Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Isuzu Trooper 3.0тди - датчик за ръчна спирачка, масло.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Isuzu Trooper 3.0тди - датчик за ръчна спирачка, масло.

    От около година имам тази машина и до момента само хубави неща мога да кажа. От извесно време насам сутрин като я паля, при мокро време и силни трусове по пътя ми светва индикацията за ръчна спирачка. След извесно време се оправя, а най-често изчезва като при скорост леко натисна педала.

    Някой да има идея, дали е датчик, накладки или нещо друго?

    Другият ми проблем е с маслото. Смених го преди 8000км и всичко си беше ок. Сложих 5в30, както си пише на табелката. Наскоро, обаче, индикацията за масло взе да се появява при резки завои, защитата да се включва и колата да спира. Проверих маслото и се оказа, че е на долна граница. Купих сае5е30 и за 2 дни долях 1.5л. Нещата се оправиха и след 1000км пак съм на долна граница. Ясно е, че ще се ходи на сервиз, но малко информация не би ми била излишна. Колата е на 68 000км и се държи идеално, освен тези 2 проблема отскоро.
    +359 899985804

  • #2
    До: Isuzu Trooper 3.0тди - датчик за ръчна спирачка, масло.

    първо никой не чете че за различните климатични условия се препоръчват различни вискозитети масла ,за нашия е10/40 -15/50 . и другото е че заради особености във конструкцията исузо препоръява смянанамаслото да се извършва на 8000км.-----след този пробег маслото губи своите качества
    МИСЛЕНЕ МУ Е МАЙКАТА

    Коментар


    • #3
      До: Isuzu Trooper 3.0тди - датчик за ръчна спирачка, масло.

      Изчетох ПДФ-а няколко пъти, това за смяната на 3000мили честно казно не го разбрах и по-точно таблицата, която са дали.

      Обаче, за дизелови мотори пише, че от -15г до 30градуса и нагоре се препоръ1чва 10в30, а от -25( и надолу) до 30 градуса да се ползва 5в30. Сега, аз мисля, че в Пловдив е както много топло, така и не много меко зимата ( -18г беше при мен в планината), така че по-добрият избор би бил 10в30.

      Другите масла на кои производители ги има? В момента съм ползвал само на Кастрол и ФВ.

      Всякакви съвети са добре дошли, благодаря!
      +359 899985804

      Коментар


      • #4
        До: Isuzu Trooper 3.0тди - датчик за ръчна спирачка, масло.

        Щом си го карал 8000 км. без проблем и сега се появява такъв по-добре послушай колегата isuzo и си смени маслото. Относно ръчната спирачка си провери нивото на спирачната течност.

        Коментар


        • #5
          До: Isuzu Trooper 3.0тди - датчик за ръчна спирачка, масло.

          Течността направо да я смени, по предписание на всеки 2 години (хигроскопична е, някои коли имат сензор за влагата и дават индикация дори пръ пълно казанче).

          Коментар


          • #6
            До: Isuzu Trooper 3.0тди - датчик за ръчна спирачка, масло.

            Течността беша с 2 пръста под чертата, долях, но нищо не се промени в близките 2 дни. Сега, когато е по-топло нямам въобще такива проблеми. Дали от слягане/разпределение, дали от температура - не знам.
            +359 899985804

            Коментар

            Активност за темата

            Свий

            В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

            Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

            Зареждам...
            X