Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Спийд камери България (в разработка)

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Спийд камери България (в разработка)

    Първоначално публикуван от gadev Преглед на мнение
    Поздрав! Ще намерите новата версия 066 на http://paralax.org/garmin/

    Приятни празници!
    Мерси!
    А има ли файл със същите камери, но с по-нормален глас - не като женския робот в момента, или поне да не накъсва като говори

    Коментар


    • От: Спийд камери България (в разработка)

      Забравих да спомена Ямболии да се пазят на тези координати N42 29.624 E26 29.252
      През ден два снимат с мобилна камера.

      Коментар


      • От: Спийд камери България (в разработка)

        Пак в Ямбол:
        мой приятел получи цветна снимка от тук ( след ХЕИ , до оградата на болницата) - N42 29.237 E26 30.938

        А аз оня ден ги видях с бялата Астра с камерата тук ( поликлиниката , до бившия магазин на Нисан) :
        N42 29.019 E26 31.061

        П.П. И на крайречния до детска градина "Изтоците" , но там има две точки в базата преди и след това място и ще стане голяма каша ако сложим още една. Просто карайте по правилата , навсякъде ограничението е 40 км/ч.
        Последно редактирано от milstan; 03-09-11, 23:06.

        Коментар


        • От: Спийд камери България (в разработка)

          Дали не добре да се отдели нови категории, освен засади, камера червен светофар, спеед камери, да се отдели и подвижни спеед камери и фиксиращи камери тези дето са на общините но се ползват от полицията, доколкото виждам "gadev" набързо събира координатите и прави нова версия, което е "супер", но се получават грешки, а нещо обратната връзка липсва за оправяне на нещата, може би трябва да се помисли в тази насока. Вярно базата е безплатна, но доста хора допринасят тя да е актуална и да става все по добра, с това искам да кажа, хората които довършват базата да дооглеждат нещата, а ако имат нужда от помощ, като гледам над 5 000 ползвателя сме на тази база, все ще се намерят хора да помагат.
          Доброто не струва скъпо, но много се цени !

          Коментар


          • От: Спийд камери България (в разработка)

            Първоначално публикуван от gadev Преглед на мнение
            Поздрав! Ще намерите новата версия 066 на http://paralax.org/garmin/

            Приятни празници!
            Колега Гадев, погледни моля те, защо не се появява линк за изтегляне на gpx файловете на кирилица. За всичко друго няма проблем, но тези не мога да ги дръпна!

            Благодаря!

            Коментар


            • От: Спийд камери България (в разработка)

              Първоначално публикуван от enevi Преглед на мнение
              Дали не добре да се отдели нови категории, освен засади, камера червен светофар, спеед камери, да се отдели и подвижни спеед камери и фиксиращи камери тези дето са на общините но се ползват от полицията, доколкото виждам "gadev" набързо събира координатите и прави нова версия, което е "супер", но се получават грешки, а нещо обратната връзка липсва за оправяне на нещата, може би трябва да се помисли в тази насока. Вярно базата е безплатна, но доста хора допринасят тя да е актуална и да става все по добра, с това искам да кажа, хората които довършват базата да дооглеждат нещата, а ако имат нужда от помощ, като гледам над 5 000 ползвателя сме на тази база, все ще се намерят хора да помагат.
              Много си прав, обратната връзка липсва...
              Няколко пъти е писано по темата за обратната връзка, обаче
              базата като цяло само набъбва...
              Т.е. дават се координати за нови засади и почти никой не коментира съществуващите. Сред тях има доста промени
              някои са станали невалидни, някои са със сгрешени скорости,
              някои са преместени. Спийд камерите се знаят къде са, но мобилните няма как да бъдат засечени. Няма и адекватна информация кои камери са на общините и кои се ползват от полицията. Ако ти ги знаеш - сподели тук, за да бъдат изчистени тези камери и да останат само тези, които се ползват от полицията. Ако видиш несъответствие в засадите - записвай си по време на движение и споделяй тук.
              Обратната връзка е много важно нещо, за да бъде базата
              коректна и използваема, но от тези (както спомена 5 000 души)
              мнго малко я предоставят....

              Коментар


              • От: Спийд камери България (в разработка)

                Според мен, нещата да се запазят, но и да се развие базата да бъде по точна, актуална и наглед с това да е ясна (имам предвид икони и глас), за тези дето правят базата предполагам ще е по лесно, а и някакси ще се автоматизират нещата, ще има по малко грешки, като на едно място да се дават координатите (примерно директно в саита (един вариант), не че съм адвокат на paralax.org/garmin просто ми харесва защото е направен и за начинаещи и за напраднали т.с. вземат gpx и си ги обработват, друг е въпроса, че в момента освен gpi файловете нищо друго не е актуално там) да бъде направено така, че по групи засади камери и т.н. и отвсички форуми да има препрадки за даване на координатите, а от друга страна също в този сайт да има опция за премахване на координати, но може би по номер да се дават за да лесно и да няма объркване), а може би във форумите да коментираме всичко останоло, но без координати по базата.
                А относно предложението ми за отделяне на група подвижни спеед камири, може би да се направи така че тези камери обикновенно се движат в някакъв участък от точка "А" до точка "Б" с подходящи икони за начало и край мисля че нещата ще станат, а всеки ще си преценя как да се движи в тези участъци. (да споделят и други по този въпрос)
                А за фиксиращите камери е много лесно, това всички камери от рода на охранителните (по банките така изглеждат на външен вид) и обикновено всички са насочени към пътното платно, а не към даден светофар на кръстовище. Фиксиращитете камери, обикновенно ги монтират на кръстовище, но се насочват към пътното платно извън самото кръстовище (нещо обратно на насочване на камерите червен светофар).
                Доброто не струва скъпо, но много се цени !

