Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Yamaha TT600

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Yamaha TT600

    Здравейте.Преди месец се сдобих с въпросният мотор.Това ми е първият мотор и не разбирам от мотори.Купих го от приятел който го е използвал по кросови трасета предимно, и ми се иска ако някой има опит с такова животно да ми по могне и да ми каже какво да му прегледам на първо време.Започвам да се вманиаяавам и ми се иска всичко да му е наред.Никаде не можах да намерия информация за този модел из форумът.И поради липсата ми на опит с моторите не мога да разбера ако му има нещо.

  • #2
    До: Yamaha TT600

    Честито ,колега!
    Ако мотора е в ред,просто му направи профилактика.
    -смени му маслото-във форума има доста изписано на тема ХТ и Тенере, но то за ТТ-то важи същото-не източвай маслото преди да изчетеш темите-има важни подробности!
    -изпери му въздушния филтър-също много е писано
    -задължително му гресирай лагерите на задната вилка(това най-вероятно преди теб никой не го е правил)-там където лагерува в рамата-мисля че бяха общо шест гресьорки
    -намери някой да ти смени маслото в предницата
    -прегледай му накладките-ако феродото е по-тънко от 1мм ги смени
    -смени си спирачната течност-не можеш да си представиш каква кал ще излезе
    -прегледай пиньоните-зъбите трябва да са симетрични
    -виж какво е положението с веригата(то май това трябва да го направи човек с опит),почисти я и я смажи-има специални смазки за верига-никога не я оставяй суха или кална-скапва се страшно бързо
    -прегледай водача и плъзгача на веригата-водача стои под задната вилка и служи да подвежда правилно веригата към зад.пиньон, а плъзгача е сложен на самата вилка и служи да предпазва вилката от триене с веригата-и двата се падат отляво на мотора(когато си седнал върху него).А,между впрочем "вилка" е големия алуминиев туч на който се люлее задната гума.
    -виж дали не ти бие някоя капла-допустимото отклонение е 2мм
    -провери дали всички спици са налице
    -провери дали нямаш хлабави спици,НО те не трябва да са претегнати защото започват да изплюват дупките на каплата
    -по горните три въпроса също доста е писано
    Всичко това са универсални съвети , които важат при купуването на какъвто и да е мотор.Всички те са препоръчителни-какво ще направиш решаваш ти.ТТ-то е страшно здрава и дуракоустойчива машина , но все пак от време-на време иска поддръжка.Ако имаш конкретни въпроси питай.
    Успех!
    ПП.Хубво е да кажеш година и има ли стартер.
    Последно редактирано от ЕМО; 07-05-08, 21:16. Причина: спи
    Това на снимката естествено не съм аз.Обикновено тия изпълнения ги правя без да искам!


    "... ние ще направим това не защото е лесно , а защото е трудно! "
    Джон Кенеди

    Коментар


    • #3
      До: Yamaha TT600

      Първоначално публикуван от dor4o Преглед на мнение
      Здравейте.Преди месец се сдобих с въпросният мотор.Това ми е първият мотор и не разбирам от мотори.Купих го от приятел който го е използвал по кросови трасета предимно, и ми се иска ако някой има опит с такова животно да ми по могне и да ми каже какво да му прегледам на първо време.Започвам да се вманиаяавам и ми се иска всичко да му е наред.Никаде не можах да намерия информация за този модел из форумът.И поради липсата ми на опит с моторите не мога да разбера ако му има нещо.
      Щях да забравя!
      Ето ти един полезен сайт www.tt600s.de . Ако се поровиш повече в него , можеш да намериш почти всичко за ендурата на Ямаха.
      Това на снимката естествено не съм аз.Обикновено тия изпълнения ги правя без да искам!


      "... ние ще направим това не защото е лесно , а защото е трудно! "
      Джон Кенеди

      Коментар


      • #4
        До: Yamaha TT600

        Мерси за компетентния отговор.Както споменах,мотора го купих от приятел и ме увери че е сменил маслото,веригара и филтрите на мотора.Склонен съм да му вярвам,за това тях няма да ги пипам за сега.Смазах му лагерите на задната вилката преди 2 дни и вярно изтече много кал.Смазах жилото на съединителя както съветват много хора, но май имам някакъв проблем със скоростите защото като включвам 1-ва нещо удря вътре и незнам какво е.Феродото му е кам 1.5 мм и за сега ще почака.Веригата я смазвам след всяко каране и я почиствам добре.
        Моторът е произведен 1989 и е с кик.Само скоростите май ще са ми проблем

        Коментар


        • #5
          До: Yamaha TT600

          Прикачввам и една снимка
          Прикачени файлове

          Коментар


          • #6
            До: Yamaha TT600

            Първоначално публикуван от dor4o Преглед на мнение
            Мерси за компетентния отговор.Както споменах,мотора го купих от приятел и ме увери че е сменил маслото,веригара и филтрите на мотора.Склонен съм да му вярвам,за това тях няма да ги пипам за сега.Смазах му лагерите на задната вилката преди 2 дни и вярно изтече много кал.Смазах жилото на съединителя както съветват много хора, но май имам някакъв проблем със скоростите защото като включвам 1-ва нещо удря вътре и незнам какво е.Феродото му е кам 1.5 мм и за сега ще почака.Веригата я смазвам след всяко каране и я почиствам добре.
            Моторът е произведен 1989 и е с кик.Само скоростите май ще са ми проблем
            Нямаш проблем със скоростите.Просто си си нагласил съединителя да отделя високо.Ако малко го свалиш това подскачане ще намалее.Но и така да го оставиш не е проблем.
            Това на снимката естествено не съм аз.Обикновено тия изпълнения ги правя без да искам!


            "... ние ще направим това не защото е лесно , а защото е трудно! "
            Джон Кенеди

            Коментар


            • #7
              До: Yamaha TT600

              Мерси, ще го наглася да отделя по-ниско.Сега съм по спокоен щом това не е проблем на скоростите .Прочетох всички важни теми свързани с поддръжката на мотора и май много неща трябва да направя.

              Коментар


              • #8
                От: До: Yamaha TT600

                Честито колега. И аз си купих вече ТТ600 и се много кефя с него. Обаче се чудя от къде да почна с профилактиката?За сега се държи сравнително добре! Да ме насочите?

                Коментар


                • #9
                  От: Yamaha TT600

                  В пост №2 е описано най важното.
                  Най добре да започнеш с маслото.
                  Имай предвид че за източване на маслото има две пропки. Едната е на картера под лостчето на скоростите а другата е на казанчето за маслото. Тази на казанчето е завряна на много еб@но място но с повече кършене на пръстите се достига.
                  Филтъра е с каталожен номер Х302 в каталога на Чемпиън. Ако искаш друга марка може да намериш аналог по този номер. Струва 5 - 10 лева и е хубаво да се смени с маслото.

                  Коментар

                  Активност за темата

                  Свий

                  В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                  Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                  Зареждам...
                  X