Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Как да отворим карта в "img" формат с Mapsource

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Как да отворим карта в "img" формат с Mapsource

    Първоначално публикуван от Pitar DR Преглед на мнение
    Преди седмица преинсталирах windows,a и дойде времето да качвам програмките за GPS-a. Инсталирах мапсорса, gmaptoo и gpsmapper, но при опитите за качване на карта в мапсорса, при стартиране на Batc File дава грешка (File missing: mapset.img).И в действителност в папката липсва този фаил.Спомням си,че при предишното инсталиране на програмите имах същият проблем, но това беше преди повече от година и не мога да си спомня как се оправяше.Моля помагайте.
    Здрасти!
    Ако се опитваш да си "сплитнеш" TOPO варианта на OFRM Geotrade, първо трябва разделиш картата по FID номерата. Ще се получат два .img файла, съответно единият е само ISO линии, а другият е самата карта. След това "сплитваш" .img файла с картата.

    Коментар


    • От: Как да отворим карта в "img" формат с Mapsource

      Първоначално публикуван от wscientist Преглед на мнение
      Здрасти!
      Ако се опитваш да си "сплитнеш" TOPO варианта на OFRM Geotrade, първо трябва разделиш картата по FID номерата. Ще се получат два .img файла, съответно единият е само ISO линии, а другият е самата карта. След това "сплитваш" .img файла с картата.
      Проблемът е, че каквато и карта да се опитам да качвам в мапсорса файлът (mapset.img) не се компилира от gmaptool при разделянето на основният IMG фаил и затова липсва във папката.

      Коментар


      • От: Как да отворим карта в "img" формат с Mapsource

        Трябва да е инсталирана и програмата cGPSmapper
        В опциите на GMapTool се задава и пътя до файла cgpsmapper.exe
        Поздрави!
        Животът се мери не с броя вдишвания, а с моментите които спират дъха
        GARMIN nuviCam LMT, GARMIN nuvi 200

        Коментар


        • От: Как да отворим карта в "img" формат с Mapsource

          Първоначално публикуван от chavdarlk Преглед на мнение
          Трябва да е инсталирана и програмата cGPSmapper
          В опциите на GMapTool се задава и пътя до файла cgpsmapper.exe
          Поздрави!

          Всичко това е направено но фаилът не се компилира.

          Коментар


          • От: Как да отворим карта в "img" формат с Mapsource

            Проблемът е решен: три от версийте на cGPSmapper които бях изтеглил явно не работеха и след изтеглянето на друга версия нещата се оправиха.

            Коментар


            • От: Как да отворим карта в "img" формат с Mapsource

              Съжалявам, ако този въпрос е обсъждан вече, но не намерих това, което ме интересува.
              Инсталирането на дадена карта в MapSource pо принцип става по два начина : чрез инсталационнен сет за MapSource или чрез сплитване на IMG файл с GMapTool. Знае се, че при втория начин се губи търсенето по адреси.
              Та въпросът ми е : само това ли е разликата?
              Ако някой от компанията мълчи, причините може да са две : Или няма какво да каже или няма на кого да го каже.

              Коментар


              • От: Как да отворим карта в "img" формат с Mapsource

                Първото е официалния и единствения правилен начин , второто е "като няма риба и рака е риба". Това е разликата , но тя си е съществена.

                Коментар


                • От: Как да отворим карта в "img" формат с Mapsource


                  И все пак чисто технически освен адресите различават ли се по друго? Да речем POI, възможности за рутиране, графически вид и т.н.
                  Ако някой от компанията мълчи, причините може да са две : Или няма какво да каже или няма на кого да го каже.

                  Коментар


                  • От: Как да отворим карта в "img" формат с Mapsource

                    Не.

                    Коментар


                    • От: Как да отворим карта в "img" формат с Mapsource

                      Img файла в общия случай си има FID (например gmapprom.img на ADHellas е с FID 821). При сплитване на img файл с GMapTool има опция "Set Mapset FID", която може да се отметне или не. Ако не се отметне, споменатият файл се сплитва и след инсталация си влиза в MapSource с неговия си FID 821. Ако се отметне, програмата дава възможност да се зададе друг FID. Опитах с 822 (нямах в MapSource карта с такъв), като смених директорията и наименованието в MapSource за да не се дублират и стана същата карта, която след инсталация си влезе в MapSource с новия FID 822.
                      Та въпросът ми е : Има ли разлика между двете карти, защото аз не виждам такава ?
                      Ако няма разлика означава ли това, че мога, ползвайки отделни директории, да си вкарам в MapSource всички версии на дадена карта като им задавам различни имена за MapSource и измислени от мен свободни FID-ове (каквито нямам инсталирани преди това) ?
                      И накрая : Какъв е смисъла img файла да има свой FID ако можеш да му зададеш твой си?
                      Моля за отговор някой по-вещ.
                      Последно редактирано от zippel; 01-06-11, 02:48.
                      Ако някой от компанията мълчи, причините може да са две : Или няма какво да каже или няма на кого да го каже.

                      Коментар


                      • От: Как да отворим карта в "img" формат с Mapsource

                        По начина по който се разделят картите - по ФИД и след това тази 1204 се сплитне за да се качи в памсорса - то там ще е в случая без изо-линиите, така ли излиза.
                        И ако да има ли начин да се вкара с изо линиите в мапсорса.

                        Коментар


                        • От: Как да отворим карта в "img" формат с Mapsource

                          За много години !

                          Имам едно питане. На някой може да му е смешно но не съм на ясно с тези неща. Инсталирах си с 300 зора Mapsource на компютъра, но картата ми излиза супер опростена само някакви основни пътища на жълт фон. Някой може ли да ми каже какво трябва да направя за да ми излезе цветна карта с подробни пътища и да мога да си импортвам маршрути които колеги са качвали във форума?

                          Поздрави.

                          Коментар


                          • От: Как да отворим карта в "img" формат с Mapsource

                            Все още не ти е отключена картата затова виждаш само главните пътища!

                            Коментар


                            • Re: Как да отворим карта в "img" формат с Mapsource

                              Вероятно колегата от горния пост е прав. Ако не е, провери следното :
                              1. Настройките на MapSource относно детайлите - трябва да са на "highest", поне за повечето карти.
                              2. Това с 300-та зора ме навежда на мисълта да провериш коя ти е версията на MapSource.
                              Друго не се сещам. Пиши какво е станало.
                              Ако някой от компанията мълчи, причините може да са две : Или няма какво да каже или няма на кого да го каже.

                              Коментар


                              • От: Как да отворим карта в "img" формат с Mapsource

                                А може и да няма друга инсталирана карта, освен "World map"...
                                Тя по същество си е Basemap и няма детайли
                                Животът се мери не с броя вдишвания, а с моментите които спират дъха
                                GARMIN nuviCam LMT, GARMIN nuvi 200

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X