Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Как да отворим карта в "img" формат с Mapsource

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #46
    До: Как да отворим карта в "img" формат с Mapsource

    не съм пробвал с .img, включващ повече от една карти / mapset/ така че може и да се получава тази грешка. Но ми идва на ум друго:
    да разделите сборната карта на отделни мапсети /сбор от части на една карта с еднакъв ФИД/ .Това става отново с GMAPTOOL, меню SPLIT, CREATE MAPSETS BY FID. Така ще получите няколко .img файла за всяка карта / мапсет/, които да отворите в Мапсорс по описания вече начин.
    Наистина, ако имате инсталац. файлове на съотв. карти, използвайте тях - така ще можете да търсите в Мапсорс. При конвертиране на .img към Мапсорс, търсенето по адреси неминуемо се губи.

    Коментар


    • #47
      До: Как да отворим карта в "img" формат с Mapsource

      Първоначално публикуван от the_sandman Преглед на мнение
      Стига бе хора. С тая (точно тоя файл) съм си качил 7-8 карти в мапсорса нзнам какво точно не се получава при вас . Видяхте ли "Читать инструкцию..." там си е показано какво и къде ... Ако пак не става пратете някоя снимка или поне опишете какво правите, че нестава.
      Добре де някой който е качвал успешно IMG карти в MapSource-a с тази програмка GarminToMapSource нека даде малко по-подробни инструкции на БГ каде какво се попълва как се попълва и така защото правя всичко по инструкции, но явно някаде греша!
      Последно редактирано от Nuclear; 01-03-09, 13:09.

      Коментар


      • #48
        До: Как да отворим карта в "img" формат с Mapsource

        Дойде и моя ред да попитам След толкова четене и даже веднъж успешно заредена карта в мапсорс, при опит да го направя отново всичко се "получава", т.е. сменям м/у различните карти в самата програма, но всяка карта е едно бяло петно. Моля, някой, ако има идея - да сподели на какво се дължи (пробвано е с много различни карти). Пробвах и GarminToMapSource, там не се получва описанопто в хелп файла, а да кажем половината. Плийс, помагайте!!!

        Коментар


        • #49
          До: Как да отворим карта в "img" формат с Mapsource

          а отключили картите ?
          ефтиното или излиза скъпо или е незаконно

          Коментар


          • #50
            До: Как да отворим карта в "img" формат с Mapsource

            Първоначално публикуван от asentop Преглед на мнение
            а отключили картите ?
            Да, не е това проблема, значи направил съм адването по няколко начина- чрез cgpsmapper (gmaptool) преди т'ва и всичко както си му е реда с мапсет, но картата я има- знам че е отключена, но е бяло петно. Чрез посочения по-горе начин само с използвайки gmaptool и отнова - греда. В случай че ми се е налагало да отключвам картите - става и с ключа генериран в gpmapsupp.unl или с ънлокъра, бе всичко е вярно, не знам къде греша?!!?! Не че е няк'во хипер важно, имам всички карти инсталирани на навигацията, които се намират в нета и могт да се наложат да бъдат използвани, но т'ва ме ядосва, че не се получава
            Прикачени файлове

            Коментар


            • #51
              До: Как да отворим карта в "img" формат с Mapsource

              Първоначално публикуван от loloholow Преглед на мнение
              Да, не е това проблема, значи направил съм адването по няколко начина- чрез cgpsmapper (gmaptool) преди т'ва и всичко както си му е реда с мапсет, но картата я има- знам че е отключена, но е бяло петно. Чрез посочения по-горе начин само с използвайки gmaptool и отнова - греда. В случай че ми се е налагало да отключвам картите - става и с ключа генериран в gpmapsupp.unl или с ънлокъра, бе всичко е вярно, не знам къде греша?!!?! Не че е няк'во хипер важно, имам всички карти инсталирани на навигацията, които се намират в нета и могт да се наложат да бъдат използвани, но т'ва ме ядосва, че не се получава
              Това се получава, когато при инсталацията на карта в MapSource няма инсталиран *.typ файлът на картата (Доколкото знам *.typ файлът отговаря за оцветяването на картата) Предполагам, че когато вкарваш картата в регистрито чрез MapsetToolkit, забравяш да зададеш и *.typ файлът на картата

              Поздрави,

              Коментар


              • #52
                До: Как да отворим карта в "img" формат с Mapsource

                Първоначално публикуван от asterix85 Преглед на мнение
                Това се получава, когато при инсталацията на карта в MapSource няма инсталиран *.typ файлът на картата (Доколкото знам *.typ файлът отговаря за оцветяването на картата) Предполагам, че когато вкарваш картата в регистрито чрез MapsetToolkit, забравяш да зададеш и *.typ файлът на картата

                Поздрави,
                Астерикс, мерси много. Най-вероятно си прав, но в момента съм на работа и не мога да проверя, но довечера ще напиша дали се е получило. Но това наистина го пропускам, благодаря за бързия отговор.

                Сърдечно признателен, поздрави...

                Коментар


                • #53
                  До: Как да отворим карта в "img" формат с Mapsource

                  Ами искам все пак отново да благодаря на Астерикс, че взе отношение по този ми проблем. Явно проблема е някъде другаде, но не мисля да си преинсталирам Уиндоуса, за да пробвам отново (щото вече откачих ). Моля да бъда извинен за така получилият се спам, но просто след внимателно взиране не видях бутон "edit", поздрави.

                  P.S. Видях бутона, но сега ми дава вече възможност да редактирам само този си пост
                  Последно редактирано от loloholow; 15-03-09, 20:07.

