Обява

Свий
Няма добавени обяви.

ТТ-то на kolonal

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • ТТ-то на kolonal

    След като тунинга на Витарата е почти готов, време е да се заемем да тунинговаме нещо друго. Преди няколко седмици, vladi333 ми подари тези чирени:
    Прикачени файлове

  • #2
    До: ТТ-то на kolonal

    Търсейки подходящ майстор, бях насочен от Асен Даскалски към Илия, оръжейник, който е преработил доста ТТ-та. И не само. От два дни го дебна и днес сутринта го хванах в ателието му. Оттук нататък следва хромиране (макар, че не се препоръчва горещо, ако оръжието ще се ползва често), и незнам каква идея ще ми дойде още. Ето резултата засега:
    Прикачени файлове

    Коментар


    • #3
      До: ТТ-то на kolonal

      Браво,много добра визия.Може ли да обясните защо не се препоръчва,хромиране,при честа употреба.Може би се има предвид,че,хромирането е вид напластяване върху метала.От моя опит зная че за основа се прави помедняване и с хромирането се обират почти всички технологични хлабини.Особено на по нови пистолети сглобяването е ужас,и по някога се нуждае от разработка на детайлите.Когато се забрави някоя пружина,се отвръща и се чупи като клечка.Ако "прегори "хрома е грозна гледка.Иначе когато го направи майстор е страшна красота,особено когато прелива от бяло в бяло с синкъв отенак.

      Коментар


      • #4
        До: ТТ-то на kolonal

        Първоначално публикуван от r_vardarov Преглед на мнение
        Може ли да обясните защо не се препоръчва,хромиране,при честа употреба.
        Оръжейника ми показа хромиран преди години Зиг Зауер. Грозна гледка. Навсякъде беше очукан. Каза, че е от честата употреба. От падане, от стрелба, от търкането в кобура. Естествено, аз му казах, че това, че може да се появят такива следи не ме притеснява, защото после пак ще го хромирам. Тогава той ми отговори, че хром-покритието се сваля трудно. Трудно-трудно, но не е невъзможно. Аз не разбирам, но въпреки това ще го направя така, както съм решил. Ако някой колега може да сподели опит с хромирани детайли, от каквото и да е, нека каже.

        Коментар


        • #5
          До: ТТ-то на kolonal

          Зависи от технологията,аз не съм специалист,когато работех в един военен завод,съм присъствал при направата на няколко пистолета.Много неща съм забравил,но мисля че когато,никела преобладава,в хромирането се получава ,очукването като стара броня.Може и да не съм прав.Иначе личния ми пистолет е хромиран и вече десетина години няма проблеми.

          Коментар


          • #6
            До: ТТ-то на kolonal

            Колега да не си се венчал за него бе-хората жена не търпят 10 години ти пистолет.
            My Toyota is fantastic! 0888 912 442 / 0897 912 442

            Коментар


            • #7
              До: ТТ-то на kolonal

              Аз съм традиционалист,не газар.Когато нещо върши работа не го сменям.Затова Колт-Питон-357/не че го имам/е класика и във времето на пласмасите.

              Коментар


              • #8
                До: ТТ-то на kolonal

                Не че се заяждам, ама се чудя как успявате да улучвате? С хромирани пистолети. Стрелях преди време с лъскава Берета на стрелбището. 9ки и 10ки, не съм кой знае какъв стрелец, ама пищофа е мн. добър. После ходихме в гората, слънце, птички, кеф. Намирам филтър от трактор- червен. Набучвам го на един клон и му редя цял пълнител. Кеф. Кеф ама филтъра е добре, зъби се и вика-Левак, къде стреляш? Няма дупки по него. Ни една. Усетих се на момента. Бях чувал, ама не бях пробвал. Озлобен го закарах на сянка( и аз на сянка) и му играх още един пълнител. Спря да се зъби. Всичките в него. Та, помислете преди да си лъскате пищофите. А, ако не вярвате, лесно можете да проверите. Успех.
                За заеми и кредити поискани от лица с които нямам кръвна връзка не отговарям.

                Работя бързо, евтино и качествено. Можеш да избереш две от трите опции.

