Обява

Свий
Няма добавени обяви.

бял пушек Jeep wj 3.1 1999

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • бял пушек Jeep wj 3.1 1999

    Емии, както си му е реда и аз изядох дървото.
    GRANDA започна да пуши бял пушек и антифриза намалява. Явно влиза вода в изпускателния колектор - ще отваряме да видим кво ще излезе. Който е правил това упражнение, - да дава съвети за цени на части и услуги и тънкости.
    каква гарнитура ще трябва? - предлагат ми
    І-ви вариант- метална
    ІІ-ри вариант- три вида били - с различни дебелини според това колко е шлайфано......
    Който е правил да каже
    ________________________________________________________________________________________
    Grand Cherokee WJ 3.1TD 1999
    HARLEY DAVIDSON - HARITADGE SOFTAIL CLASIC 2006

  • #2
    До: бял пушек Jeep wj 3.1 1999

    Отворихме мотора ,свалИхме 5-те глави и се оказа , че на пръв поглед им няма нищо.
    След като ги закарахме да ги проверят,
    се оказаха 2 бр.СПУКАНИ.
    Е сега се сещам защо повечето участници във форума ги кефи точно този двигател.
    Който е минал по този път, моля да даде информация за гарнитурата, болтове, трябва ли да се притяга след 1000км. и т.н.
    П.с. има ли компетентен участник в този форум да посочи малко сервизна информация?
    ________________________________________________________________________________________
    Grand Cherokee WJ 3.1TD 1999
    HARLEY DAVIDSON - HARITADGE SOFTAIL CLASIC 2006

    Коментар


    • #3
      До: бял пушек Jeep wj 3.1 1999

      По-добре кажи какво ще правиш с главите. На мен ми искаха 950 - 1 200лв. за нова.
      Lancia Delta HF Integrale Evolucione

      Коментар


      • #4
        До: бял пушек Jeep wj 3.1 1999

        ще ми ги заваряват в Пловдив и след това ще се шлайфат.
        За нова глава ми искат 550лв за бр.-за не оборудвана и 650лв. -за оборудвана -- в Скорпион 13
        Следва нова гарнитура 250лв от Скорпион 13 и събиранена мотора
        , ама ми трябва сервизна информация : колко се стягат болтовете и дали след 1000 км се притягат отново???
        ________________________________________________________________________________________
        Grand Cherokee WJ 3.1TD 1999
        HARLEY DAVIDSON - HARITADGE SOFTAIL CLASIC 2006

        Коментар


        • #5
          До: бял пушек Jeep wj 3.1 1999

          Колега,гарнитури само ЖЕЛЕЗНИ,а за стягането утре мога да го проверя.

          Коментар


          • #6
            До: бял пушек Jeep wj 3.1 1999

            гарнитурата е метална- оригинална от Скорпион 13 - 250лв.
            Предварително благодаря за утрешната информация.
            ________________________________________________________________________________________
            Grand Cherokee WJ 3.1TD 1999
            HARLEY DAVIDSON - HARITADGE SOFTAIL CLASIC 2006

            Коментар


            • #7
              До: бял пушек Jeep wj 3.1 1999

              Това което знам:
              Купих глава, втора употреба, за 100лв. Гарнитурата (метална) 75 лв. (моят е 4 цилиндъра, но разликата е огромна). Ще ти трябват гарнитури и за колекторите и капака, но те не бяха скъпи. Не аз сменях главата, но да ти кажа - проверете шпилките на кобилиците, защото се измъкват от алуминия и още - главите не се притягат. В руските сайтове съм срещал нютоните, но не помня, а и информацията е огромна и трудно се търси...
              За съжаление отсъства quadra - нямаше нещо да не знае за JEEP!
              Lancia Delta HF Integrale Evolucione

              Коментар


              • #8
                До: бял пушек Jeep wj 3.1 1999

                Koлега,стягането на 12мм е:1)30Nm 2)85градуса 3)После палиш,работи 30минути 4)Почива 3ЧАСА 5)90Nm с НОВИ БОЛТОВЕ

                1 е от към ангренажа
                14мм болтове 1)30Nm 2)70градуса 3)70градуса 4)После палиш, работи 30минути 5)Почива 3ЧАСА 6)отхлабваш 180градуса+30Nm 7)стягаш 130градуса.