                Коментар


                • От: Спийд камери България (в разработка)

                  Колеги, виждам, че плачете за gpx файловете на кирилица...лошото е, че и аз плача. Среднощната работа -срам за майстора - не съм запазил файловете на кирилица преди конвертирането им на латиница. Сега работим по възстановяването им с Darkstar.
                  Извинявам се!
                  последна версия на спийд камерите и засадите: http://paralax.org/garmin/

                  Коментар


                  • От: Спийд камери България (в разработка)

                    А дали екселския файл се актуализира при всяка нова версия, че аз гледам него? Благодаря за отговора.

                    Коментар


                    • От: Спийд камери България (в разработка)

                      Първоначално публикуван от tigertron Преглед на мнение
                      А дали екселския файл се актуализира при всяка нова версия, че аз гледам него? Благодаря за отговора.
                      Можеш да си го изтеглиш и да го свериш с предишния който имаш.......

                      Коментар


                      • От: Спийд камери България (в разработка)

                        Първоначално публикуван от gadev Преглед на мнение
                        Колеги, виждам, че плачете за gpx файловете на кирилица...лошото е, че и аз плача. Среднощната работа -срам за майстора - не съм запазил файловете на кирилица преди конвертирането им на латиница. Сега работим по възстановяването им с Darkstar.
                        Извинявам се!
                        Ами плачете и работете , няма да е лошо да включите и една засада, че аз в няколко форума я писах само неразбирам защо я няма, а именно N42°11.311 E025°19.774 полицейска засада 50 км обикновено засичат идващите от Пловдив за Ст.Загора (мястото предполага по висока скорост т.к. пътя е околовръстен, а знака за ограничение на скоростта и полицейската засада е поне 1.5км).
                        Доброто не струва скъпо, но много се цени !

                        Коментар


                        • От: Спийд камери България (в разработка)

                          Не е нужно да се заяждаш, shit happens!
                          Относно засадата... има страшно много засади и както си побъбрихме преди няколко поста - няма обратна връзка.
                          Тази засада може ли още някой да я потвърди?
                          Сигурно ще бъде включена, но ако има поне едно потвърждение - ще е много по-добре. А когато стане невалидна - ти ще потвърдиш ли, че е невалидна?

                          Коментар


                          • От: Спийд камери България (в разработка)

                            Първоначално публикуван от darkstar_ Преглед на мнение
                            Не е нужно да се заяждаш, shit happens!
                            Относно засадата... има страшно много засади и както си побъбрихме преди няколко поста - няма обратна връзка.
                            Тази засада може ли още някой да я потвърди?
                            Сигурно ще бъде включена, но ако има поне едно потвърждение - ще е много по-добре. А когато стане невалидна - ти ще потвърдиш ли, че е невалидна?
                            Не ми разбрахте шегата, ЖАЛКО, а що се отняся до премахване и оспорване на точки от засади доста съм оспорвал, но в друг форум тук ме съм познат, (по мои прдложения мисля са премахнатати поне 2 точки), както стана ясно и по горе съм превърженик базата да се развива, а относно засадата аз си я знам, на мен не ми трябва, но е много подвеждаща защото отдавна си минал ограничението за скорост, мястото предполага да си мислиш че караш извън населено място и хоп хората с палка.
                            Направих няколко проби с икони, и мисля че стигнах до по прилично показване и визуален изглед, като иконите за спийд камери се запазват, а засадите и червен светофар се променят малко, това го бях написъл в друг форум, който също преглеждате за координати, но сега не работи, ако желаете бих ви ги изпратил за проба и ако се харесат да бъдат включени в базата, но с обяване на пътища по веб пространството съм зле а инямам подходящи, така че дай те някой маил или скаип и ще ги пратя.
                            Доброто не струва скъпо, но много се цени !

                            Коментар


                            • От: Спийд камери България (в разработка)

                              качи ги тук

                              Коментар


                              • От: Спийд камери България (в разработка)

                                Незнаех, че я има тази опция тук, разликата от досегашните е в това, че иконата за червен светофар е изтрито бялото поле и реално е станала по тясна, което в градски условия на картата си е нещо, а за засадите са кръгли, т.с. има разлика от камерите те са четвартити и човек дори и да не чуе добре какво предстои само с един поглед разбира вида и скоростта, което си мисля е много важно. това с подръчни средства от "вебсайт" http://www.pocketgpsworld.com/speed-...ns.php#licence , а ако някой е повече в час "сad" програмите може да ги направи и по добри (параметрите са 24x24 *.bmp), но според мен е важно да се различават добре на външен вид и да си личи скоростта (мога да обясня защо, но ще стане дълго, а и като си гледам горните писанки).
                                Прикачени файлове
                                Доброто не струва скъпо, но много се цени !

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X