Предполагам че е от по старите - ако е с електронно управление, провери всички тръбички, излизащи от всм. колектора и отиващи до МАП-сенсор, пресостати, мембрани и др.
                      Нз каква ти е корекцията на дозата на впръскване - дали директно от налягането в колектора или по електронен път.
                      Провери и всички тръбопроводи от турбото до интеркулера, и от ИК до всм Колектора.
                      Ако има електронно упр- виж и от възд. филтър до дебитомера и от него до турбото, провери за кородирали конектори.
                      Предполагам че имаш и ЕГР - свали клапана и му направи профилактика- почисти го, трябва със по-сериозен натиск да се движи, както да може да се управлява и с вакуум (голяма спринцовка- поне 100мл поне малко да мръдне или да се опита)
                      Виж и по изпускателната система, дали деца не са ти набили някой картоф навътре, ако имаш катализатор, виж като дадеш яко газ,дали не изхвърля частици от питата.

                      Бе общо взето е това, ама така от далеч хвърлям ебати боба.
                      http://www.agentura.ru/specnaz/gru/spezi_1.jpg
                      Lancia Kappa TDS (такъв...италиянски петак) / Land-Rover 88 Series 3 FFR, 2.25Petrol

                      Коментар


                      • #12
                        До: имам проблем с турбо

                        ами като дойда другата седмица, ако не съм го оправил ти звъня
                        "Ако не можеш да ги убедиш, объркай ги."

                        Коментар


                        • #13
                          До: имам проблем с турбо

                          Откачи тръбата след турбото и виж за следи от масло ? Тъкмо можеш да провериш оста му за луфтове - радиални и аксиални (аксиален трябва да има много малък).

                          Коментар


                          • #14
                            До: имам проблем с турбо

                            Първоначално публикуван от jamiemirror Преглед на мнение
                            Откачи тръбата след турбото и виж за следи от масло ? Тъкмо можеш да провериш оста му за луфтове - радиални и аксиални (аксиален трябва да има много малък).
                            Точно като откачи тръбата след турбото ни луфтове може да мери ни дявол. И стига сте плашили с това масло - нормално е маслото от турбото, и на новите коли омазнява маркучите от вътре. Проблем е като почне да тече здраво, ама наистина здраво.
                            Освен това камен спомена че като даде газ, маркучите се издуват на пипане - значи турбото прави налягане.

                            Камене, на 22 май следобяд живот издраве се прибирам в БГ, на 19 сутринта би трябвало да замина. Ако не си се оправил до тогава може да и хвърля 1 око. Телефона ако ми го нямаш, кажи, иначе съм го постнал в модераторския раздел, отделно Лазар и Яро го имат със сигурност.
                            http://www.agentura.ru/specnaz/gru/spezi_1.jpg
                            Lancia Kappa TDS (такъв...италиянски петак) / Land-Rover 88 Series 3 FFR, 2.25Petrol

                            Коментар


                            • #15
                              До: имам проблем с турбо

                              За оста си прав - ако откача студената страна - ще трябва входа към турбото (т.е. преди него) за да я докопам.
                              Но за маслото не съм съгласен. Още малко и ще се окаже че маслен конденз в интеркулера е нещо нормално ...
                              Няма вариант изправно турбо да омаслява. Не знам какви нови коли гледаш - ама не са читави определено !

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X