Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Нуви 2хх SIRF III

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Нуви 2хх SIRF III

    Здравейте

    Закупих си Garmin nuvi 200w. Това чудо с приемник SIRF Star III ли е или не. Май не. При мъгла губи обхват (връзка със спътниците). Защо така?

    Благодаря предварително!

  • #2
    До: Garmin nuvi 200w...

    Първоначално публикуван от mgmst Преглед на мнение
    Здравейте

    Закупих си Garmin nuvi 200w. Това чудо с приемник SIRF Star III ли е или не. Май не. При мъгла губи обхват (връзка със спътниците). Защо така?

    Благодаря предварително!
    - да със SIRF са ! - това им е разликата от Нуви 200, освен екрана... Ако мъглата е била толкова гъста, то спътниците са загубили SIRFa, а не той тях!!! Това на шега - имам го същия , а имам и Нуви 200 - сравнил съм ги, 200W повече ми допада...
    В настройки, ситема си пише сирф технолоджи и т.н...

    Коментар


    • #3
      До: Garmin nuvi 200w...

      Благодаря. Да видях в настройките информация за приемника. Но спецификацията не бе точно SIRF Star III изписана, мкар доста да прилича на това.

      Ако е SIRF Star III нормално ли е в мъгливите дни по цял ден да няма обхват. Бавно локализира спътниците и в ясно време. Често ги губи. Може би е някакъв по-стар SIRF?

      Коментар


      • #4
        До: Garmin nuvi 200w...

        Ако е със SIRF Star III нормално ли е да губи обхват в мъгливо време. Дори в ясно време бавно намира спътниците и често губи обхват. И вашия Nuwi 200W ли има същите проблеми?

        Коментар


        • #5
          До: Garmin nuvi 200w...

          Не мога точно да отговоря на въпроса ти, но ме съмнява апарата да не е редовен...
          Впрочем има една много голяма особенност на автомобилните навигатори - те трябва да имат свободен достъп до небе!!! - това значи в какъв автомобил на какво място да се слага!!!, има ли нещо на покрива на колата или камиона - допълнителни багажници, или сняг например....говорим за по-дебел слой, щото мъглата вече е даденост...
          И най-важното - фолиото по стъклата и люковете - направо спира сигнала и не чакай нищо добро!

          Коментар


          • #6
            До: Garmin nuvi 200w...

            Най-хубавата част е, че нямам автомобил. Ползвам го само пеша. Най много в някой автобус. През цялото време е под открито небе :-)

            Коментар


            • #7
              До: Garmin nuvi 200w...

              Първоначално публикуван от mgmst Преглед на мнение
              Най-хубавата част е, че нямам автомобил. Ползвам го само пеша. Най много в някой автобус. През цялото време е под открито небе :-)
              Автобусът е малко съмнителен - там въобще няма достъп до небе - освен ако апарата не е при шофьора отпред - ако си до стъкло - много е ограничен сигнала, ако си на вътрешен ред - може и да не захапе... същото като в блок или къща - тези апарати работят супер и здраво хапят сигнала при положение , че имат пряк достъп до предно и странични стъкла - те са за шофьори! и че няма фолиа по стъклата и люковете! С моите 200 и 200W нямам никакви проблеми..

              Коментар


              • #8
                До: Garmin nuvi 200w...

                В автобус и влак работи ако няма много гъста мъгла. На открито по широки селски улици и ниски къщички при мъгла (дори не много гъста) не работи. Ще се ходи при Елтрейд. Все на мен се падат дефектните боклуци :-)

                Коментар


                • #9
                  До: Garmin nuvi 200w...

                  Едва ли е от мъглата колега. Не би трябвало въобще да му влияе. По-скоро проблем радио частта на устройството.
                  По-добре в Хайлукса, отколкото в хайлайфа...

                  Коментар


                  • #10
                    До: Garmin nuvi 200w...

                    Благодаря!

                    Елтрейд ще трябва да се погрижат за това. Все на мен се падат неработещи неща :-)

                    Коментар


                    • #11
                      До: Garmin nuvi 200w...

                      Първоначално публикуван от mgmst Преглед на мнение
                      Благодаря!

                      Елтрейд ще трябва да се погрижат за това. Все на мен се падат неработещи неща :-)
                      Колега, пробвай първо да му ъпдейтнеш firmware на gps-a до последна версия...Не съм много убеден ,че серия 2xx са с SIRF Star III. Мисля, че имаше едни по-стари чипове на SIRF, които като нищо може да ги слагат с цел по-ниска цена...SIRF STAR III се връзва безпроблемно в кола, а за пеша да не говорим...Ако си в кола със стъкла от новите - точността е малко ниска и сигнала на сателитите е слаб, но ПАК си се връзва...

                      Коментар


                      • #12
                        До: Garmin nuvi 200w...

                        Давам отговор след посещение в Геотрейд:

                        Елтрейд да се чете Геотрейд, че не съм много бест с имената.

                        Чудото от серията 200W (серията с двойка и W) е SIRF Star II. Разликата му със SIRF Star III е, че го затрудняват шумнати горички и високи сгради, каквито в София си нямаме (нямате).

                        В сервиза го приеха за ремонт. Ко щат да му правят фърмуеър ли, приемник ли, все тая. Ща да работи и толкоз.

                        Най-евтинкото гарминско нещо със SIRF Star III и този готин голям екран на серията 200 е Nuvi 660. Било 1050 левчета, а сега било (за кратко време) 880 левчета. Източник Геотрейд. Та бързай народе, че не останаха.

                        Това за сега.

                        Коментар


                        • #13
                          До: Garmin nuvi 200w...

                          Интересуваме Нуви 200 може ли да чертае тракове?

                          Мерси и не ми се карайте много, ако го пише някъде пък не съм го прочел.
                          Пия вино само по два повода: когато за вечеря има дивеч и когато няма.

                          Коментар


                          • #14
                            До: Garmin nuvi 200w...

                            Първоначално публикуван от mitaka81 Преглед на мнение
                            Интересуваме Нуви 200 може ли да чертае тракове?

                            Мерси и не ми се карайте много, ако го пише някъде пък не съм го прочел.
                            http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=20132

                            Коментар


                            • #15
                              До: Garmin nuvi 200w...

                              мерси
                              Пия вино само по два повода: когато за вечеря има дивеч и когато няма.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X