Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Нуви 200 не намира сателити

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Нуви 200 не намира сателити

    Здравейте ,ако някой може да ми помогне ще му бъда благодарен проблема ми е следния вчера си купих новата версия на OFRM написана с гарминския компилатор реших да пробвам gps-а и установих че прави връзка със сателитите много бавно,а преди за около минута две .GPS-а е нуви 200.Проблема мисля че няма нищо общо с новата карта.

  • #2
    До: Проблем със свързването със сателити

    Проблема със сигурност няма нищо общо с новата карта.

    Предполагам че си уцелил неблагоприятно положение на спътниците. Всяко денонощие има по 1-2 дупки, където се виждат само по 3-4 сателита и много трудно се изчислява позицията.
    OFRM Team
    Отдел за Борба с Организираните Клиенти

    Коментар


    • #3
      До: Нуви 200 не намира сателити

      Да не би да си го включил далече от мястото на последното изключване?!
      eTrex LEGEND Cx, NUVI 200

      Коментар


      • #4
        До: Нуви 200 не намира сателити

        Това че съм го включил на друго място какво общо има?

        Коментар


        • #5
          До: Нуви 200 не намира сателити

          Първоначално публикуван от toni_lc Преглед на мнение
          Това че съм го включил на друго място какво общо има?
          .....емпирични наблюдения...

          Коментар


          • #6
            До: Нуви 200 не намира сателити

            Първоначално публикуван от toni_lc Преглед на мнение
            Това че съм го включил на друго място какво общо има?
            Ами по бавно се "връзва" към сателитите! Примерно онзи ден го включих във София, а го бях изключил 100 км преди това.Търси сателити много време, та чак се изнервих и спрях колата да му е по-лесно! А иначе като го изгася в колата и после го включа на същото място на паркинга - "ПАЛИ ВЕДНАГА (бързо)".
            eTrex LEGEND Cx, NUVI 200

            Коментар


            • #7
              До: Нуви 200 не намира сателити

              Първоначално публикуван от bokser Преглед на мнение
              Ами по бавно се "връзва" към сателитите! Примерно онзи ден го включих във София, а го бях изключил 100 км преди това.Търси сателити много време, та чак се изнервих и спрях колата да му е по-лесно! А иначе като го изгася в колата и после го включа на същото място на паркинга - "ПАЛИ ВЕДНАГА (бързо)".
              И моето работи по описания по-горе начин

              Коментар


              • #8
                До: Нуви 200 не намира сателити

                Първоначално публикуван от bokser Преглед на мнение
                Ами по бавно се "връзва" към сателитите! .Търси сателити много време, та чак се изнервих и спрях колата да му е по-лесно! А иначе като го изгася в колата и после го включа на същото място на паркинга - "ПАЛИ ВЕДНАГА (бързо)".
                Точно това е проблема... Не бива да се пуска в движение преди да прихване сателитите. Дори като се движиш пеша, пак ще забави позиционирането... Най добрия вариант е да се изчака на едно място докато ги прихване и след това да се тръгне. Веднъж прихванати, даже да се изключи за известно време - до 1 час, след повторното му пускане апаратчето помни предишните сателити и прихваща веднага....
                Таралежчето е "птица" упорита, не го ли ритнеш - не излита !

                Кто-то из Великих и Мудрых сказал, что когда меняют пастуха, только стадо считает, что меняется хозяин.

                Коментар


                • #9
                  До: Нуви 200 не намира сателити

                  И аз съм със същия проблем. Показва само една червена чертичка индикатора за сигнал и не намира спътници. От няколко дена е така, а не съм го включвал по далече от 100-200 метра от предишното изключване.
                  Танки грязи не боятся!

                  Коментар


                  • #10
                    До: Нуви 200 не намира сателити

                    А като го оставиш на място за дълго с чисто небе над него?

                    Коментар


                    • #11
                      До: Нуви 200 не намира сателити

                      Първоначално публикуван от toni_lc Преглед на мнение
                      Здравейте ,ако някой може да ми помогне ще му бъда благодарен проблема ми е следния вчера си купих новата версия на OFRM написана с гарминския компилатор реших да пробвам gps-а и установих че прави връзка със сателитите много бавно,а преди за около минута две .GPS-а е нуви 200.Проблема мисля че няма нищо общо с новата карта.
                      Направи му "Reset", като първо го изключиш от захранването! Данните и настройките ще ти останат, споко!

                      След това локализирането на спътниците направи на открито място и гледай да е по далече от високи згради и дървета! Ако и след това не работи нормално, бягай в "Геотрейд"!
                      Успех!
                      Говоря ти дъще, сещай се снахо!

                      Коментар


                      • #12
                        До: Нуви 200 не намира сателити

                        Аз пък имам наблюдения, че изключително бавно прихваща спътниците в чужбина. Пробвал съм в Прага и Барселона. Мисли по над 10-15мин.
                        Един колега има GPS TomTom в мобилния телефон и твърди, че решава проблема с позиционирането като си тегли от интернет файл със списък и координати на спътници. Обяснявам си бавното прихващане извън България с подобен списък заложен фабрично в гармините но работещ само за България. Друго обяснение нямам.
                        Нека и други закупили Гармин от България споделят как се държи по отношение на прихващането на спътници извън Източна Европа.

                        Коментар


                        • #13
                          До: Нуви 200 не намира сателити

                          Ами и при мен на Нуви 660 си ги хваща бавничко ама май наистина има значение колко си се отдалечил от последното спиране.

                          Коментар


                          • #14
                            До: Нуви 200 не намира сателити

                            Естествено. Това се и казва студен старт.
                            Максималното време, през които спътниците са все едно същите, от гледна точка на данните им, не физически, е примерно 30 минути. После алманасите им се сменят напълно. А приемникът вече ги чете по много пъти наново целите, не само обновяванията, за да намали грешките.

                            Коментар


                            • #15
                              До: Нуви 200 не намира сателити

                              Първоначално публикуван от torggg Преглед на мнение
                              ...Един колега има GPS TomTom в мобилния телефон и твърди, че решава проблема с позиционирането като си тегли от интернет файл със списък и координати на спътници. Обяснявам си бавното прихващане извън България с подобен списък заложен фабрично в гармините но работещ само за България. Друго обяснение нямам.
                              Свалянето се нарича AGPS(Assisted GPS). Обаче е дръвце, щото се плаща.

                              За твърдия списък - няма такова нещо. 76-цата ми например беше арабска версия - работеше си съвсем нормално. Няма и как да има, понеже позициите не са съвсем изчисляеми, а и за да ги изчисли, би му трябвало точно време, а за да си свали времето му трябват спътници. Въпроса е че има разни кешове и тем-подобни, с цел в общия случаи да сваля сателитите по-бързо. Обаче при определени обстоятелства това не само че не ускорява, ами забавя. 60/76 и колорадо си имат бутон в менюто да си прихванат текущата позиция, а не да гадаят и да предполагат къде са. Забелязал съм че в някои случаи, в които локва бавно, като използвам бутона като че ли се справя по-бързо.
                              Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X