Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Обслужване на седиментен филтър

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Обслужване на седиментен филтър

    Моля, който знае на какъв пробег трябва да се източва седиментния филтър /наричат го и "утайник"/ и на какъв пробег трябва да се сменя /ако се сменя периодично/ да каже, защото подозирам, че моя за около 176 000км не е източван. Поради тази причина скъсах резбата на пробката /пластмасова/ това лято и днес купих такава от М.Пф. за 14.26лв. Благодаря!

  • #2
    До: Обслужване на седиментен филтър

    На 20000км или на 1 година. Което се случи първо.

    Коментар


    • #3
      До: Обслужване на седиментен филтър

      Не е без значение качеството на горивото, което зареждаш. Можеш да го отваряш и по-често и в зависимост от това, което излиза ще прецениш сам
      "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

      Коментар


      • #4
        До: Обслужване на седиментен филтър

        Първоначално публикуван от Lazar Преглед на мнение
        На 20000км или на 1 година. Което се случи първо.
        Подозирах, че ще хлъцна, но направо ми тракнаха зъбите!!! Кой знае какъв батак е вътре...
        А сменя ли се?
        Благодаря!
        Последно редактирано от velio; 01-04-08, 14:42.

        Коментар


        • #5
          До: Обслужване на седиментен филтър

          Първоначално публикуван от velio Преглед на мнение
          Моля, който знае на какъв пробег трябва да се източва седиментния филтър /наричат го и "утайник"/ и на какъв пробег трябва да се сменя /ако се сменя периодично/ да каже, защото подозирам, че моя за около 176 000км не е източван. Поради тази причина скъсах резбата на пробката /пластмасова/ това лято и днес купих такава от М.Пф. за 14.26лв. Благодаря!
          velio какво стана с филтъра какво изтече от него? На цяло ли го свали за да смениш пробката, имали възможност за разглобяване и по-обстоино почистване.Аз като взех джипката опитах и не можах да го отвия и така остана... Твоя запушили се появили се недостиг на гориво?


          п.п. за този говорим...
          Прикачени файлове
          Land Rover Discovery:
          - ... "Най-хубавото на тази джипка е, че като закъсаш, можеш да си седиш вътре комфортно.".
          Land Rover, може да те закара навсякъде, но може и да не те върне!

          Коментар


          • #6
            До: Обслужване на седиментен филтър

            Когато свърша работата ще пиша обстойно.

            Коментар


            • #7
              До: Обслужване на седиментен филтър

              Нищо не съм свършил още. През лятото използвах добавка да изчисти системата и да махне вода, ако има и това е.

              Коментар


              • #8
                До: Обслужване на седиментен филтър

                Момчета, свалете и почистете... Въобще не знаех за него, а вътре беше блато. Е, моя майстор го намерил, свалил и почистил без да счупи пробката. Питахме се дали вътре няма филтър, но след справка с Лазар се оказа, че няма.

                Коментар


                • #9
                  До: Обслужване на седиментен филтър

                  Първоначално публикуван от ivied Преглед на мнение
                  Момчета, свалете и почистете... Въобще не знаех за него, а вътре беше блато. Е, моя майстор го намерил, свалил и почистил без да счупи пробката. Питахме се дали вътре няма филтър, но след справка с Лазар се оказа, че няма.
                  Е, и аз да имам работилничка с канал ще му си метна като див, ама нямам.

                  Коментар


                  • #10
                    До: Обслужване на седиментен филтър

                    Първоначално публикуван от velio Преглед на мнение
                    Е, и аз да имам работилничка с канал ще му си метна
                    Абе аз май ти казах, че си добре дошъл, имам и работилничка и канал........ама и май допълних да си се цапаш сам щото и аз съм мързелив ( търся си повод да не работя ) и обичам да гледам от страни и да светя ....ама не за дълго де после се включвам
                    0877 17 07 27 Понеделник - ден за почивка

                    Коментар


                    • #11
                      До: Обслужване на седиментен филтър

                      Късането на пробката е редовно случващо се. Тя е пластмасова и аз я купих от МП. Моя го смених нацяло със все пробката, вътре беше пълна гняз.
                      LZ1LRE, Range Rover 300Tdi
                      www.ADV-Bulgaria.com

                      Коментар


                      • #12
                        До: Обслужване на седиментен филтър

                        Първоначално публикуван от дядо владо Преглед на мнение
                        Абе аз май ти казах, че си добре дошъл, имам и работилничка и канал........ама и май допълних да си се цапаш сам щото и аз съм мързелив ( търся си повод да не работя ) и обичам да гледам от страни и да светя ....ама не за дълго де после се включвам
                        Тая седмица бях замислил да ти се примъкна, все още не знам кога ще е, че ми се отвори работа. Така, както ги пишеш нещата, май ще дойда без возилото...
                        Ще ти пиша ЛС, като съм наясно с времето си.

                        Коментар


                        • #13
                          До: Обслужване на седиментен филтър

                          И аз почистих моя миналата година. Вътре беше пълен с всякви боклуци. също скъсах пробката - много глупава пластмаса
                          ONROAD & OFFROAD ONLY WITH ALLWHEEL PERMANENT DRIVE

                          Коментар


                          • #14
                            До: Обслужване на седиментен филтър

                            Моят от малък си е шунтиран и горивото не преминава през него, ами направо кън нафтовия филтър.
                            "Обичам България, само по една причина - защото си е моя! А иначе, кой би живял доброволно в кучи ..."

                            Коментар


                            • #15
                              До: Обслужване на седиментен филтър

                              Първоначално публикуван от Насов
                              Ужас!!!
                              Е, чак ужас... Нали има и нафтов филтър в моторния отсек - него го сменям на всяка смяна на маслото, а аз сменям на 5-6000 км, така че няма проблем. И друго - не зареждам откъдето и както дойде, а внимавам какво наливам в резервоара + добавки.
                              "Обичам България, само по една причина - защото си е моя! А иначе, кой би живял доброволно в кучи ..."

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X