Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Физическа подготовка за ЕНДУРО?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Физическа подготовка за ЕНДУРО?

    Първоначално публикуван от Dido_DR
    Между другото ще се радвам ако някой компетентен каже с какви фитнес програми тренират кросистите примерно. И въобще упражнения развиващи необходимите за спорта мускули. Също така и как се борите с arm pump?? На мене като карам на писта и след третата обиколка не мога да натисна и спирачката. Чел съм че това е ципа която държи мускулите на предмишницата и когато те се напомпят много, ципата не им дава да излезят и те притискат леко артерии вени и нерви което води до изтощаването на ръката. Повечето американски състезатели са оперирани, като им е цепната на няколко места тази ципа за да не ограничава мускулите.
    А бе не знам точно с какви програми тренират кросисистите, но знам едно. За всеки мотоспорт трябва да си с развити и яки мускули! Ама не да се тъпчеш с протеини, аминокиселини и т.н. В тях няма абсолютно нищо лошо - те са хранителни добавки. Но това е синтезиран белтък, а от него мускула "мутира" и става големичък! Не виждам смисъл от това, да мислиш как всяка мозъчна клетка, да бъде превърната в мускулно влакно! Това е тъпо! Както и да е, отплеснах се! Относно тренировките - тренирай всичко! За ендурото и мотокроса всички мускулни групи са еднакво важни! Наблягай на всичко. Но все си мисля, че всички мускули на ръцете и кръста трябва да са най-тренирани! Никога не трябва да се забравя добрата кардио тренировка. Бягане, колелета и т.н. Дори и спортове като: футбол, баскетбол или волейбол са чудесни в случая. По мое мнение, човек трябва да има желязна физическа подготовка и издръжливост, за да се качва по мотори, било пък то мощни! Дори съм убеден, че повечето ни падания стават точно от това - слабата ни физическа подготовка! А който казва, че няма време да ходи да тренира, каквото и да било - просто няма желание. Един час през деня все може да отдели човек.

  • #2
    Два етажа по надолу имам един комшия с една година по-малък от мен, супер слаб, към 165 см., а кара в Про клас със CRF-450
    No bike - no fun!

    Коментар


    • #3
      Първоначално публикуван от Dido_DR
      Два етажа по надолу имам един комшия с една година по-малък от мен, супер слаб, към 165 см., а кара в Про клас със CRF-450
      Жилка е! Всички професионалисти са такива! Но и това става с адска тренировка. За тоя спорт е препоръчително да си лек, ако си с 100 кила задник, историята става по-различна! Бил съм много наднормен, знам какво е кофти да си дебел като караш!

      Коментар


      • #4
        хехе

        имам един приятел, който каза - "абе аз пари за нов мотор не мога събра - ами дай да отслабна да му направя якия тунинг". И отслабна де.

        Коментар


        • #5
          [quote="Петър Манолев"]
          Първоначално публикуван от Dido_DR
          Дори и спортове като: футбол, баскетбол или волейбол са чудесни в случая.
          Като спомена футбол, има ли желаещи от София да ходим да ритаме?

          Коментар


          • #6
            да


            (не се смейте )

            Коментар


            • #7
              Не сме си и помисляли дори!

              Коментар


              • #8
                Първоначално публикуван от ®yMeH
                хехе

                имам един приятел, който каза - "абе аз пари за нов мотор не мога събра - ами дай да отслабна да му направя якия тунинг". И отслабна де.
                Така е, точно така е. Незнам обаче, но сигурно и тук има други с подобен като мен случай! 10 килограма по-надолу от сваленото ти тегло и мотора пее друга песен! Не се бъзикам.

                Коментар


                • #9
                  Точно стана по-горе дума за Найт. Този човек е поне 95-100 кг, а няма равен на себе си в траялите! А сега, разсъждавайте по въпроса!!!
                  Ама той тренира за издържливост много. Правил е кросове по 15 км на ден Стискал е тенис топки постоянно. Правил е упражнения за ръцете.
                  Така се става световен шампион.
                  Ендурото и сексът не са шега работа !
                  -------------
                  Животът се измерва с броят на издишванията !

                  http://sixdayscrazyjob.com
                  http://crazy-job.com

                  Коментар


                  • #10
                    ахахааа
                    и кво, сега за да ми върви повече мотора да отслабвам ли...
                    не мерси, не искам да съм ходеща пръчка

                    Коментар


                    • #11
                      Първоначално публикуван от Жоро Хаджиев
                      Точно стана по-горе дума за Найт. Този човек е поне 95-100 кг, а няма равен на себе си в траялите! А сега, разсъждавайте по въпроса!!!
                      Ама той тренира за издържливост много. Правил е кросове по 15 км на ден Стискал е тенис топки постоянно. Правил е упражнения за ръцете.
                      Така се става световен шампион.
                      Така е, Жоро, ама я ми кажи колко е висок? 1.90? Пък и той е частен случай, както оня 140 килограмовия, а другите всички са солети...

                      Коментар


                      • #12
                        Ами, ето го:



                        Аз съм 176 см, а той стърчи една педя над мен!
                        Ендурото и сексът не са шега работа !
                        -------------
                        Животът се измерва с броят на издишванията !

                        http://sixdayscrazyjob.com
                        http://crazy-job.com

                        Коментар


                        • #13
                          Мутирал е пича. Вече нещо и на мен взе да ми става - 1.80 съм! Ако не се лъжа...

                          Коментар


                          • #14
                            [quote="Петър Манолев"]Мутирал е пича. Вече нещо и на мен взе да ми става - 1.80 съм! Ако не се лъжа... [/quo


                            едва сега ли взе да ти става

                            Коментар


                            • #15
                              Re: Физическа подготовка за ЕНДУРО?

                              Мислех да отварям нова тема но намерих тази,като ползвах търсачката,с нея всичко се открива,това е препоръка към новите потребители.
                              Та на въпроса,какво трябва да тренирам за да карам ендуро и де не се изморявам или "одървям"
                              Отговорът е много комплексен и включва доста упражнения и тренировки но за мен най-важното и първо на първо сърдечно съдовата с-ма,която се тренира с тичане в умерено темпо продължително време,каране на колело или велоергонометър,пак така като се стремите веднъж повишили своят пулс да не го забавяте докато не свършите с тренировката.

                              Следващата стъпка според мен е общо физическо здраве това включва посещение на фитнес зала и тренировка на основните мускули в тялото,като за целта тренирате трите основни упражниния а именно Клек,Лег и Мъртва тяга.Това са основите върху който всеки начинаещ трябва да стъпи и да започне своето изграждане.Препоръчвам при посещението на фитнес залите да се ползват услугите на фитнес инструкторите който ще следят за правилното изпълнение на всяко упражнение.

                              Паралелно с гореописаната стъпка препоръчвам започване на тренировки за корем,прасец който много хора го подценяват но той е важен мускул и трябва да се тренира,препоръчвам лек и прост вариянт за неговата тренировка а именно повдигането от стоеж за минута и предмишница която най-често се "одървя".

                              За по-напредналите препоръчвам разделянето на тренировките по мускулни групи,като препоръчвам в един ден да не се тренират повече от 2 мускулни групи,защото се получава претоварване.

                              Като занимаващ се с фитнес от 8години мисля че мога да бъда полезен на много от вас за изграждането но своята фитнес програма и подготовка за ендуро каране,като за целта ще бъда на ваше разположение за въпроси относно всичко свързано със спорта,фитнеса и физическата подготовка.
                              MG RACING

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X