                Коментар


                • #9
                  До: ТТ-то на kolonal

                  Първоначално публикуван от targa Преглед на мнение
                  Не че се заяждам, ама се чудя как успявате да улучвате? С хромирани пистолети. Стрелях преди време с лъскава Берета на стрелбището. 9ки и 10ки, не съм кой знае какъв стрелец, ама пищофа е мн. добър. После ходихме в гората, слънце, птички, кеф. Намирам филтър от трактор- червен. Набучвам го на един клон и му редя цял пълнител. Кеф. Кеф ама филтъра е добре, зъби се и вика-Левак, къде стреляш? Няма дупки по него. Ни една. Усетих се на момента. Бях чувал, ама не бях пробвал. Озлобен го закарах на сянка( и аз на сянка) и му играх още един пълнител. Спря да се зъби. Всичките в него. Та, помислете преди да си лъскате пищофите. А, ако не вярвате, лесно можете да проверите. Успех.
                  Ники, Когато пищоЛЯ се хромира, отгоре се прави да е хром-мат. Задължително. За да не ти пречи светлината.

                  Коментар


                  • #10
                    До: ТТ-то на kolonal

                    Първоначално публикуван от kolonal Преглед на мнение
                    Търсейки подходящ майстор, бях насочен от Асен Даскалски към Илия, оръжейник, който е преработил доста ТТ-та. И не само. От два дни го дебна и днес сутринта го хванах в ателието му. Оттук нататък следва хромиране (макар, че не се препоръчва горещо, ако оръжието ще се ползва често), и незнам каква идея ще ми дойде още. Ето резултата засега:
                    Васе, не става ли много изнесена назад дръжката ? Изглежда ми неудобна за добър захват, я снимай как ти стои в ръката
                    DJ Иван Тодоров, Вашият парти диджей: http://djivantodorov.com/
                    Skype: pach_bs

                    Коментар


                    • #11
                      До: ТТ-то на kolonal

                      Първоначално публикуван от targa Преглед на мнение
                      Не че се заяждам, ама се чудя как успявате да улучвате? С хромирани пистолети. Стрелях преди време с лъскава Берета на стрелбището. 9ки и 10ки, не съм кой знае какъв стрелец, ама пищофа е мн. добър. После ходихме в гората, слънце, птички, кеф. Намирам филтър от трактор- червен. Набучвам го на един клон и му редя цял пълнител. Кеф. Кеф ама филтъра е добре, зъби се и вика-Левак, къде стреляш? Няма дупки по него. Ни една. Усетих се на момента. Бях чувал, ама не бях пробвал. Озлобен го закарах на сянка( и аз на сянка) и му играх още един пълнител. Спря да се зъби. Всичките в него. Та, помислете преди да си лъскате пищофите. А, ако не вярвате, лесно можете да проверите. Успех.
                      Ми как как бе стреляш със слънчеви очила.

                      Коментар


                      • #12
                        До: ТТ-то на kolonal

                        Първоначално публикуван от kolonal Преглед на мнение
                        След като тунинга на Витарата е почти готов, време е да се заемем да тунинговаме нещо друго. Преди няколко седмици, vladi333 ми подари тези чирени:
                        Честит ти тунинг!..добре,че бях да ги намеря тия дръжчици

                        Коментар


                        • #13
                          До: ТТ-то на kolonal

                          Първоначално публикуван от NIK_ Преглед на мнение
                          Ми как как бе стреляш със слънчеви очила.
                          Със слъневи не стрелям, да не съм чичко Рамбо. Скоро май ще започна с диоптри,...м.даа. Кофти.
                          За заеми и кредити поискани от лица с които нямам кръвна връзка не отговарям.

                          Работя бързо, евтино и качествено. Можеш да избереш две от трите опции.

                          Коментар


                          • #14
                            До: ТТ-то на kolonal

                            Първоначално публикуван от kolonal Преглед на мнение
                            Ники, Когато пищоЛЯ се хромира, отгоре се прави да е хром-мат. Задължително. За да не ти пречи светлината.
                            Пак пречи.
                            За заеми и кредити поискани от лица с които нямам кръвна връзка не отговарям.

                            Работя бързо, евтино и качествено. Можеш да избереш две от трите опции.

                            Коментар


                            • #15
                              До: ТТ-то на kolonal

                              Чирените може да изглеждат зле, но пък са удобни...
                              Васко, дори и матовия хром, пречи на светло. Пистолетът трябва да е голям, тежък и черен!
                              Land Rover Discovery I; Jeep Wrangler 4.0; Jeep Grand Cherokee 5.2.
                              Honda Transalp XL600V; Suzuki DR-Z400; BMW F800GS.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X