Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Има ли спортен въздушен филтер за Ямаха ХТ ?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Има ли спортен въздушен филтер за Ямаха ХТ ?

    Интересува ме дали има спортен въздушен филтер за Ямаха ХТ и ако има от каде мога да го намеря ?
    YAMAHA XTе 595 cm3 1991g.

  • #2
    До: Има ли спортен въздушен филтер за Ямаха ХТ ?

    Не ти трябва-това са само главоболия.Има много повече минуси от колкото плюсове.Спортния филтър е краен вариант и то само ако от филтърната кутия не е останало нищо и не можеш да намериш друга!
    Това на снимката естествено не съм аз.Обикновено тия изпълнения ги правя без да искам!


    "... ние ще направим това не защото е лесно , а защото е трудно! "
    Джон Кенеди

    Коментар


    • #3
      До: Има ли спортен въздушен филтер за Ямаха ХТ ?

      Има, да, на K&N ! Над 100лв.струва и си е като нормалния филтър само че се пере! Аз пък си пера и тия нормалните, хартиените!
      "Do not correct a fool, for he will hate you;
      Correct a wise man, for he will appreciate you."

      Коментар


      • #4
        До: Има ли спортен въздушен филтер за Ямаха ХТ ?

        А знаете ли от каде мога га намеря такава филтарна кутия, или нещо с която да я заменя,защото от сега мога да ви кажа какви са минусите от липсата и.В момента и двата филтара стърчат(а те са два по един на всяка ''дупка'' на карборатора) и страшно много се цапат.Почти след всяко каране ги свалям и ги пера.Да не говорим че миенето с паросруйка става много тегаво като преди това ги увивам в найлони.Малко смених темата, но се извинявм за това.Някой може ли да даде савет как да ги скрия(филтрите)

        Коментар


        • #5
          До: Има ли спортен въздушен филтер за Ямаха ХТ ?

          Явно на различните модификации, филтрите са различни. При мен филтъра представлява цилиндър с мрежа, пластмаса по крайщата за уплътнение, а около мрежата има дунапрен. Именно дунапрена сменям през известно време и филтъра на практика става нов.
          2015 KTM EXC 450 six days Argentina
          Toyota Land Cruiser KDJ 125

          Коментар


          • #6
            До: Има ли спортен въздушен филтер за Ямаха ХТ ?

            И мойте са цилиндрични но са слагани допълнително след като кутията се е разпаднала.Могат да се перът но не може да се сменя дунапренената част тази която улавя по малките частици.Но нищо не ги предпазва от калта която хвърля задната гума

            Коментар


            • #7
              До: Има ли спортен въздушен филтер за Ямаха ХТ ?

              Защо всички говорите за филтрИ ? При мен е само един и е поставен в пластмасова филтърна кутия, а въздух черпи от под седалката и е трудно да събере буклуци освен ако мотора не потъне до нивото на отвора на филтърната кутия. А колкото до дунапрена- по принцип и при мен беше несменяем, предполагам производителя препоръчва смяна на целия детайл, но след малко побългаряване се залепва много лесно нов дунапрен.
              2015 KTM EXC 450 six days Argentina
              Toyota Land Cruiser KDJ 125

              Коментар


              • #8
                До: Има ли спортен въздушен филтер за Ямаха ХТ ?

                Моята филтърна кутия липсва(шчупена е) та за това са ми два филтрите по един на всяка ''дупка'' на карбуратора,излизащи от карбураторът с гумена траба.Задната гума директно в/у тях хвърля.Надяван се от снимката да се види
                Прикачени файлове

                Коментар


                • #9
                  До: Има ли спортен въздушен филтер за Ямаха ХТ ?

                  Както бях написал по нагоре мойта кутия липсва. От "дупките'' на карбураторът старчи по една траба на всяка от които има цилиндричен филтър.Калта от задната гума направо замаскирва филтрите.Някакви идеи как да ги предпазя.Не мога да намеря такава кутия.А дали може да приспособя нещо?
                  На снимката ще се опитам да покажа за какво става вапрос
                  Прикачени файлове

                  Коментар


                  • #10
                    До: Има ли спортен въздушен филтер за Ямаха ХТ ?

                    Първоначално публикуван от Vladislav Kostevski Преглед на мнение
                    Защо всички говорите за филтрИ ? При мен е само един и е поставен в пластмасова филтърна кутия, а въздух черпи от под седалката и е трудно да събере буклуци освен ако мотора не потъне до нивото на отвора на филтърната кутия. А колкото до дунапрена- по принцип и при мен беше несменяем, предполагам производителя препоръчва смяна на целия детайл, но след малко побългаряване се залепва много лесно нов дунапрен.
                    Ти колега , сигурен ли си че твоя филтър е спортен,защото така както ми го описваш май е обикновен.
                    Истинските спортни филтри са безумно скъпи.Това което се продава в България обикновено е менте на някоя голяма марка и естествено няма нищо общо с истината.Спортното на филтъра му е това , че пропускателната способност на филтриращия елемент(хартия или дунапрен) е по-голяма-от там по-добро пълнене на цилиндъра и по-висока мощност.
                    Спортните филтри (менте) са два модела:
                    -за филтърна кутия-вади се оригиналния филтър и на негово място се слага спортен(който има същата форма и размери като оригиналния-т.е. за всеки модел мотор е различен)
                    -универсални-обикновено веригата е такава:филтърна кутия-въздуховод(гумен маркуч,смукател)-карбуратор.При универсалните филтри , фил.кутия се маха и филтъра се слага директно на въздуховода.Филтъра представлява цилиндър или пресечен конус от хартия облечена с мрежа.Естествено отзад има фланец които да се вкара във въздуховода.
                    Колегата говори за филтрИ , защото неговата филтърна кутия изобщо я няма и филтрите са сложени направо на въздуховодите(те затова толкова много му се цапат-защото няма какво да ги пази,няма филтърна кутия).На ТТ-то карбуратора е двукамерен,съответно има две смукателни тръби(два входа) и от там два филтъра.Ако става дума за автомобил тази схема не е особен проблем , защото филтъра стои под капака,но при моторите филтъра обикновено се пада под седалката и всичко което хвърля гумата отива в него.
                    Но дори и във филтърна кутия спортния филтър се цапа страшно бързо(особено в нашия случай).За почистването му се продават специални препарати , които хич не са ефтини.В добавка разликата в мощността е минимална(почти не се усеща).Резултата е че даваш една торба пари за филтър,даваш една торба пари за препарати,чистиш го през една седмица , а ефекта от филтъра е нулев.
                    Това на снимката естествено не съм аз.Обикновено тия изпълнения ги правя без да искам!


