Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Възможна ли е конвертация на карта от nm2 в Гармински формат?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Възможна ли е конвертация на карта от nm2 в Гармински формат?

    Имам карта на Молдова - най-нова в този формат за Навител. Е ли е възможно конвертацията на същата за Гармин и ако да , можете ли да направите това?
    Прикачени файлове

  • #2
    До: Възможна ли е конвертация на карта от nm2 в Гармински формат?

    Първоначално публикуван от gtsvg Преглед на мнение
    Имам карта на Молдова - най-нова в този формат за Навител. Е ли е възможно конвертацията на същата за Гармин и ако да , можете ли да направите това?
    Я читал на Российских форумах, что формат Navitel 3.1 (nm2) является закрытым, т.е. его невозможно редактировать. Конвертация из img в nm2 возможна в GPSMapEdit. Сам пробовал - это легко удается. Но как сконвертировать наоборот, не знаю.

    Кстати, Navitel 3.0 понимает img и ntm файлы, но не понимает nm2. Navitel 3.1 - наоборот, не понимает img файлы. Я вчера возился с этой программой на одном GPS приемнике.

    У меня тоже есть хорошие карты в nm2 формате на Казахстан (Алматы и область), но ничего пока с ними не могу сделать.

    Выложи, пожалуйста, карты Молдавии на спелео. А я постараюсь поискать в интернете решение проблемы.

    Коментар


    • #3
      До: Възможна ли е конвертация на карта от nm2 в Гармински формат?

      засега отваряне на NM2 карти е абсолютно невъзможно, така че забрави за конвертирането.

      Има друга карта на молдова, която я прави друг човек - и е за Гармин. Преди време бях качил една нейна версия на "спелеото", така че я има някъде на сървъра. Може да има по-нова версия.

      Доклокото знам NM2 картата (заедно с една, ненамираема вече версия за gаrmin) се прави от GPSМоldova. А другата е от "ентусиасти".

      По принцип iNavi и XT са един дол дренки. Т.е. няма нужда да конвертираш (освен ако машинката не позволява iNavi).

      Коментар


      • #4
        До: Възможна ли е конвертация на карта от nm2 в Гармински формат?

        Думаю, что программисты скоро напишут программку конвертации из nm2 в img.
        Nm2 формат был придуман, чтобы не было возможно дорабатывать файлы, т.е. кто-то пытается защитить свои права на продукцию.
        Я считаю, что это глупо. Это не развитие, а движение назад.

        Я нашел исходники карты Молдовы за 31 декабря 2007 г. там два img файла: 1 - поселки и дороги, 2 - рельеф. Архив полностью готов для установки в Мапсорсе.

        Карту закачал на спелео (5мб).

        Коментар

        Активност за темата

        Свий

        В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

        Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

        Зареждам...
        X