Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Приятна разходка до язовир Искър

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Приятна разходка до язовир Искър

    Съботата, тъй като времето предразполагаше, с баща ми решихме да натоварим лодката и да се разходим до яз.Искър.





    По пътя цареше хармония, съботните шофьори бяха толерантни към всички, най-вече към правилника за движение по пътищата !





    Обиколихме язовира в търсене на най-подходящо място за воден "старт" и направихме една панорамна обиколка с лодката.Тъй като се усъмних в способностите на апарата ми да плува, така и не се престраших да го взема на борда. Още на идване ми направи впечатление странното местоположение на една Тойота на плажната ивица, но тогава не обърнах внимание. На излизане, обаче, въпросното возило все още не беше помръднало. Решихме да видим за какво става въпрос, натъкнахме се на това:





    След кратки двоумения, решаваме да мабутаме и Ферозата в пясъка, с наличните две стоманени въжета, поне на мен ми се струва невъзможно да не се справим с изваждането от тинята!



    Последват няколко безрезултатни опита , Тойотата стои като заварена за земята, не иска дори да помръдне !






    ето че накрая неминуемо се стигна и до окопаване и на Ферозата













    Вече имаше две прилично окопани джипки, естественото допълнение тук- тракторът, пътуваше към мястото.






    Ферозата, обаче , с няколко побутвания, излезе от пясъка




    Тойота, за съжаление, остана да чака трактор, а ние си тръгнахме към София. Обещах на собственика и, с който мисля, че не се и запознахме, да пусна снимките тук, за да си ги има за спомен. В случай, че прочете темата, ето тук са всички снимки https://htftp.offroad-bulgaria.com/v...8%f1%ea%fa%f0/
    2015 KTM EXC 450 six days Argentina
    Toyota Land Cruiser KDJ 125

  • #2
    До: Приятна разходка до язовир Искър

    Доста приятна разходка е била,ти си се оправил ама другият повече сигорно няма да иска да ходи на такива места

    Коментар


    • #3
      До: Приятна разходка до язовир Искър

      А имаше една реклама по телевизията ,че Тойота никога не закъсвала...
      Kia Sportage 2.0 SOHC- KИЯ - пия само раКИЯ!

      Коментар


      • #4
        До: Приятна разходка до язовир Искър

        Колкото е по-скъп джипа, толкова по-далече се ходи за трактор...нали така беше?
        Only after the last tree has been cut down,
        Only after the last river has been poisoned,
        Only after the last fish has been caught,
        Only then will you find that money cannot be eaten.

        Коментар


        • #5
          До: Приятна разходка до язовир Искър

          Четвъртък следобед на същото място бях затънал и аз
          Учудващо е как собственика на тойотата не се е сетил да покопае малко

          При мен с малко повече копане и с помоща на едно странно возило от Самоков издрапах:









          One Planet, One Internet!
          We Are All Connected!

          Nissan Patrol GR Y61 RB25DET NEO(Skyline)

          Коментар


          • #6
            До: Приятна разходка до язовир Искър

            Возилото от Самоков си го бива, мисля, че и да го беше търсил нямаше да го намериш такова
            2015 KTM EXC 450 six days Argentina
            Toyota Land Cruiser KDJ 125

            Коментар


            • #7
              До: Приятна разходка до язовир Искър

              Миналата година около 20.04 бяхме там на палатки, а един приятел с мотор Yamaha XT /около 250кг. /така беше затълнал на същото място (май ), че 4 мъже едвам го измъкнаха. Явно съфорумци все натам ни влече
              sigpic

              Коментар


              • #8
                До: Приятна разходка до язовир Искър

                Прави ми впечатление,че и Тойотата и Нисана са с неподходящи гуми.Това ,плюс голямото тегло и на двата джипа според мен е довело до този краен резултат.Ферозата е доста по-лека пък и гумите и са по-агресивни и крайния резултат е налице. Дирята на Нисана не ми се вижда много дълбока и съм сигурен,че при едни по-агресивни гумета щеше да се спести много копане.
                NISSAN FOREVER
                -----------------------------------------------------------------------------
                Или трябва да намерим път,или да си направим......няма назад!!!

                Коментар


                • #9
                  До: Приятна разходка до язовир Искър

                  Първоначално публикуван от lubashki777 Преглед на мнение
                  Прави ми впечатление,че и Тойотата и Нисана са с неподходящи гуми.Това ,плюс голямото тегло и на двата джипа според мен е довело до този краен резултат.Ферозата е доста по-лека пък и гумите и са по-агресивни и крайния резултат е налице. Дирята на Нисана не ми се вижда много дълбока и съм сигурен,че при едни по-агресивни гумета щеше да се спести много копане.
                  Абсолютно си прав колега,с тези гуми против магла много леко са минали даже.

                  Коментар


                  • #10
                    До: Приятна разходка до язовир Искър

                    Първоначално публикуван от Di Преглед на мнение
                    а един приятел с мотор Yamaha XT /около 250кг. /......
                    Това тегло със сигурност е с моториста, щото най-тежкото ХТ /моето/ е 154 килца
                    2015 KTM EXC 450 six days Argentina
                    Toyota Land Cruiser KDJ 125

                    Коментар


                    • #11
                      До: Приятна разходка до язовир Искър

                      Моето затъване си беше от чиста глупсот...

                      По рано минах от там но просто минах тази част от пътя на скорост и нямах проблеми.

                      За съжаление направих грешката да мина бавно вторият път
                      Грешка която едва ли ще повторя преди да взема A/T гуми и някой колега за подкрепа
                      One Planet, One Internet!
                      We Are All Connected!

                      Nissan Patrol GR Y61 RB25DET NEO(Skyline)

                      Коментар

                      Активност за темата

                      Свий

                      В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                      Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                      Зареждам...
                      X