                  Коментар


                  • #54
                    До: Как да отворим карта в "img" формат с Mapsource

                    Здравейте,
                    следвайки инстукциите от пост 42 на 100yan40 всичко работи на шест,но имам проблем с отварянето на две морски карти-блучарт.След отваряне на мапсорса,дава грешка ,иска да се прати инфо за грешката и след като завърши операцията мапсорса се самозатваря.Номера го прави само с блучарт карти на Егейско море и на Черно море.
                    Някакви идеи?Помагайте

                    Коментар


                    • #55
                      До: Как да отворим карта в "img" формат с Mapsource

                      Първоначално публикуван от фори Преглед на мнение
                      Здравейте,
                      следвайки инстукциите от пост 42 на 100yan40 всичко работи на шест,но имам проблем с отварянето на две морски карти-блучарт.След отваряне на мапсорса,дава грешка ,иска да се прати инфо за грешката и след като завърши операцията мапсорса се самозатваря.Номера го прави само с блучарт карти на Егейско море и на Черно море.
                      Някакви идеи?Помагайте
                      Какво по-точно грешка дава?
                      Също и коя версията на MapSource?
                      Животът се мери не с броя вдишвания, а с моментите които спират дъха
                      GARMIN nuviCam LMT, GARMIN nuvi 200

                      Коментар


                      • #56
                        До: Как да отворим карта в "img" формат с Mapsource

                        Версията на МапСорс е 6.15.4
                        Интересното е че реботи с Блу Чарт Америкас в 2008.5 инсталирана от ИСО файл
                        Картите с които не иска са:
                        ВЕУ 5045 Черно и Каспийско морета и ВЕУ 15Р Егейско и Мраморно морета и двете са ИМГ файл

                        А ето и грешките.
                        Прикачени файлове

                        Коментар


                        • #57
                          До: Как да отворим карта в "img" формат с Mapsource

                          Здравейте!
                          Не съм сигурен дали поста ми е за тази тема, но проблемът е следният:
                          Имам .гпх с ок. 2500 точки, които искам да вкарам в гармин хт за симбиан уик3. При ъплоуд с МапСоурс и при импорт през клиента в устройството точките се качват. Проблема е че със следващият старт на Гармина в устройството програмата се "ресетва" и губя всички настройки. Качих въпросните .гпх през ПоиЛоудера и те се изобразяват коректно, но проблемът е, че не се появява наименованието на всяко едно Пои. Реших да едитирам БГ Роуте, която е фри, ида вкарам точките като Пои направо в самият имидж. И тук се натъкнах на следният проблем:
                          С мап едит едитирам картата в МП формат, но при верификация ми дава грешки в нодовете и полигоните. Успях да я компилирам в имидж, но картата изгуби функционалност. има търсене по адреси и пои, но не мога да я покарам като рутабъл. Другият ми проблем е , че я инсталирах в МапСоурс, но от там не мога да я качвам в устройството..

                          Въпросите ми са:

                          Как да запазя Пои-тата в имиджа и картата да е рутабъл?
                          Как да направя така, 1е от Мап Соурс да мога да качвам хенд мейд сета, когато ми трябва?

                          Малко съм обширен, но...
                          Благодаря предварително!

                          Коментар


                          • #58
                            До: Как да отворим карта в "img" формат с Mapsource

                            Чрез POILoader трябва да са качени в Garmin/POI на SD картата. И после в Extras в Custom Poi >All Categories (или подкатегория) се виждат всички POI с имената. Поне при мен на Nokia E51 е така.

                            Коментар


                            • #59
                              До: Как да отворим карта в "img" формат с Mapsource

                              Първоначално публикуван от ipt Преглед на мнение
                              Как да запазя Пои-тата в имиджа и картата да е рутабъл?
                              Здравей,

                              За POI-тата: POI-тата трябва да ги обърнеш в Points и да ги запаметиш в *.mp файла преди компилация на картата Иначе може да ползваш и предложението на колегата milstan - waypoint-тите да ги направиш на POI и да ги ползваш от отделен файл.

                              За рутираща: Най-добре първо прочети това (ако не си го чел): Создание карт с автоматической прокладкой маршрута. Също, за да ти е рутираща трябва да компилираш картата (*.mp) със cGPSmapperRoute, а не с фри версията.

                              Как да направя така, 1е от Мап Соурс да мога да качвам хенд мейд сета, когато ми трябва?
                              Прочети малко по-горе коментарите на колегите дали обяснение и начини за отваряне на *.img карта в мапсорс. По принцип това става най-лесно с програмата gmaptool, Mapsource Mapset Manager и др. програми. Ако не можеш да се справиш пиши какви стъпки си направил, а аз съм сигурен че ще се намери колега да ти отговори

                              Поздрави,
                              Последно редактирано от asterix85; 27-06-09, 18:04.

                              Коментар


                              • #60
                                До: Как да отворим карта в "img" формат с Mapsource

                                Снощи се опитах да адна имидж файл на Bluechart за Каспийско и черно море както е описано в #40 но нещо ми дади грешка по средата на сплита от сорта че не липсва ФИД код. Някой сблъсквал ли се е с този проблем?

                                ПС. Идеята с конвентирането към мапсорс е че картата е доста голяма 1,6Гб и искам да екстракна само обази част която се отнася за българското крайбрежие защото другото от нея не ме интересува. Може да има и друг начин да се направи това, незнам.
                                Последно редактирано от anastaspeykov; 13-11-09, 09:22.
                                Garmin nüvi® 205 (Денка)
                                Nissan X-trail

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X