                4 и 5 са от към ангренажа
                с нови болтове

                Коментар


                • #9
                  До: бял пушек Jeep wj 3.1 1999

                  БЛАГОДАРЯ за информацията!!
                  Извинявам се ,но не се разбира 2)70градуса 3)70градуса
                  Можеш ли да ми дадеш линк с тази информация или някъкав източник?
                  Аз ще ползвам старите болтове /исках да сложа нови , но опита показва , че новите се разтягат и колкото и да са "ОРГИНАЛНИ" - не стават./
                  Главите ми ги правят в Пловдив /при Чарли на изхода за с.Марково - над 15 години практика и опит./
                  В непосредствена близост ги заваряват - взеха ми по 50лв. за заварка на глава.
                  Гарнитурата за този модел 3,1тд , трябва задължително да е метална и не се използва ремонтна /по-дебела/ , при условие , че не се шлайфа блока.
                  Ако се шлайфа блока , се мери колко стърчи буталото над блока и се взима съответната дебелина ремонтна гарнитура.
                  Последно редактирано от Ba4e Mite; 05-04-08, 19:44.
                  ________________________________________________________________________________________
                  Grand Cherokee WJ 3.1TD 1999
                  HARLEY DAVIDSON - HARITADGE SOFTAIL CLASIC 2006

                  Коментар


                  • #10
                    До: бял пушек Jeep wj 3.1 1999

                    Ами стяга се на три етапа:
                    1) Стягаш всичко с 30Nm.
                    2) Притягаш, еднократно на болт, на 70*
                    3) Притягаш още един път (наведнаж) на 70*
                    Ако болтовете са оригинални - нищо че се разтягат! Затова се стяга първо със стари болтове. Като навиеш новите, стягаш от един път, в случая - 90Nm.
                    Lancia Delta HF Integrale Evolucione

                    Коментар


                    • #11
                      До: бял пушек Jeep wj 3.1 1999

                      и за съжаление ... на края резултата е или още две спукани глави .... или измъкнати шпилки от блока ....
                      Не че и това не се прави ...... ама на каква цена , време .....
                      Въпросната операция съм я правил повече от десет пъти .... вече ..
                      На клиенти .... опазил ме господ на моя кола .....

                      И кажете ми как да ги харесвам тези мотори ....
                      Кольо "Дупетата вървят и с мастика... "

                      Ясен Супер Модератор: "Абе при мене как не увисва?" "хм, представих си Багера по бельо."

                      Коментар


                      • #12
                        До: бял пушек Jeep wj 3.1 1999

                        Колега мойто мнение е да сложиш нови болтове защото по принцип има умора на метала и старите се разтягат и гаранция че ако сложиш старите след наколко хилади пак гарнитури.Във германия като сам копувал гарнитура върви комплент с болтовете а не като в БГ по отделно не на празно ги дават в комплекта с гарнитурите . и задължително метална гарнитура!!!!!!!!!!!Успехххх

                        Коментар


                        • #13
                          До: бял пушек Jeep wj 3.1 1999

                          цитат от cartest:"и за съжаление ... на края резултата е или още две спукани глави .... или измъкнати шпилки от блока ....
                          Не че и това не се прави ...... ама на каква цена , време .....
                          Въпросната операция съм я правил повече от десет пъти .... вече ..."


                          отговор:
                          Благодаря за информацията и помощта, обаче не разбирам успешни ли са били гореспоменатите ремонти ???
                          Ако са били успешни , моля дай подробна информация за начина на натягане в детайли


                          цитат:
                          "И кажете ми как да ги харесвам тези мотори ...."



                          отговор:
                          Никой не ги харесва- 3.1 тд.
                          Всеки хоресва: "HEMI" , 5.9 , 5.2 , 4.7 в краен случай 4.0 , но сме в България и според доходите сме принудени да избираме между бензинов мотор с газова уретба и дизел /за предпочитане с по-евтина поддръжка/.
                          Така , че става въпрос за К О М П Р О М И С.
                          Последно редактирано от Ba4e Mite; 05-04-08, 22:11.
                          ________________________________________________________________________________________
                          Grand Cherokee WJ 3.1TD 1999
                          HARLEY DAVIDSON - HARITADGE SOFTAIL CLASIC 2006

                          Коментар


                          • #14
                            До: бял пушек Jeep wj 3.1 1999

                            аз да се похваля.
                            Най накрая / след 20 дена ремонт - две глави спукани/ ми го зглобиха и си го подкарах с кеф. Дано да нямам проблеми повече.
                            Джипката върви като нова - е олекнах 1350 лв. , но това си е в реда на нещата.
                            Сменихме гарнитурата- 250лв от Скорпион13 , гарнитура на капака, гумички на клапаните, някакви тапи /по главите/ и т.н.
                            Голямото чакане беше за : проверката, заваряването , втора проверка , шлайфане и на 5-те глави - 15дена и 490лв.
                            Големия зор мина, сега само газ и каквото сабя покаже.
                            ________________________________________________________________________________________
                            Grand Cherokee WJ 3.1TD 1999
                            HARLEY DAVIDSON - HARITADGE SOFTAIL CLASIC 2006

                            Коментар


                            • #15
                              До: бял пушек Jeep wj 3.1 1999

                              Ba4e Mite и вече гледаи дачика на темтературатаи със здраве да я караш

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X