                    "... ние ще направим това не защото е лесно , а защото е трудно! "
                    Джон Кенеди

                    Коментар


                    • #11
                      До: Има ли спортен въздушен филтер за Ямаха ХТ ?

                      Първоначално публикуван от dor4o Преглед на мнение
                      И мойте са цилиндрични но са слагани допълнително след като кутията се е разпаднала.Могат да се перът но не може да се сменя дунапренената част тази която улавя по малките частици.Но нищо не ги предпазва от калта която хвърля задната гума
                      Колега,съжалявам че ще трябва да ти го кажа , но с твоя мотор ще береш ядове.Ако се не лъжа беше шест волтовото ТТ , каквито в България сигурно има пет.Т.е. не се надявай да намериш втора употреба.
                      Все пак:
                      0897780014-Мишо/Лом-работи с Еконт.Шефа му Сашо пътува редовно до Италия.
                      0888211968-Емо/Яхиново(близо до Дупница).Ще трябва да отидеш лично.
                      Провери цената в Ямаха-02/9744774-може да е прилична.
                      Последния вариант за който се сещам е нещо да приспособиш.
                      Успех!
                      Последно редактирано от ЕМО; 22-05-08, 20:38.
                      Това на снимката естествено не съм аз.Обикновено тия изпълнения ги правя без да искам!


                      "... ние ще направим това не защото е лесно , а защото е трудно! "
                      Джон Кенеди

                      Коментар


                      • #12
                        До: Има ли спортен въздушен филтер за Ямаха ХТ ?

                        Първоначално публикуван от ЕМО Преглед на мнение
                        Колега,съжалявам че ще трябва да ти го кажа , но с твоя мотор ще береш ядове.Ако се не лъжа беше шест волтовото ТТ , каквито в българия сигурно има пет.Т.е. не се надявай да намериш втора употреба.
                        Все пак:
                        0897780014-Мишо/Лом-работи с Еконт.Шефа му Сашо пътува редовно до Италия.
                        0888211968-Емо/Яхиново(близо до Дупница).Ще трябва да отидеш лично.
                        Провери цената в Ямаха-02/9744774-може да е прилична.
                        Последния вариант за който се сещам е нещо да приспособиш.
                        Успех!
                        Извинявам се, че не е по темата, но да се възползвам да задам 1 въпросче. Търся си цял окомплектован двигател за ендуро. От 250 до 400 кубика. По възможност 4такта. Нещо от сорта на Хонда ХР. Според теб моята задачка невъзможна ли е? Ако утре звънна на тези хора на които си дал номерата дали ще могат да ми помогнат?
                        Мерси предварително за отговорите и още веднъж се извинявам за отклонението от темата!

                        Коментар


                        • #13
                          До: Има ли спортен въздушен филтер за Ямаха ХТ ?

                          Първоначално публикуван от naskoradew Преглед на мнение
                          Извинявам се, че не е по темата, но да се възползвам да задам 1 въпросче. Търся си цял окомплектован двигател за ендуро. От 250 до 400 кубика. По възможност 4такта. Нещо от сорта на Хонда ХР. Според теб моята задачка невъзможна ли е? Ако утре звънна на тези хора на които си дал номерата дали ще могат да ми помогнат?
                          Мерси предварително за отговорите и още веднъж се извинявам за отклонението от темата!
                          Няма да имаш никакъв проблем.Още повече , че не търсиш конкретен двигател. Мисля че цената вървеше грубо лев на кубик (става дума само за двигателя без окомплектовката).Известни затруднения можеш да срешнеш с окомплектовката-карбуратор,електроника,бобина и т.н. , но мисля че имаше и цели мотори с проблем ,които се продават на части-например без предница или със смачкана рама и т.н.
                          Успех!
                          Това на снимката естествено не съм аз.Обикновено тия изпълнения ги правя без да искам!


                          "... ние ще направим това не защото е лесно , а защото е трудно! "
                          Джон Кенеди

                          Коментар


                          • #14
                            До: Има ли спортен въздушен филтер за Ямаха ХТ ?

                            Ами мерси много за информацията! Утре ще се обадя и ще разпитам какво има. А ако си намеря двигател, скоро време ще пусна една доста интересна тема за едно мое проектче...само двигателя ме спира да го започна де

                            Коментар


                            • #15
                              До: Има ли спортен въздушен филтер за Ямаха ХТ ?

                              Емо мерси за инфото.Утре ще се обадя на човека от Лом.Предишният собственик е ходил в Яхиново, но там не е намерил,а цената в YAMAHA на таи кутия е 300лв + 20 дни доставка.Май ще приспособя нещо.Има някакви MUD-ловители на ACERBIS които се монтират май като продължение на калника.Трябвги да ги разгледам по добре.
                              Много неприятна ситуация се получава май

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X